Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 18 Січня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Костянтин Красовський: «Мешканцям Кременчука та району загрожують онкозахворювання»

 

15 листопада 2018 15:55

Кременчуцький політичний діяч Костянтин Красовський, який переймається питаннями екології, 14 листопада, зустрівся з представником Інституту громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України доктором наук Віталієм Бабієм. Одна з відомих робіт науковця - «Канцерогенний ризик забруднення навколишнього середовища пріоритетними хімічними сполуками та заходи первинної профілактики».

Найголовніше питання, яке обговорювали при зустрічі - це перевищення бензопірену в атмосферному повітрі у 2,4 рази від норми граничної допустимої концентрації (ГДК). Саме ця речовина відноситься до першого класу небезпеки й викликає онкозахворювання. Бензопірен небезпечний для людини навіть при малій концентрації, оскільки має властивість біоакумуляції - накопичення організмом хімічних речовин, що надходять з навколишнього середовища в концентрації більшої, ніж знаходиться в навколишньому середовищі. Також бензопірен надає мутагенну дію.

Як відомо, проводилися заміри атмосферного повітря у Кременчуці та Кременчуцькому районі на відстані 4,85 км

При проведенні підфакельних замірів викидів ТЕЦ, які проводилися у Кременчуці та Кременчуцькому районі на відстані 4,85 км, було виявлено перевищення бензопірену у 2,4 рази від норми ГДК.

«Я поцікавився у представника Інституту, чому було обрано саме таку відстань для проведення замірів. Він пояснив, що насправді таку відстань було взято умовно. Про те, самі підфакельні викиди розповсюджуються на відстань понад 10 км, що створює загрозу не лише для мешканців міста, але й для Кременчуцького району. У першу чергу потрапляють під ризик впливу канцерогену на здоров’я мешканців сіл Вільна Терешківка, Піщане, П’ятихатки та Нова Знам’янка», - говорить Костянтин Красовський.

 

Також, науковець зазначив, що їхній Інститут на початку цього року підготував план заходів щодо мінімізації викидів шкідливих речовин Кременчуцьким заводом технічного вуглецю. Перебування Віталія Бабія у Кременчуці також пов’язано з замірами шкідливих речовин підприємством КЗТВ, після реалізації розробленого Інститутом заходів, які були реалізовані у вересні цього року. За показниками виявили, що розрахунки Інституту та вжитих заходів підприємством КЗТВ, позитивно вплинули на зменшення викидів. Усі речовини, які вимірювали знаходяться у межах норм встановлених законодавством та не перевищують гранично-допустимих концентратів.

 

 

 

На правах реклами

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися