Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 7 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчуцькі журналісти надіслали рекомендації меру Малецькому

 

4 августа 2017 08:00
Кременчуцькі журналісти надіслали рекомендації меру Малецькому

Ініціативна група запропонувала чиновникам змінити сайт міськради на відкритіший: по доступу до інформації та результатах рішень міськради, по створенню прямого зв’язку із міським головою, по відкритості публікацій біографій та доходів депутатів та чиновників.  

Ініціативна група кременчуцьких журналістів «Відкритий доступ» надіслала на ім’я мера міста Віталія Малецького рекомендації для змін сайту міськради. Про це повідомляє Інститут масової інформації.

У пропозиціях журналісти запропонували додати відкриті дані про депутатів (оприлюднити на сайті біографії та перехід на е-декларації чиновників); ввести активний розділ пропозицій та скарг (наприклад, як гаряча лінія мерії чи Служба допомоги мера у соцмережі);  запропонували створити прямий зв’язок із міським головою; додати на сайт розділ необхідних номерів для екстреного звертання. Задля поліпшення відкритості та простішого аналізу запропоновано поруч із прийнятими рішеннями на сесіях міськради публікувати інформацію про голосування, а саме - оприлюднювати поруч результати голосування.

Тут же журналісти вказують і на складність пошуку нормативної та публічної інформації, яка дещо заплутує відвідувачів сайту.

Як розповіла координатор Ініціативної групи журналістів «Відкритий доступ» Лариса Гориславець, пропозиції журналісти надавали ще кілька років тому.

«Спостерігаємо позитивну тенденцію, але покращення іде мляво. У квітні 2016 року, коли стартувала громадська кампанія “Відкритий доступ”, 95% рішень виконкому було оприлюднено з порушенням терміну (не дотриманий термін – за 20 днів до ухвалення рішення), у травні 2017 року таких рішень 30%. Щодо проектів рішень сесії, то на початку моніторингу було 33% проектів з порушенням терміну оприлюднення, потім зменшилося до 15%, а в квітні 2017 року знову «скотилися» до 25%», - прокоментувала журналістка.

Кременчуцькі журналісти, за словами Гориславець, подавали петиції, проводили спільний семінар мерії та активістів, моніторили сайт міської ради, відстежуючи, чи вчасно оприлюднюють проекти рішень виконкому та міської ради.

«Був суд з КП щодо ненадання декларації (досі «тягаємося» по судах), також проводили моніторинги оприлюднення проектів рішень сесії на сайті», – говорить Гориславець.

У результаті у мерії визнали, що оприлюднювати інформацію у форматі відкритих даних треба, зробили розділ, але, як запевняє Лариса Гориславець, він був для замилювання очей.

Нагадаємо, виділити півмільйона гривень на оновлення сайту Кременчуцької міськради депутати прийняли на сесії у травні цього року.

 

Аріна Алініна

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться