Кременчугская газета
Вторник, 25 Сентября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчуцькі маршрутники працюють «в тіні»: висновки громадських активістів

 

24 ноября 2017 12:20
Кременчуцькі маршрутники працюють «в тіні»: висновки громадських активістів

Якщо ситуація не зміниться, члени громадської комісії грозяться переобрати фірми-перевізників на міських маршрутах.

Сьогодні голова громадської комісії з контролю за важливими аспектами життєдіяльності в місті щодо надання населенню належного сервісу міським маршрутним транспортом Геннадій Тертичний повідомив про результати роботи комісії.

Як нагадав у Фейсбуці голова громадської комісії, у  Кременчуці майже місяць контролювали роботу  міського  маршрутного транспорту. 
 

«За результатами перевірки, членам комісії спало на думку, що пасажирські перевезення в режимі «маршрутне таксі» у Кременчуці належать безумовно до тіньового сектору економіки.

Про це свідчить: відсутність прозорих договірних умов між фірмою-перевізником, власниками автомобільних засобів, водіями та організатором перевезень – виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради;. відсутність практики продажу квитків на маршрутах; відсутність документованого підтвердження реальних витрат перевізника; перевізником не ведеться облік пасажиропотоку та отриманої виручки», - пише Геннадій Тертичний.

Тож на думку громадських активістів, всі ці фактори ставлять під сумнів обґрунтованість, встановлених у місті, тарифів за проїзд в маршрутному транспорті. А також вказують, що  підприємства –перевізники немають чіткого механізму обрахування прибутку, що тягне за собою несплату в реальному обсязі податку.

«Пасажирам досі не відомо хто їх перевозить, на водіях відсутні бейджики з прізвищами, немає відео реєстраторів, жодної інформації (окрім схеми проїзду, ким був затверджений тариф та назви перевізника) у салонах маршруток також не виявлено. Спадає на думку, що більшість водіїв мабуть взагалі не оформлені, бо інакше навіщо ж приховувати інформацію!?» - говорить Геннадій Тертичний про спостереження під час перевірок.

Громадські активісти після місяця перевірки роботи міського транспорту підсумували, що міська влада не контролює належним чином виконання умов договору «Про здійснення пасажирських перевезень на постійних міських маршрутах загального користування» в частині якісного здійснення перевезень пасажирів міськими маршрутами з боку перевізників.

«Якщо найближчим часом ситуація не зміниться на краще – будемо ставити під сумнів перебування відповідальних осіб на посадах та ініціювати переобрання фірм-перевізників на прозорих конкурсах», - зазначає голова громадської комісії.

За результатами перевірок громадського транспорту Кременчука, активісти висувають ряд вимог, а також розробили рекомендації.

 Їх хочуть озвучити сьогодні меру Віталію малецькому. Зустріч запланована на 14 годину, в приміщенні міськвиконкому, що за адресою площа Перемоги, 2.

Серед вимог

 • обладнати маршрутки відео реєстраторами; 
 • фірмам-перевізникам забезпечити водіїв формою з бейджиками;
 • поповнити маршрути новими автобусами, якщо не має можливості – повернути мерседеси спринтери та ін. (80 одиниць), яким заборонили працювати перед зимою 2016 року; 
 • контролювати чітке дотримання інтервалу руху маршруток;
 • облаштувати місця відпочинку для водіїв на кінцевих зупинках (санвузол, місце для обігріву та місця для паління);
 • категорично заборонити паління водіїв в салонах автобусів та розмовляти під час руху по мобільному;
 • обов’язково здійснювати щоденну санітарну обробку салонів.

Рекомендації, розроблені громадськими активістами

 • прибрати рекламу з вікон; 
 • замість шторок затонувати вікна від сонця;
 • збільшити відстань між сидіннями;
 • облаштувати маршрутки кондиціонерами.

Нагадаємо, учасники АТО приходили в мерію вимагати поваги: від безкоштовного проїзду в маршрутках - до переробки пам'ятника Бутиріна. Також розкритикували міського голову Кременчука за вживання по відношенню до громадської комісії слова «кошмарять» та висунули ультиматум.

 

Світлана Павленко

 

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Конкурсы
 • Переможців конкурсу "Перший раз - в перший клас" нагороджено

  Малеча задоволена. А ми ще раз вітаємо переможців та всіх учасників!

  Сьогодні у офісі страхової компанії «Мега-Поліс» відбулось нагородження трьох переможців фотоконкурсу «Перший раз – в перший клас».

  Нагадаємо, цей конкурс Кременчуцька газета проводила спільно з партнерами до Дня знань  і саме наші партнери визначили трьох переможців.

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться