Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 2 Березня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Кременчуцьку ЦРЛ передадуть місту (Доповнено)

26 січня 2021 14:20

Райрада стала єдиним засновником та власником «Кременчуцької ЦРЛ», чий статутний капітал зменшили до нуля: деякі громади та лікарі проти

Сьогодні під час сесії Кременчуцької райради виникло питання Про внесення змін до статуту та затвердження Статуту комунального некомерційного підприємства Кременчуцької районної ради «Кременчуцька центральна районна лікарня» в новій редакції.

Сам проєкт рішення оприлюднили на сайті райради з порушенням чинного законодавства лише 23 грудня, що вже є підставою для оскарження рішення у суді.

Не всі депутати були готові включати це питання до порядку денного.

Спершу за питання проголосували, але з залу почали викрикувати, яким чином рішення могли підтримати, якщо більшість проти.

Тоді почали голосування поіменно. За було - 28 депутатів, 14 - проти, утримались - 7.

Звичайною більшістю рішення було винесено на сесію.

Під час розгляду питання головний лікар Кременчуцької ЦРЛ Марія Ігнатчук заявила, що в самому статуті вже закладені помилки.

«Ми не амбулаторно-лікувальний заклад. Ми багатопрофільна лікарня. Ми по такому статуту не зможемо отримати кошти НСЗУ. Це має бути виправлено»,- заявила лікарка.

Вона також зазначила, що лікарня завжди була власністю району.

«82% бюджету сьогодні - кошти Нацслужби здоров’я. На енергоносії давали кошти громади району. Ми багатопрофільний заклад. Надаємо допомогу мешканцям області - в опіковому відділенні. Ми хочемо залишитися на балансі громад району, які готові розвивати мед заклад»,- заявила М.Ігнатчук.

Далі слово попросили  міський голова Кременчука Віталій Малецький та голова Кам’яно-потоківської ОТГ Анна Самойлюк. 

Перший раніше хотів перепрофілювати і зробити з Кременчуцької ЦРЛ будинок для престарілих, тепер же готовий забрати лікарню на баланс міста.

Він впевнений, що минула райрада зробила помилку, адже лікарня стала власністю всіх громад району і тепер єдиним засновником та власником Кременчуцької центральної райлікарні має стати Кременчуцька райрада.

«Ми готові підтримати райлікарню. Наш бюджет може витягнути її... У вашому районі доходів вже немає... Вже не потрібно розділяти місто та район. Це вже агломерація... Якщо рішення не приймемо, то з 1 січня лікарня буде без коштів і буде виживати...» - каже мер.

Голова Новогалещинської ОТГ Світлана Самсонова розповіла, що останнім часом ОТГ підтримувала Кременчуцьку ЦРЛ.

«Зараз дуже багато наших людей мають скарги, що у міських лікарнях до сільських мешканців відносяться, як до людей другого сорту... Депутати - ви ж депутати райради, де 80% населення - мешканці сіл і тому думайте о селянах... Я прошу вас сьогодні не приймати це рішення. Перегляньте його і прийміть згодом збалансоване рішення»,- запропонувала С.Самсонова.

Депутат з Кам’яних Поток Олександр Левицький заявив, що Кременчуцька ЦРЛ працює для мешканців району і він не розуміє для чого колотити лікарню і переходити в місто?

«Малецький казав, що він зробить, аби лікарня в місті отримала свій статус? Мер міста хоче зробити тим, хто не пішов до Кременчука якусь... пакість... Кременчуку не лікарня потрібна, а земля, бо лікарня не має своєї землі, а так буде земля... Шановні депутати подумайте за Кременчуцьку ЦРЛ. Вона обслуговує селян!» - заявив депутат сільради.

Голова Камянопотоківської ОТГ Анна Самойлюк зазначила, що депутати є представники громадян, яких обрали, і слід думати про виборців, а це переважно мешканці сіл та району, а не міста.

«Ми не влада. Ми представницькі органи, а такі органи повинні виносити питання виключно з інтересів людей, які ми представляємо... Давайте говорити практичні речі, а не про політику. Дайте шанс громаду запустити, працювати...

Вчора ми прийняли бюджет ОТГ і в ньому немає доходу від ПДФО Кременчуцької ЦРЛ. Це 3 млн грн. До 31 грудня 2020 грудня складова бюджету району це ПДФО. Коли реєстрували в Білецьківці райраду, то 200 тис повернуто в бюджет району було. Що буде з ПДФО ЦРЛ? 3 млн грн повернемо на сплату енергоносіїв на лікарню. Це намагання запустити економіку...

Сільське населення хоче аби ЦРЛ залишилася так, як було. Сесії районів та ОТГ також за це.

На жаль керівництво райради проігнорувало звернення 12 тис населення, це не прийнято до уваги. Я як представник інтересів громади викликаю поліцію і роблю заяву на посадових осіб райради, які проігнорували нашу думку і не винесли питання на сесію»,- заявила А.Самойлюк.

Далі виступаючі також висловилися за те, аби рішення депутати поспішно не приймали, а вивчили його і переглянули, а згодом прийняли вже виправлене рішення.

В.о. голови Кременчуцької райдержадміністрації Таміла Самбур також назвала рішення про передачу лікарні місту поспішним.

«Віталіє Олексійовичу, чому ви втрачаєте комунікації з ОТГ району? Чому не прийшли до нас на наради, а не на осліп приймати рішення? Прислухайтеся до сільських жителів»,- сказала Т.Самбур.

Керівник кременчуцького управління охорони здоров’я Максим Середа здивувався, що громади не хочуть віддавати в «медичну родину міста ЦРЛ».

«У нас є взаємодопомога між лікарнями. І кадрові питання вирішуємо, і допомагаємо один одному... » - переконував М.Середа.

Потім знову трибуну зайняв В.Малецький і знову переконував у необхідності передачі районної лікарні до міста.

Подискутувавши, депутати вирішили визнати Кременчуцьку районну раду Полтавської області єдиним Засновником, Власником та органом управління майном, що є спільною власністю територіальних громад Кременчуцького району Полтавської області, про що внести зміни до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань у склад засновників; визначити юридичну адресу комунального некомерційного підприємства Кременчуцької районної ради «Кременчуцька центральна районна лікарня»: 39627, Полтавська область, місто Кременчук, проспект Полтавський, будинок 40; зменшити статутний капітал з 10 тис грн до нуля грн відповідно до довідки комунального некомерційного підприємства Кременчуцької районної ради «Кременчуцька центральна районна лікарня» та затвердити Статут в новій редакції.

Крім того депутати прийняли рішення уповноважити виконуючу обов’язки директора комунального некомерційного підприємства Кременчуцької районної ради «Кременчуцька центральна районна лікарня» (Марію Ігнатчук) підписати Статут та подати документи на державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу відповідно до законодавства України.

Вже після прийняття цього рішення, наступним кроком лікарня буде передана до міста.

 

ДОПОВНЕНО.

26 січня на сесії Кременчуцької міської ради депутати прийняли рішення про прийняття до комунальної власности Кременчуцької ЦРЛ.

 

Нагадаємо,Малецький та Середа порушили регламент Кременчуцької райради

 Кам'янопотоківська громада наполягає на приєднанні до неї ЦРЛ

Пацієнти району та лікарі ЦРЛ бояться переходити до Кременчуцької громади - наполягають на своїй автономності

Нагадаємо, Кременчуцька міськрада надала згоду на безоплатне прийняття до комунальної власності «Кременчуцької ЦРЛ»: але не все так просто

Раніше Малецький схаменувся і вже не хоче знищувати Кременчуцьку ЦРЛПро те, що Кременчук готовий прийняти центральну райлікарню, щоб уникнути її закриття, на свій баланс, казала днями і віце-мер Ольга Усанова.

Проте, поки що лікарню не хочуть віддавати місту районні депутати. Тож доля лікарні поки залишається невирішеною.

 

Олег Булашев, Ліна Романченко

 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися