"Ці виставки наочно демонструють: в Полтавській області виготовляються сучасні зразки техніки з процентом локалізації вже по факту більшим, ніж передбачає законопроєкт 3739".
Сьогодні, 9 липня 2020 року, у Кременчуці презентація законопроєкту 3739 щодо підтримки локалізації продукції машинобудування при публічних закупівлях.
Як повідомляє прес-служба ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», у рамках цього заходу відбудеться виїзна зустріч ініціативної групи народних депутатів, керівництва Федерації роботодавців України, очільників місцевої влади та провідних машинобудівних підприємств.
Законопроект виділяє 4 основні напрямки машинобудування, для яких пропонується локалізація на рівні 25-40%. Це залізничний транспорт, міський пасажирський транспорт, комунальна техніка і спецтехніка, енергетичне машинобудування.
Місцем проведення презентації законопроекту №3739 було обрано ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод». Тут для гостей та журналістів організовано виставки виробів підприємств Полтавщини, що представляють якраз ці основні напрямки машинобудування. А саме:
- залізничний транспорт (вантажні й пасажирські вагони, електропоїзди, дизель-поїзди) від Крюківського вагонобудівного заводу;
- продукція енергетичного машинобудування від Полтавського турбомеханчного заводу;
- комунальна техніка від Кременчуцької фірми «Альфатекс»;
- автомобілі різних моделей від АвтоКрАЗу;
- техніка для дорожного будівництва від ПрАТ «Кредмаш» (на території Кредмашу);
- електронне обладнання НВП «Хартрон-експрес» з Харкова.
Ці виставки наочно демонструють: в Полтавській області виготовляються сучасні зразки техніки з процентом локалізації вже по факту більшим, ніж передбачає законопроєкт 3739. Уся ця продукція серійного виробництва. Відома її ціна, і вона завжди нижча ніж закупки по імпорту, її технічний рівень відповідає українським та міжнародним стандартам, її якість доведена роками експлуатації. І це беззаперечний аргумент проти тих, хто намагається стверджувати, що в Україні немає сучасних технологій, хто сумнівається в якості вітчизняних виробів. Підкреслимо, це машинобудування лише Полтавської області.
Нагадаємо, українські машинобудівники заслуговують на рівні умови зі своїми іноземними конкурентами
Номер законопроєкту про локалізацію 3739.
Олег Булашев