Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 19 Серпня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Кременчуцький річковий порт потрапив в ТОП-10 найбільш успішних компаній галузі водного транспорту 

 

8 листопада 2019 11:35

 

 

ТОП-10 підприємств галузі водного транспорту зосереджені на перевезенні вантажів. В нього увійшов і ПРАТ «Кременчуцький річковий порт». Про це свідчать дані дослідження YouControl.

Аналітики системи з перевірки контрагентів YouControl проаналізували дані щодо виручки компаній за 2018 рік і визначили по ТОП-10 лідерів ринку, у яких основний КВЕД «Водний транспорт». Серед них найбільше одеських компаній (4 шт.), по два представники з Києва та Миколаївської області, одна компанія із Хресонської області та одна із Полтавської ‒ ПРАТ «Кременчуцький річковий порт».

інфографіка за посиланням.

 

Топ-10 компаній водного транспорту

Назва компанії

Виручка 2018 року

АСК "Укррічфлот"

1,0 - 1,5 млрд

ПРАТ "УДП"

850 - 900 млн

ТОВ "Пі енд Оy Mepiтайм Юкрейн"

400 - 450 млн

ТОВ "Стивідорна інвестиційна компанія"

250 - 300 млн

ТОВ "Укрфлот-Сервіс"

150 - 200 млн

ТОВ "Укрферрі"

100 - 150 млн

ТОВ "АРТМА"

95 - 100 млн

ТОВ "РТК"

75 - 80 млн

ПРАТ "КРРП"

65 - 70 млн

ТОВ "Еніре"

65 - 70 млн

Табл. ТОП-10 компаній водного транспорту за виручкою 2018 року

Кількість напрямків, якими займається ці ТОП-10 підприємств, досить скромна. Їх всього два: вантажний морський (7 компаній) та річковий транспорт (3 компанії).

«Старожилами» цю десятку компаній важко назвати. Серед них лише три підприємства були засновані у 90-х роках («Укррічфлот», «УДП», «КРРП»). Ще трійка («Стивідорна інвестиційна компанія», «АРТМА» та «Еніре») працює на ринку із 2000-х, а решта четверо – мають менш як десятирічну історію, тобто створені починаючи з 2010 (зокрема дві – «Укрфлот-Сервіс» та «Пі енд Оy Mepiтайм Юкрейн» – 2017 року).

Компанії з ТОП-10 є фінансово стабільними. Половина з них має показник FinScore (індекс фінансової стійкості від YouControl) – А, ще три – В. Обидві літери є позитивним результатом. При цьому лише два підприємства мають FinScore С (трохи нижче середнього), і жодне – D (дуже низький рівень стійкості). 

Четверо підприємств генерували свою виручку, яка дозволила їм стати лідерами ринку, зокрема й участю в держзакупівлях. Хоча сума контрактів протягом 2018 року була не дуже велика. Вона варіювалася від 150 тис. грн до 1,5 млн в різних компаніях. 

Також 5 компаній протягом минулого року заробляли експортом. «Укррічфлот», «УДП» та «Пі енд Оy Mepiтайм Юкрейн» продавали до Румунії, Естонії, Австрії, Болгарії та ОАЕ здебільшого різноманітні судна, плавучі маяки, крани, баржі, буксири. А от «Стивідорна інвестиційна компанія» експортувала до Мальти та Чехії паливну деревину, стружку, тирсу тощо. Найрізноманітніший експорт, понад 200 категорій товарів, мала «Укрферрі». Вона реалізувала до Грузії та Словаччини хлібобулочні та кондитерські вироби, ковбаси та м'ясо, сири та інші молочні продукти, рибу, соуси та багато іншого.   

 

«Водний вантажний транспорт в Україні історично розвивався як відповідь агробізнесу на монопольно завищені ціни та диктат правил перевезення, які нав’язували інші наземні транспортні оператори. Водна логістична мережа здебільшого сформувалася для зниження залежності від різних зовнішніх ризиків та факторів, які перебувають поза межами впливу бізнесу, що має потребу доставляти великогабаритний вантаж (аграрну та промислову продукцію) до ключових портів країни», – пояснюють експерти YouControl.

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися