Кременчугская газета
Вторник, 23 Октября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчуцька міськрада не стала перейматися новим виборчим законом

16 ноября 2017 12:25

Бо він може очистити політичне поле від партій-одноденок та піар-проектів по типу «Поруч».
Депутат Кременчуцької міськради Олександр Кальченко (фракція «УКРОП») сьогодні на сесії виступив з пропозицією щодо направлення звернення депутатів Кременчуцької міської ради Полтавської області до Голови Верховної Ради України Парубія А.В. та Президента України Порошенка П.О. на підтримку ухвалення Виборчого кодексу України.
У своєму виступі він зазначив, що з моменту набуття нашою Державою незалежності та до сьогоднішнього дня кожен із нас спостерігав процес удосконалення виборчого законодавства України. На шляху перетворення України в справжню демократичну країну, у сфері виборів було напрацьовано чимале законодавство, на підставі якого проводилися виборчі кампанії, що відповідали більшості міжнародних стандартів.

«Проте, практика застосування приписів виборчого законодавства під час проведення тих чи інших виборів протягом незалежності України, показує нам його недосконалість, суперечність та протиріччя.  

Питання, які стосуються вдосконалення виборчого законодавства, приведення його до європейських стандартів, неодноразово обговорювали на конференціях, «круглих столах», засіданнях органів публічної влади Президент України, Голова Верховної Ради України, члени Центральної виборчої комісії, народні депутати, науковці, а також самі виборці.

І ось, не так давно, було зроблено перший вагомий крок у здійсненні кодифікації українського виборчого законодавства. В першому читанні народними депутатами України ухвалено законопроект Виборчого кодексу України.

Необхідно зазначити, що вищезазначений законопроект не лише об’єднує в собі виборче законодавство України, а й затверджує нову систему виборів.

Документ, зокрема, передбачає, проведення виборів до парламенту, а також до обласних та міських рад у великих містах за відкритими списками. Це дозволить українцям робити вибір і на користь політичних сил, і кандидатів. Також пропонується встановити 4% виборчий бар’єр для проходження партій до парламенту, замість 5%. Крім того, проект Виборчого кодексу України передбачає участь мешканців окупованого Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей у виборах.

Необхідно зазначити, що більшість демократичних країн починали свій розвиток саме з регулювання виборчого законодавства. Прийняття Виборчого кодексу в Україні допоможе політикам мислити послідовно та стратегічно, а політичні партії почнуть відповідальніше вести свою діяльність. У свою чергу, виборці почнуть нарешті ходити на вибори та віддавати свій голос по совісті, а не за «гречку», адже в них з’явиться надія та віра у краще майбутнє нашої держави.

         Вважаю, що ми, депутати Кременчуцької міської ради, зобов’язані підтримати ухвалення Виборчого кодексу України народними депутатами та направити відповідне звернення до Голови Верховної Ради України Парубія А.В. та Президента України Порошенка П.О», - заявив депутат О.Кальченко.

У звернені сказано, що 7 листопада Верховна Рада України 226 голосами ухвалила в першому читанні проект нового Виборчого кодексу України. Він покладе початок оновленню всієї системи влади в Україні, припинивши купівлю місць у парламенті.

Головна новація документа – регіональні відкриті виборчі списки  відповідає вимогам виборців та демократичним міжнародним практикам. Така система дасть людям змогу самостійно визначати, хто представлятиме їхні інтереси у законодавчому органі, та підвищить відповідальність депутатів перед виборцями.

Крім того, у Виборчому кодексі України передбачено, що висувати кандидатів на загальнонаціональних виборах можуть лише політичні сили, які мають регіональні організації не менш як у 14 адміністративно-територіальних одиницях. Разом із 4-відсотковим прохідним бар’єром дана норма допоможе очистити політичне поле України від партій-одноденок та піар-проектів. Такий підхід сприятиме розбудові справжніх потужних політсил і відкриє шлях до зміни всієї корупційної системи влади в Україні, яку до кінця не зміг зламати жоден Майдан.

«Тому ми, депутати Кременчуцької міської ради Полтавської області, висловлюємо свою підтримку змінам у виборчому законодавстві та закликаємо парламент проголосувати за Виборчий кодекс України у другому читанні та в цілому. Також закликаємо Президента України Петра Порошенка якнайшвидше підписати його та ввести у дію», - сказано у звернені.

Заслухавши О.Кальченко депутати не стали голосувати за нього, бо це не вигідно партіям «Поруч» та «Рідне місто», члени яких створили фіолетову коаліцію в міськраді.

При цьому мер Віталій Малецький заявив, що ці партії готові йти на Всеукраїнський рівень.

 

Олег Булашев

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Конкурсы
  • УВАГА РОЗІГРАШ: вболівай за улюблену команду «Ворскла» під час домашніх матчів ЛІГИ ЄВРОПИ!

    Що потрібно зробити, щоб отримати свій ЩАСЛИВИЙ КВИТОК і повболівати за улюблену команду – читай нижче.    

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться