Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 4 Грудня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Коронавірус: як зорієнтуватися під час нової хвилі

 

14 листопада 2021 09:00

Як потрапити на прийом до іншого сімейного лікаря, коли свій захворів; чи ведуть прийом приватні лікарі; чи має «швидка» робити тести на COVID-19? На всі ці питання, які поставили наші читачі, і які є актуальними в період загострення пандемії, шукали відповіді журналісти нашої редакції.

Із 1 по 7 листопада у Кременчуці померла 51 людина з діагнозом «коронавірус». За цей час хворобу підтвердили в 1 тисячі 153 пацієнтів. Згідно з медичною статистикою, оприлюдненою на сайті пресслужби міськвиконкому, найбільше щодобових летальних випадків (13) було 9 листопада. Другого, четвертого і п'ятого листопада фіксували по 7 смертей на день. Третього і 6 листопада – по 6, сьомого листопада - 11. За кожним випадком – людська доля, горе втрати рідних і близьких.

Вже 1 листопада зафіксували 224 нових випадки ковіду, 2 листопада – 220. І це найбільше за перший тиждень цього місяця.

Також відзначимо, що, крім коронавірусу, в нашому місті відзначається сезонне збільшення випадків ГРВІ. Так, минулого тижня до лікарів сімейної медицини з симптомами респіраторно-вірусної інфекції звернулися 707 дорослих і 435 дітей. В управлінні охорони здоров'я констатують, що порівняно з попередніми періодами, кількість звернень дорослих щотижня стабільно зростає, а дітей – завдяки впровадженню дистанційного навчання у закладах середньої освіти – зменшується.

Станом на кінець минулого тижня у стаціонарах міста із пневмоніями перебували 311 пацієнтів, серед яких 215 мали тяжкий перебіг хвороби. Із загальної кількості хворих запалення легенів діагностували у 16 дітей; одна дитина віком 12 днів перебувала на кисневій підтримці. За її життя боролися лікарі дитячої міської лікарні. Також серед стаціонарних хворих на коронавірус – 10* породіль, одна жінка – померла.

 

Прийом сімейних лікарів: що говорять кременчужани, а що – в мерії
Як зазначають самі медики, ситуація зараз у місті нелегка. Хворіють і самі працівники медичної сфери. За словами начальника міського управління охорони здоров’я Максима Середи, щотижня захворювання на коронавірус фіксують як серед лікарів, так і серед медпрацівників середньої та молодшої ланок. Так, станом на 8 листопада у Кременчуці на COVID-19 хворіють 12 лікарів комунальних установ, із них 2 – «сімейники». Ще 20 лікарів задіяні у Центрах масової вакцинації населення при проведенні щеплень.

Тож, не дивно, що зараз чимало скарг надходить від кременчужан, які телефонують у реєстратури поліклінік. Люди нарікають на те, що складно потрапити на прийом до сімейного лікаря.

«Наш «сімейник» на лікарняному. Звернулася в реєстратуру, а там кажуть: «Звертайтесь до інших в порядку живої черги. А як мені дійти до тієї поліклініки, як слабкість неймовірна?» – це розповідь однієї з містянок.

Інша розповіла, що ніяк не може зв’язатися зі своїм сімейним лікарем: «Дзвоню, дзвоню – а все марно. У реєстратурі сказали: залишайте повідомлення – передамо. Але нічого не передали. Декілька днів – ніякої реакції».

А ось у міському департаменті охорони здоров’я запевняють, що зараз немає проблем із прийомом сімейних лікарів.

«Коли сімейний лікар хворий чи його немає з інших причин на робочому місці, а пацієнту терміново потрібно на прийом, його записують до іншого. Якщо підвищена температура тіла, приймають в окремі години. Діє жива черга, а сімейні лікарі працюють до останнього пацієнта. Трапляється, що медики залишаються на роботі до 19-ої години. Іноді 50-60 пацієнтів на день приймають. Кого не можуть консультувати очно, консультують телефоном», – повідомив головний медик Кременчука Максим Середа.

 

Лікарі приватних клінік і центрів до пацієнтів не виїжджають
Також Кременчуцька газета отримала інформацію від містян про те, що терапевти приватних клінік і центрів ведуть прийом лише на своїх робочих місцях. Ніяких виїздів додому.

Журналісти взяли до уваги 5 таких приватних медичних закладів і поцікавилися щодо виїзду додому до хворих. Але в жодному подібної послуги не надають. Пояснюють: із початком пандемії коронавірусу такий сервіс скасували.

Тут варто зазначити, що у всіх приватних клініках і центрах, куди ми звернулися, є черги до терапевтів. Наприклад, у деяких – запис на прийом до фахівців лише на вечір наступного дня, а трапляється, що чекати треба аж 2 дні.

 

Екстрена медична допомога: викликів побільшало вдвічі
Близько 200 викликів щодня отримують медики Кременчуцької міської станції швидкої медичної допомоги. Як зазначає її керівник Ігор Дубницький, раніше таких зазвичай було 100-110 на день.
Це пов’язують із загостренням ситуації з поширення як коронавірусу, так і сезонних захворювань.

«Ми зранку виїжджаємо і не повертаємося до кінця зміни. Весь день по викликах. Дуже важко. Під кінець ніг не відчуваєш», – говорять медики «швидкої», які зараз працюють «на передовій».

Дубницький акцентує увагу, що медики бригад «швидкої» не проводять швидко-тестів на коронавірус та не забирають біоматеріали на ПЛР-дослідження.

Це підтверджує і Середа. Він зазначає, що до функцій «швидкої», згідно з протоколами надання екстреної медичної допомоги, не входить робити швидко-тести на визначення коронавірусу.

«У медиків є чіткий алгоритм дій, який не залежить від того, був цей тест позитивним чи негативним. Коли пацієнту потрібна госпіталізація, медики «швидкої» орієнтуються за клінічними показниками: гемодинамікою, пульсом, тиском, температурою тіла хворого, сатурацією (насиченням киснем) крові тощо», – пояснює Середа.

Водночас зазначає: якби з Міністерства охорони здоров’я централізовано постачали у Центри екстреної медичної допомоги тести на коронвірус, звичайно, це було б не зайвим.
 

На коронавірус частіше хворіють жінки
У жовтні цього року у Кременчуці зафіксували найбільшу кількість хворих на коронавірус, а також 83 смерті внаслідок COVID-19. Про це повідомила заступниця міського голови, яка відповідає за медичний напрямок, Ольга Усанова. Медична статистика свідчить, що зараз на вірус нового типу частіше хворіють жінки.

Також за останній місяць майже вдвічі зросла кількість дітей, уражених коронавірусом. Найбільш вразливими до вірусу нового типу є люди віком 65+. Зараз третина від загальної кількості таких хворих лікують COVID-19.

Щодо летальних випадків внаслідок коронавірусної хвороби, то найбільша кількість смертей минулого місяця зафіксована серед жінок віком 65+, але були і випадки, коли помирали люди 30-40 років. За офіційними даними, серед померлих від COVID-19 немає жодного вакцинованого.

 

Світлана Павленко

* Дані актуальні станом на 5 листопада 2021 року.

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися