Кременчуцька газета
Четверг, 18 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Кременчуцька пенсіонерка зробила «ВКонтакті» репост матеріалу з виправдовування збройної агресії росії проти України: як відреагував суд

21 березня 2023 15:45

Судова справа.

17 березня 2023 року суддя Крюківського райсуду Кременчука Олександр Маханьков розглянув в підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження від 24 лютого 2023 року про обвинувачення ОСОБА_4 , росіянки, громадянки України, уродженки м. Лєсозаводськ, Приморського краю, російської федерації, пенсіонерки, має вищу освіту, раніше не судимої, у вчиненні злочину передбаченого ч. 2 ст. 436-2 КК України «Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників».

Як сказано у вироці суду, 24.02.2022 військовослужбовці ЗС рф, шляхом збройної агресії, з погрозою застосування зброї та її фактичним застосуванням, незаконно вторглись на територію Україну через державні кордони України в Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, інших областях та здійснила збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об`єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, та здійснили окупацію частини території України, чим змінили межі території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України.

Збройна агресія рф продовжується по теперішній час та призводить до загибелі людей та інших тяжких наслідків.

Досудовим розслідуванням встановлено, що громадянка України , з метою обміну інформацією з невизначеним колом осіб, за допомогою власного персонального комп`ютеру, у 2007 році (більш точної дати та часу в ході проведення досудового розслідування не встановлено) у загальнодоступній та соціально-орієнтованій інтернет-мережі «Вконтакте», створила електронну сторінку (аккаунт) під мережевим псевдонімом « ОСОБА_6 ».

20.03.2022 вона, займаючи антиукраїнську позицію та підтримуючи дії держави-агресора (російської федерації) у проведенні агресивної війни проти України, маючи злочинний умисел, спрямований на поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування та заперечення збройної агресії російської федерації проти України, розпочатої в 2014 році, реалізуючи та бажаючи довести його до кінця, і досягнути злочинну мету, а також доведення цих матеріалів до відома користувачів сайту «Вконтакте», усвідомлюючи, що зазначений сайт відвідується необмеженим колом осіб, здійснила поширення (репост) на власній електронній сторінці під мережевим псевдонімом «ОСОБА_6 », публікації, якa містить відеоматеріал під назвою «Ложь «во благо»: почему сегодня так похожи Германия 1945 и Украина 2022?».

Відповідно до висновку судово-лінгвістичної(семантико-текстуальної) експертизи мовлення, проведеної експертами Полтавського відділення Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. Проф. М.С. Бокаріуса» Міністерства юстиції України, у даній публікації містяться матеріали, у яких присутнє виправдовування та заперечення збройної агресії російської федерації проти України, розпочатої у 2014 році.

Зміст даної публікації був доведений до відома та доступний до вільного перегляду невизначеному колу осіб-користувачів соціально-орієнтованого ресурсу мережі Інтернет «Вконтакте», які відвідували електронну сторінку «ОСОБА_6», а також шляхом автоматичного сповіщення усіх користувачів вказаної соціальної мережі, котрі додані до розділу «Друзі» вищеназваного аккаунту.

Тобто, жінка, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій та бажаючи настання негативних суспільно-небезпечних наслідків, з політичних та ідеологічних мотивів, з метою швидкого розповсюдження інформації та донесення до необмеженого кола осіб інформації антиукраїнської спрямованості, здійснила 20.03.2022 поширення у загальнодоступній та соціально-орієнтованій інтернет-мережі «Вконтанте» матеріалів, у яких міститься виправдовування та заперечення збройної агресії російської федерації проти України, розпочатої в 2014 році.

Таким чином, жінка обвинувачується у поширенні матеріалів, у яких міститься виправдовування та заперечення збройної агресії рф проти України, розпочатої у 2014 році, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 436-2 КК України.

У ході досудового слідства між прокурором відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки Полтавської обласної прокуратури з одного боку, та підозрювана у цьому провадженні ОСОБА_4 за участю захисника адвоката ОСОБА_5 з іншого боку, була укладена угода про визнання винуватості. Згідно з угодою обвинувачена беззастережно визнала себе винною у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 436-2 КК України, а також сприяла розслідуванню кримінального провадження.

Сторонами узгоджено, що при затвердженні угоди обвинуваченій буде призначено покарання за ч.2 ст.436-2 КК України у виді позбавлення волі строком на два роки без конфіскації майна.

Суддя визнав жінку винуватою у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 436-2 Кримінального кодексу України та призначив узгоджене покарання у виді позбавлення волі, строком на два роки без конфіскації майна.

«Відповідно ст. 75 КК України звільнити жінку від відбування призначеного судом покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, встановивши 1 (один) рік іспитового строку…

Також передбачено стягнути з неї на користь держави судові витрати за проведення експертизи у розмірі 4 тис грн.

Вирок може бути оскаржений, з підстав, передбачених статтею 394 КПК України до Полтавського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення»,- сказано у вироку.

Нагадаємо, Справа про катування учасників АТО: путінські вбивці сіли на лави підсудних у Полтавcькій області

На Полтавщині засудили п’ятьох харків’ян за співпрацю з окупаційною владою

На Полтавщині винесли вирок діду з Охтирки, який одразу після авіаобстрілу прославляв росію на вулицях

 

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися