Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 9 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчуцький депутат вимагає зберегти історичну цінність міста і України

 


23 апреля 2017 15:00
Кременчуцький депутат вимагає зберегти історичну цінність міста і України

Не забувають обранці і про тих, хто допомагає людям.

Нещодавно до депутата Кременчуцької міської ради Олександра Кальченка звернулися мешканці правобережної частини міста Кременчука з вимогою зберегти музей-садибу А.С. Макаренка. Мешканці Крюкова стурбовані долею музею, адже останнім часом щоденно спостерігають його занепад.

Кременчуцькі вчителі старшого покоління з гордістю розповідають дітям про видатного педагога А.С.Макаренка, а особливо про його «крюківський період», коли на початку ХХ ст. під керівництвом Макаренка у Крюківському залізничному училищі навчалися такі відомі особи як Іван Єсипенко – міністр легкої промисловості України; Іван Лебідь – генерал- лейтенант-інженер, заслужений будівельник; Григорій Андрієнко – почесний громадянин Кременчука; Сергій Ільченко, Фросина Рівна – відомі вчителі; Сергій Василенко – почесний залізничник.

Завдяки незвичайній педагогічній майстерності Антона Семеновича Макаренка, його батьківській турботі, безпритульні діти, які в результаті трагічних обставин опинилися «на дні» життя, стали яскравими особистостями, героями Другої світової війни, Героями праці. Чимало вихованців видатного педагога склали голови у боротьбі з фашизмом.

Великої слави набув перший і єдиний державний педагогічно-меморіальний музей А.С. Макаренка у Кременчуці у 1951-1988 рр., коли протягом 30 років його очолював Петро Георгійович Лисенко – почесний громадянин нашого міста. За його плідної праці музей-садиба набув світової слави.

Петро Георгійович Лисенко спілкувався із 360-ма музеями, надсилав копії документів, рукописів великого педагога. Спадщиною А.С. Макаренка і зараз цікавляться педагогічні академії Японії, Кореї, Китаю, Англії та інші.

А що ми бачимо сьогодні?  Пам’ятник  А.С. Макаренку знищили вандали, паркан навколо садиби зник у невідомому напрямку, біля будинку стоїть напіврозвалений сарай, приміщення не обігрівається. За такого господарювання незабаром музей зовсім перестане існувати.

Тож, враховуючи вищевикладене, Олександр Кальченко звернувся до міського голови Віталія Малецького із депутатським зверненням, в якому вимагає негайно звернути увагу на ганебну ситуацію, що склалася, та вжити заходів зі збереження музею-садиби А.С. Макаренка. Адже вона по праву є історичною цінністю нашого міста, держави і навіть світу.

Депутат вимагає наступне: відновити пам’ятник видатному педагогу; відновити паркан навколо музею-садиби; вирішити питання щодо ремонту сараю, розташованого на території музею-садиби біля будинку (у разі, якщо цей сарай не є історичною цінністю, а його ремонт не є доцільним – демонтувати його); вирішити питання обігріву будинку музею в холодну пору року, адже, якщо його не обігрівати, він скоро зруйнується.

На даний час відповіді від міського голови депутат Кальченко ще не отримав.

Депутати привітали фермерів зі святом Великодня

Раніше в ЗМІ було опуб­ліковано інформацію про те, як депутати спільно з фермером, який господарює у сусідньому Глобинському районі Полтавської області та займається волонтерством, надали благодійну допомогу дітям-сиротам, людям з інвалідністю та малозабезпеченим кременчужанам.

Незадовго до свята Великодня, 13 квітня 2017 року,  депутати вирішили завітати в гості до людей, які мали безпосереднє відношення до надання вказаної допомоги та привітати їх із великим православним святом.

Депутат Кременчуцької міської ради Людмила Котляренко висловила слова вдячності фермерам за високу громадянську та людську позицію, побажала міцного здоров’я, наснаги у їхній нелегкій праці, людського щастя, добробуту та вручила подарунок. У відповідь фермери також привітали гостей із Великоднем і висловили свою підтримку та бажання спільно брати участь у розбудові нашої держави.

На правах рекламы
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться