Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
COVID-2019
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчуцький лікар визнає свою вину в смерті 19-річної дівчини на операційному столі, але, схоже, не сяде за грати


26 февраля 2020 13:45

Судові справи.

Сьогодні у Автозаводському райсуді Кременчука розглядали обвинувальний акт по справі смерті у липні 2015 року 19-річної дівчини Дарини на столі операційної Третьої міської лікарні (тепер лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцької»).

У першу чергу, суд допитав колишнього лікаря-анестезіолога Павла Мовчана, який із 2016 року перебував за кордоном і лише у жовтні минулого року був затриманий на Кіпрі через оголошення його у Міжнародний розшук і етапований до України.

Він розповів, що того дня дівчина прибула до лікарні після того, як у неї заболів живіт і її готували до операції із видалення апендиксу. Їй провели попередній огляд.

«Перед операцією ми поговорили з Дариною щодо її стану, я повернувся до ординаторської і сказав своїй медсестрі готувати місце до операції. А точніше, ввести премедикацію перед наркозом. Я перевірив лише датчик подачі речовини до легень, однак я не перевірив правильність підключення апарату маски, яку подають перед наркозом: під’єднана вона була до кисневої трубки чи до аргонової», - сказав П.Мовчан.

Далі він розповів, що через декілька хвилин дівчині різко стало зле: почав падати тиск та відбувалося поблідніння шкіри.

Анестезіолог вирішив, що це трубка не правильно ввійшла до трахеї. Після чого почали здійснювати вентиляцію легень, робити штучний масаж серця, проводити доступ до вени. Пізніше до палати покликали хірурга та кардіолога.

Методи терапії застосовували упродовж 40 хвилин, однак, не дивлячись на жодні маніпуляції, у Дарини зафіксували смерть. У медичній довідці лікар вказав причиною раптової смерті -  «анафілактичний шок» - як реакцію на ліки.

«Це був мій останній день перед відпусткою. Пізніше майже відразу я заплановано поїхав до Ізраїлю, де мешкає моя мати і лише коли повернувся, мені повідомили, що всією причиною було неправильне підключення, яке підходило від маски. Там, у хірургії, ці два отвори (кисневий та агроновий) були однаково відведені і ні чим не позначені і медсестра їх поплутала», - розповів П.Мовчан.

Адвокат позивача Олена Лашко уточнила, чи саме медсестра повинна готувати анестезію. Той відповів ствердно. Проте обвинувачений зауважив, що він точно мав ви би перевірити правильність усіх підключень та що у медзакладі на цій посаді він працював із 2011 року.

Під час засідання Мовчан заявив, що повністю визнає свою провину та участь у  смерті молодої дівчини.

Родич - дідусь Дарини - не стримався та перепитав, як так сталося, що медики не змогли відрізнити кисень від аргону, та що речовини ж наче б то різного кольору.

«Так, аргон - чорного, кисень – синього. Але це після трагедії у операційних встановили позначки і затискач над виводом аргону. А на той момент там були невеликі написи вгорі, про які ми, на жаль, забулися», - сказав чоловік.

«Але як же так, на тому місці могла бути ваша дитина…» - зауважив родич.

«Я щиро вибачаюся і каюся у скоєному. Після того я сам переніс чималий стрес і багато думав над цим. Нехай пробачить мене вся родина», - звернувся він до дідуся. Однак той лише похитав головою, додавши, що на жаль, нічого уже не повернеш.

Продовжуючи розповідь, лікар повідомив, що після трагічної ситуації та повернення із відпустки він продовжив працювати у тому ж медзакладі, а потім звільнився. Та у травні 2016 року виїхав на постійне місце роботи до Ізраїлю, де був інтерном.

Адвокат позивача уточнила, чи отримував він якісь повістки чи виклики на слідство, перебуваючи за кордоном. Той відповів, що ні. Та що і до того, ні в Україні, ні в Ізраїлі повістки йому не надходили.

Однак у суді зауважили, що повістки передавалися його батьку, який мешкає у Кременчуці.

«У батька не було доступу до інтернету, тож я нічого не знав», - відповів він.

Звернемо увагу, що відразу після смерті дівчини у 2015 році проводилася експертиза Кременчуцьким міжрегіональним відділом обласного бюро СМЕ, які і дослідили, що причиною смертельної трагедії став аргон. Далі у 2016 році відбувалася експертиза Харківського обласного бюро СМЕ. Пізніше по справі долучили Київську експертизу, яка визначила, що були порушені пункти посадової інструкції лікаря-анестезіолога та сестри-анестезистки.

Тож постає резонне питання: невже лікар не слідкував за подіями? Чи то він нечесно відповів у суді?

Тим паче, у 2016 році Павлу Мовчану заочно повідомили про підозру, у 2017 року вручили підозру, передавши її поштою у Ізраїль. І лише в жовтні 2019 року, коли він перетнув кордон на Кіпрі, його зупинила поліція через оголошення по його перебування у Міжнародному розшуку.

Вже зараз він вину не заперечує. Тим паче, як прокоментувала адвокат Мовчана, він має право підпадати під амністію. Тож, схоже, і не понесе за смерть людини та переховування за кордоном належного покарання.

«Мій підзахисний виїхав за межі України, не маючи статусу підозрюваного. Далі було відкрите кримінальне провадження. Однак на протязі майже року Павло Мовчан не був допитаний навіть у якості свідка. За кордон їхав у якості відпочинку. І він готовий співпрацювати зі слідством і судом», - сказала адвокат Тамара Горбенко Кременчуцькій газеті.

Але це ще не все. Потерпілі з П.Мовчана не стягують фінансову компенсацію.

Як прокоментувала газеті адвокат Олена Лашко, позивач (мама покійної) виною всьому називає не лише халатність лікаря, а й медустанови. Тож після винесення рішення по справі, планують пред’являти грошове стягнення з лікарні «Кременчуцької». А саме:  500 тис грн моральної шкоди та 10 тис 797 грн 95 коп  - які заплачені за експертизи.

Судові дебати у справі призначені на 28 лютого на 15.15.

Нагадаємо, кременчуцький лікар-анестезіолог, якого звинувачують у смерті 19-річної дівчини, екстрадований з Кіпру і відправлений під домашній арешт.

 

 

Аріна Алініна

фото Олександра Попенка

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться