Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Пятница, 28 Февраля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчуцька міська рада не підтримала скасування підвищення тарифів на тепло і гарячу воду для кременчужан


12 октября 2017 12:55
Кременчуцька міська рада не підтримала скасування підвищення тарифів на тепло і гарячу воду для кременчужан

Лише 16 голосів були «за» скасування.

Цьому рішенню передувало понад годинне обговорення, під час якого лунали очевидні дві точки зору – скасувати, або ж не скасовувати рішення виконкому про підвищення тарифів. А ось «оздоблення» у цих точок зору було різноманітним: від млявого умовного «одобрямсу» – до кардинальних кроків, що можна розцінити як порушення законів України, зокрема, закликів до повалення влади.

Перед усім, проти був міський голова. На самому початку обговорення Віталій Малецкий, «озброївшись» роз’ясненням юридичного управління відносно проекту рішення від депутата Оксани Піддубної про скасування міською радою рішення виконкому про підвищення тарифів.

Так, за словами градоначальника, юристи міськвиконкому вважають, що міськрада немає повноважень скасовувати рішення виконкому.

Натомість депутат міськради Генадій Іванян (фракція«Опозиційни блок»), вважає, що підвищенням тарифів міськвиконком перекладає на плечі кременчужан витрати на тепло. Він докорив меру тим, що підзвітне йому УЖКГ не шукали варіантів уникнути здорожчання. За його словами, слід було вести переговори з вагонзаводом по передачі їх ТЕЦ вагонзаводу місту.

Депутат міськради Ганна Павленко (фракція «Самопоміч») запропонувала залучити сторонніх спеціалістів задля знайдення альтернативи, яка дозволить не підвищувати тарифи.

На це мер Малецкий зауважив, що часу вже немає, бо слід швидше міняти гнилі мережі, а гроші на це, сказав Малецкий, закладені у підвищений тариф.

Депутат міськради, радник мера Руслан Ульянов (фракція «БПП «Солідарність»), у своєму виступі традиційно підтримав свого вихованця Віталія Малецького. Він також підтримав колегу Павленко, щодо створення комісії з фахівців, які мають розібратися у тарифному питанні. Одночасно Ульянов заявив, що тарифи на тепло «не можуть бути заниженими», бо то популізм.

Зітханням розпочав свій виступ депутат міськради Дмитро Кавунник (фракція РПЛ). На думку Кавунника, питання тарифів в Кременчуці має багато «чорних плям». Одначе мер Малецький отримав від радикала визначення «господарник». Дмитро Кавунник теж запропонував  провести детальний аналіз зростання тарифів. А стан міських тепломереж депутат стило охарактеризував слово – «хана».

Колега по фракції Кавунника – депутат Валентин Курченко-Гай у своїй промові був надзвичайно радикальним. Роздав на горіхи і меру і депутатам. Зокрема, закинув депутата Іваняну його, на думку радикала, бездіяльність протягом трьох депутатських термінів. Курченко-Гай заявив, що замість дерев та плитки в місті вже давно слід займатися енергомодернізацією. Він пригадав міському голові, як активіста з термомодернізації Олександра Ткаченко (Асоціації ОСББ- Кременчук), «виганяли з кабінетів» мерії. Валентин Курченко-Гай зауважив, що перед чим як підвищувати тарифи, будинки мають бути утеплені, щоб звести до мінімум втрати тепла. І зажадав від мера передбачити у бюджеті 10 млн гривень на ці заходи. Крім того, на думку депутата, за таке підвищення тарифів варто покарати керівника «Теплоенерго» – Питулька варто звільнити.

На  виступ Курченко-Гая мер відповів, що кошти будуть передбачені у бюджеті наступного року. І зауважив, мовляв, депутат не був присутній на публічних слуханнях щодо підвищення тарифу. Тоді як самого мера на цих слуханнях теж не було. Малецький зауважив, що термомодернізація будинків річ потрібна, але на неї не вистачає коштів.

Депутат Піддубна зауважила, що міськрада вправі скасувати рішення виконкому, бо міська рада цей виконком затверджує. І далі зауважила:

«Хто сказав, що тарифи занижені? Який середній тариф по Україні? 1035 гривень за гігакалорію! У Кременчуці був 1292, а після підвищення 1 439! Нам скажуть беріть субсидію. Цього не покриє субсидія, бо вона дається на соціальну норму. Нам скажуть беріть кредит на термомодернізацію. Так грошей в банках не це немає».

Піддубна заявила, що рішення виконкому було прийнято з порушенням законодавства (терміни оприлюднення),

«Виконком підзвітний міській раді, депутатам, котрі тут присутні. Виключно на засіданнях ради ми маємо право скасувати будь-якої акт виконавчого комітету, якщо його можна класифікувати, як незаконний».

Депутат Олександр Роженко (фракція «Рідне місто») у своєму виступі зауважив, що механізм і порядок прийняття рішення про підвищення тарифів був непрозорим і несправедливим.

«Якщо це рішення не буде прийнято, то нехай виконавчий комітет сам його скасує», - заявив А. Роженко. А. Роженко відзначив, що після такого підвищення тариф на теплову енергію буде підніматися ще - через підвищення тарифу ТЕЦ вагонзаводу, а після - з підвищенням ціни на газ.

Депутат Олександр Плескун (фракція «Рідне місто») нагадав, що він чи не єдиний був на виконкомі, де говорив, що міскій владі потрібно було підійти до тарифного питання уважніше і обережніше:

«Питання мало розглядатися на депутатських комісіях. Бо люди, наші виборці, до нас прийдуть», - зауважив Плескун. Він додав, що вагонзавод відправив у НКРЕУ на узгодження нові тарифи на виробництво теплової енергії: і виростуть на 10-15% - через підвищення ціни на газ.

Громадські активісти у своїх виступах вимагали скасувати рішення міськвиконкому і провести аудит тарифів.

Одначе, усі вищезгадані аргументи за скасування підвищення тарифів виявилися недостатніми для більшості депутатів міськради. Рішення підтримали тільки 16 із 29 присутніх. Після цього мер оголосив обідню перерву. А біля трибуни утворила товкотнеча із числа громадських активістів, які намагалися заблокувати мер у президії. Але за якийсь час і вона «розсмокталася».

Далі буде?

Михайло Андрієнко

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться