Кременчуцька газета
П'ятниця, 19 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Кременчуцька влада програла суд "Полтаватеплоенерго": деталі

27 травня 2024 10:40

Судова справа.

 

 

22 травня 2024 р. Другий апеляційний адміністративний суд розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Виконавчого комітету Кременчуцької міської ради на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 03.10.2023 року по справі за позовом Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства "Полтаватеплоенерго" до виконавчого комітету Кременчуцької міської ради про визнання протиправним та скасування рішення.

Як сказано у рішенні суду, раніше "Полтаватеплоенерго" звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області про:

- визнання протиправним та скасування рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради від 20.10.2022 №1508 «Про визнання Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Полтаватеплоенерго» виконавцем послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води»;

- визнання протиправним та скасування рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради від 13.01.2023 №86 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області від 20.10.2022 №1508».

В обґрунтування позовних вимог Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства «Полтаватеплоенерго» (далі ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», позивач) вказало про протиправність оскаржуваних рішень з огляду на відсутність у відповідача - виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, повноважень щодо визначення виконавця комунальних послуг з теплової енергії та повноважень щодо встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги, які надаються підприємствами, що перебувають у спільній власності територіальних громад, представництво інтересів яких здійснює відповідна районна чи обласна рада з урахуванням тих обставин, що ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» є обласним комунальним виробничим підприємством теплового господарства, яке засноване на майні спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області.

Тоді, розглянувши позов, суд частково його задовольнив.

«Визнати протиправним та скасувати п. 1 рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради від 13.01.2023 №86 "Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області від 20.10.2022 №1508" в частині внесення змін до рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області від 20.10.2022 №1508 "Про визнання Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства "Полтаватеплоенерго" виконавцем послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води" про зобов`язання Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства "Полтаватеплоенерго" застосовувати до своїх споживачів у м. Кременчуці тарифи на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, розмір яких не перевищує рівень тарифів, що застосовувалися до цих споживачів станом на 24.02.2022, та здійснити перерахунок вартості плати за комунальні послуги споживачам у м. Кременчуці за період, у якому нарахована ціна за послугу вище, ніж станом на 24.02.2022 у м. Кременчуці, шляхом зменшення плати.

В іншій частині позовних вимог відмовити»,-сказано в рішенні Полтавського Полтавського окружного адміністративного суду від 03.10.2023 р.

Проте кременчуцька влада з цим рішенням не погодилася і оскаржила його  до Другого апеляційного адміністративного суду.

22 травня суд у Харкові розглянув апеляційну скаргу кременчуцького виконкому і залишив без задоволення, а рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 03.10.2023 по справі № 440/4765/23 залишив без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

 

Марина Соловей  


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися