Кременчугская газета
Четверг, 13 Декабря 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчуцька міськрада вимагає від уряду, парламентарів та Президента не допустити підвищення ціни на природний газ

 

9 августа 2018 14:20

Що вимагають депутати?

 

Сьогодні на сесії Кременчуцької міської ради депутат Олександр Роженко запропонував звернутися до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України, про недопущення підвищення ціни на газ для потреб населення.

Під час виступу він заявив, що починаючи з 2014 року Урядом України на вимогу Міжнародного валютного фонду поетапно  запроваджуються заходи жорсткої економії задля отримання державою макрофінансової допомоги  у вигляді кредиту. В рамках виконання зобов’язань, взятих Україною перед ЄС було розпочато реформування енергетичного сектору та  приведення ціни на газ до ринкового рівня.

«На сьогоднішній день питання регулювання ціни природного газу є особливо важливим для України, адже, процеси пов’язані із ним, надзвичайно масштабні та мають вплив на економічний розвиток держави.

Україна на сьогодні знаходиться перед жорстким вибором: або втратити фінансування Міжнародного валютного фонду, а разом з ним і інших потенційних кредиторів, що в свою чергу спричинить фінансову кризу в країні, або ж отримати фінансування, при цьому реалізувавши одну із вимог МВФ щодо підвищення вартості природного газу для потреб населення до рівня європейського.

Вимога Міжнародного валютного фонду щодо приведення ціни на газ до рівня імпортного паритету викликає негативну оцінку населення України, у тому числі і мешканців нашого міста»,- заявив О.Роженко.

Далі він заявив, що представники місцевого самоврядування не можуть стояти осторонь актуальних проблем, які хвилюють виборців.

«Переконані, що чергове підвищення тарифів на природний газ матиме катастрофічний вплив на рівень та умови життя більшої частини населення країни, адже, очевидною буде різниця між доходами та необхідними витратами громадян.

Хочемо наголосити, що державна політика у сфері житлово-комунальних послуг має базуватися на принципі регулювання тарифів з урахуванням досягнутого рівня соціально-економічного розвитку та природних особливостей  регіону. Україна має найпотужнішу газотранспортну систему та серед інших країн Європи має у своєму розпорядженні найбільші запаси природного газу в підземних газових сховищах. У нас є потенціал повністю забезпечити себе газом власного видобутку, адже, Україна входить до трійки держав Європи з найбільшими запасами газу, проте, здійснюється видобуток лише 2% від розвіданих запасів. Видобутого в Україні газу бракує для задоволення навіть третини власних потреб. При очевидних ознаках газової залежності в Україні практично нічого не робиться для того, щоб збільшити видобуток власного газу чи скоротити його надмірне споживання. Тому розвиток та оптимальне функціонування паливно-енергетичного комплексу нашої держави є одним з найголовніших факторів забезпечення життєздатності її економіки, задоволення соціальних потреб населення.

Слід зазначити, що просте підвищення ціни на газ для населення без реформування усієї енергетичної галузі не матиме позитивних результатів, адже енергетична галузь України є неефективною, непрозорою та корумпованою. Проблему можливо вирішити лише шляхом проведення добре продуманих реформ, знищення корупції, посадових зловживань та монополізму в енергетичній галузі, а не безкінечним підвищенням тарифів на природний газ та інші комунальні послуги,- каже пан Роженко.- На сьогодні, субсидія – єдина можливість вижити для більшості українських сімей. Але і тут влада пішла на поводу у МВФ і зменшила соціальний норматив на газ для індивідуального опалення з 5,0 кубометрів до 4,5 кубометрів за квадратний метр. Відтепер при призначені субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більш ніж на 30%.

Звісно, скорочення субсидіантів необхідний крок для процесу економічного зростання України, але не ціною останнього шансу на виживання більшості українців. Обмеження людей в отриманні субсидій може викликати соціальну напругу, особливо, на початку наступного опалювального сезону».

Щоб уникнути і до того непростої ситуації в суспільстві щодо чергового  підвищення ціни  на газ, враховуючи високу соціальну напругу в суспільстві по даному питанню, депутати Кременчуцької міської ради звертаються до Президента України, як гаранта додержання Конституції та законів України, Кабінету Міністрів України, Верховної ради України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України, з  вимогою:

1. Не допустити чергового підвищення ціни на природний газ для потреб населення.

2. Переглянути підходи в питанні ціноутворення тарифів на природний газ для населення в сторону встановлення справедливої, економічно обґрунтованої ціни.

3. Розпочати реформи у сфері енергетики та газовидобувної галузі, які б були направлені на розвиток економіки країни та її енергетичної незалежності.

Депутати Віктор Калашник, Оксана Піддубна, Геннадій Іванян підтримали пропозицію колеги і заявили, що підвищення ціни на газ лише заганяє громадян в ярмо.

Разом з тим О.Піддубна каже, що влада держави, можливо, і не читає ці звернення, а слід на місцях голосувати за конкретні кроки по покращенню життя, а не брати кредитів то на транспорт, то на інше….

Після виступів депутати підтримали проект звернення.

 

Олег Булашев

 

 

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться