Кременчугская газета
Четверг, 18 Октября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кондиціонер: нюанси приємної прохолоди

9 июня 2018 10:30
Кондиціонер: нюанси приємної прохолоди

Мінімум 10 тис грн доведеться викласти за кондиціонер цього сезону. Ажіотажу на цей товар зараз немає. Продавці один поперед одного заманюють потенційних покупців акціями і системою розстрочок.

Ось і дочекалися літа. Для багатьох це найкраща пора року. Однак є у літечка такий недолік як спека. Погодні сайти прогнозують, що у другій половині червня слід чекати на температуру повітря вище 30 градусів. Тож  час задуматися про комфорт у власній оселі. Тим більш фахівці радять тим, хто хоче облаштувати квартиру кондиціонером, не зволікати, оскільки зараз вибір більший і можна отримати уважніше та ретельніше обслуговування майстрів.

Так кременчуцький майстер зі встановлення кондиціонерів Юрій радить тим, хто робить ремонт, встановити кондиціонер до проведення у приміщенні опоряджувальних робіт, особливо якщо ваш вибір припав на спліт-систему (одна частина пристрою – у квартирі, інша – на зовнішній стіні). Юрій зазначає, що установка спліт-системи під час ремонту коштує у 1,5 рази дешевше, ніж після нього.

Мобільний та гучний 

Для тих, хто хоче використовувати кондиціонер у квартирі і, приміром, на дачі, є такий варіант як напільний кондиціонер. У цього типу пристрою є низка переваг та водночас мінусів. Коштує він приблизно, як настінний кондиціонер, його можна переносити в різні кімнати. Останнім часом  дизайн напільних кондиціонерів різноманітний, тому можна підібрати той, що впишеться в інтер’єр. Якщо говорити про вартість і швидкість ремонту мобільного приладу, то вони значно виграють порівняно з усіма іншими видами систем кондиціонування. Та є і недоліки: високий рівень шуму, а також певне місце розташовування. А саме під вікном, куди можна вивести гофрований шланг. І дірку в стіні під отвір шлангу доведеться робити.

Та головне, на запитання журналістки Кременчуцької газети, наскільки кондиціонери напільної системи гучні, продавець одного з магазинів міста  відповів: «Уявіть, я у вашій квартирі і постійно кричу». Тож як давго ваша нервова система витримає цього «сусіда» по квартирі?

Як вирахувати потужність настінного кондиціонера

Перед тим, як вибрати кондиціонер спліт-системи, потрібно хоча би приблизно розрахувати необхідну потужність охолодження. Це можна обчислити так: крізь 1 м2 скла в кімнату надходить близько 0,45 кВт тепла, людина виділяє приблизно 0,15 кВт. Джерела тепла (наприклад, комп’ютер) – близько 0,3 кВт, принтер – 0,4 кВт тощо. Підсумувавши всі дані теплонадходження, можна підібрати кондиціонер із розрахунковою потужністю охолодження. Та є один загальний розрахунковий показник:  на 10 м2 кімнати повинно бути забезпечено не менше 1 кВт холоду, що повністю відповідає мінімальному теплонадходженню.

Тож, коли продавці в магазині говоритимуть вам про «сімки», «дев’ятки», «дванадцятки», то знайте, що це – індекс, який означає теплову потужність пристрою (в BTU – Британська термічна одиниця). Відповідно, яка цифра стоїть на корпусі, стільки тисяч BTU може дати конкретний кондиціонер: «сімка» – 2 кВт; «дев’ятка» – 2,5 кВт; «дванадцятка» – 3,5 кВт; «вісімнадцятка» – 5 кВт.

Пристрої з більшою потужністю для побутових потреб використовуються рідко, оскільки вони підходять для кімнат, площа яких понад 50 м2.

Один кондиціонер = три «мінімалки»

Чим більша теплова потужність кондиціонера, тим ціна на нього вища. Також ціна настінного кондиціонера збільшується, якщо в ньому встановлено інверторний двигун. Продавці пояснюють це не лише низкою переваг в експлуатації, а й більшим гарантійним строком, який надають виробники (іноді до 10 років).

Переваги інверторних кондиціонерів порівняно з неінверторними полягають у тому, що в перших задана температура підтримується періодичними вмиканнями-вимиканнями. Однак при постійних вмиканнях такий кондиціонер споживає надмірну потужність (у кілька разів більшу від номінальної) через перехідні процеси. Серед переваг – швидкий вихід на заданий температурний режим (приблизно вдвічі швидше, ніж на неінверторних моделях).

Отже ціна на неінверторні кондиціонери стартує від 5-5,5 тис грн, мінімальна ціна на інверторні – від 10 тис грн. А далі – тисяч до 15-18.

Один чи декілька: консультація фахівця не зайва

Пристрій для літнього комфорту, як бачимо, коштує недешево. Однак Юрій радить до ціни покупки обов’язково додати близько 10% на комплектуючі елементи (деталі кріплення зовнішнього блоку, мідну трубку, декоративні короби, дренажний трубопровід, кабель тощо) і близько 20% на монтаж апарату. Виходить, установка обійдеться ще в 3-3,5 тис грн.

На установці кондиціонерів не варто економити, тож від послуг знайомого «майстра на всі руки» краще відмовитися, натомість скористатися послугами фахівців. Треба пам’ятати, що надає гарантію офіційна компанія, яка встановлює кондиціонер, і в разі несправності її працівники завжди приїдуть і виправлять недоліки або можуть повністю замінити апарат.

Для звичайної однокімнатної «хрущівки» вартість покупки і встановлення кондиціонера обійдеться десь у 10-12 тис грн. Одна кімната – один пристрій. А ось для 2-кімнатних вже є різні варіанти. Наприклад, встановити в коридорі один потужний кондиціонер на дві кімнати. Та оскільки частина пристрою кріпиться на зовнішній стіні, треба через усю кімнату прокласти «тунель» із дренажним трубопроводом, кабелем. А один погонний метр коштує 300-400 грн, тож вартість монтажних робіт зросте.

Інший варіант – поставити у кожній кімнаті по одному малопотужному кондиціонеру. Однак при цьому варто врахувати нюанси житла та характеристики кондиціонерів. Тому перш ніж зупинити свій вибір на певній моделі, детально проконсультуйтеся із продавцями, майстрами з монтажу. Доручіть установку досвідченим професіоналам, і надійна техніка прослужить вам довгі роки.

Поки що є акції: покупців всіляко приваблюють

Пройшовшись кременчуцькими магазинами, ми зробили висновок, що зараз ажіотажу на встановлення кондиціонерів немає. Продавці пропонують різноманітні моделі. Ті, яких немає в наявності, пропонують привезти за 1-3 дні. А також розповідають про різноманітні акції від виробників. Наприклад, в одному з магазинів відомої мережі, що спеціалізується на продажу електротоварів, пропонують кондиціонер українського виробництва, а в подарунок – установку. В іншій мережі акція: купуєш 2 кондиціонери – встановлять безкоштовно. У всіх магазинах пропонують купити кондиціонер у розстрочку чи кредит. І це не дивно, оскільки  ціни на кондиціонери таки добряче кусаються. 

Кондиціонер для різних приміщень квартири

• У вітальні   має бути досить потужний кондиціонер. Він може не мати конвектора, трохи шуміти, головне – це потужність і наявність фільтрації повітря, що дуже важливо, якщо хтось із мешканців квартири звик палити або у вас постійно збираються гості.

• Для спальні   краще купити невеликий, максимально тихий і оснащений інвертором кондиціонер. Інверторна технологія рівномірно розподіляє рух повітря і знижує шанс застудитися під час сну.

• Для дитячої  найліпшим варіантом стане кондиціонер тихий, інверторний, оснащений надійною системою вентиляції та фільтрації повітря.

• Для кухні  можна придбати найпростішу конструкцію, проте бажано, щоб у ній був вбудований фільтр грубого очищення, який можна легко зняти і почистити.

ТОП-3 міфи про кондиціонери

Міф 1: під кондиціонером легко застудитися

Міф про небезпеку кондиціонерів народився у США наприкінці ХХ століття, коли дійсно кондиціонери стали непрямими винуватцями 300 випадків захворювання на легіонельоз (майже як пневмонія, тільки страшніше). Було встановлено, що бактерія-винуватиця, Legionella pneumophilla, розмножується саме у воді систем кондиціонування – і більше ніде. Однак ішлося про старі кондиціонери з величезними резервуарами води. Сучасні ж системи кондиціонування мають принципово іншу структуру та забезпечені складною системою фільтрації. Тим не менше, їх все одно необхідно ґрунтовно чистити як мінімум раз на рік, оскільки  інших грибків і бактерій там достатньо. Про це попереджають як продавці, так і майстри з установки. 

Міф 2: кондиціонери пересушують повітря

Насправді більшість сучасних моделей мають функцію контролю вологості, деякі й додаткову систему іонізації і зволоження, отже сухе повітря вам не загрожує. Водночас думати, що кондиціонер приносить вам свіже повітря і вентилює приміщення, теж помилка. 90% кондиціонерів переробляють повітря усередині квартири, а зовнішній блок потрібен для виведення теплого повітря назовні. Є, правда, і кондиціонери з подачею свіжого повітря із вулиці і навіть зі збагаченням повітря киснем.

Міф 3: всі кондиціонери шкодять екології

Багато кондиціонерів спроектовані за інверторною технологією, що дозволяє значно знизити енерговитрати. Крім того, є кондиціонери з можливістю включити економ-режим. Щодо фреону, який винен у руйнуванні озонового шару планети, то зараз людство переходить на безпечний фреон, який не руйнує озоновий шар. 

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Конкурсы
  • УВАГА РОЗІГРАШ: вболівай за улюблену команду «Ворскла» під час домашніх матчів ЛІГИ ЄВРОПИ!

    Що потрібно зробити, щоб отримати свій ЩАСЛИВИЙ КВИТОК і повболівати за улюблену команду – читай нижче.    

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться