Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 25 Февраля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Комунальна котельня на Раківці, міф чи реальність?


23 января 2017 11:10
Борг КП “Теплоенерго” перед КВБЗ за отриманий теплоносій склала 37,7 млн. грн.

Юридична служба ПАТ «КВБЗ» підготувала і подала до Господарського суду Полтавської області позов про примусове стягнення боргу з КП “Теплоенерго”.

Станом на перше січня сума боргу КП “Теплоенерго” перед КВБЗ за отриманий теплоносій склала 37,7 млн. грн. Враховуючи те, що неодноразові звернення до міської влади та керівництва комунального підприємства позитивного результату не дали, юридична служба ПАТ «КВБЗ» підготувала і подала до Господарського суду Полтавської області позов про примусове стягнення боргу. Розгляд справи призначено на 14 лютого.

На одному з останніх засідань виконавчого комітету Кременчуцької міської ради голова правління ПАТ «КВБЗ» Анатолій Шабала вкотре порушив питання постачання теплоносія в оселі мешканців мікрорайону Раківка та будівництва тут автономної комунальної котельні. Він зокрема нагадав присутнім, що, згідно з рішенням сесії міської ради, прийнятому в лютому минулого року, у січні поточного року комунальники мали  б уже ввести в експлуатацію власні теплогенеруючі потужності.

Зокрема він наголосив: «Враховуючи морально та фізично застарілий стан обладнання ПАТ «КВБЗ», що задіяне в теплозабезпеченні мікрорайону, та відсутність коштів на його заміну, зволікання з будівництвом котельні неприпустиме. Це може призвести до вкрай негативних наслідків, навіть до аварійного припинення теплопостачання мікрорайону в 2018 році. Тобто шляху назад немає і на цьому ми неодноразово загострювали увагу міської виконавчої влади».  

Потужності заводської ТЕЦ, уведеної в експлуатацію в 1953 році, із кожним роком вичерпують себе, для вироблення великої кількості теплоносія потрібне постійне їх оновлення. А для потреб підприємства масштаби значно менші. До того ж ПАТ «КВБЗ» планомірно виконує прийняте в 2006 році міською владою рішення про здійснення теплозабезпечення Раківки від ТЕЦ КВБЗ винятково до 2016 року. Тобто тут уже мінімум як місяць має працювати власна котельня.

Згідно з вказаним рішенням, протягом 2008 – 2010 років завод увів у експлуатацію вже без урахування теплових навантажень для забезпечення теплоносієм району когенераційну станцію потужністю 8МВт. Протягом 2010 – 2016 років тривав процес упровадження внутрішньоцехових енергозберігаючих систем опалення та ліквідації технологій із використанням пари. На 2017 рік заплановано здійснити заміну парового котла ДЕ-25 (25т/год) на менш потужний – продуктивністю до 10 т/год. 

На жаль, про виконання своїх зобов’язань міські чиновники, неначе забули. На сьогодні відомо, що до рішення про будівництво комунальної котельні на Раківці депутати міськради на чолі з мером Віталієм Малецьким уже неодноразово вносили зміни, і про будівництво мова ще навіть не йде. Тепер на порядку денному наступне: у жовтні минулого року вони поставили собі завдання визначитися до першого квітня поточного із джерелом фінансування, а як не визначаться, напевно, скажуть, що пожартували.

 

Прес-служба КВБЗ

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться