Кременчуцька газета
Четверг, 30 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Кременчук торік мав майже 2 млрд 700 тис грн: як витрачали ці кошти

10 квітня 2023 08:30

Інформацію щодо виконання бюджету за рік, що минув, до початку повномасштабної війни можна було знайти у відкритому доступі. Зараз ці дані міські чиновники надавати відмовляються, але ми отримали відповідний проєкт рішення.

Журналісти завжди бувають у вирі подій і розуміються не лише у міських новинах, а й тих, що відбуваються за межами міста. Адже вони спілкуються з колегами з інших регіонів, моніторять сайти різних видань. Нещодавно на одному з вінницьких сайтів ми побачили матеріали, у яких читачів інформують про те, скільки коштів влада Вінниці витрачає на підтримку Збройних сил України, а скільки, наприклад, на ремонти. В іншій публікації розповідали про найбільші (найважливіші) витрати з бюджету громади.

Нам також стало цікаво, а скільки коштів на аналогічні потреби спрямовують з бюджету Кременчуцької міської територіальної громади. Тому ми відправили відповідні запити до мерії, де просили вказати лише суми, а не конкретизувати дані, які можливо є таємницею. Відповіді ми отримали швидко, але в них нам вказали на те, що інформацію, яку ми запросили, «може бути використана ворогом для завдання шкоди як громадянам України, так і національній безпеці територіальної громади, а також і всієї держави», тому оприлюднювати на загал цифри нам не відмовилися.

Цікаво, чому для українців деяких регіонів не є таємницею, куди витрачають кошти платників податків, які надходять до бюджету, а у Кременчуці це секрет?

Відмова нас не задовольнила і незабаром нам вдалося отримати на руки проєкт рішення виконавчого комітету і сесії міської ради про виконання бюджету міста у 2022 році. Ознайомившись із ним, нам стало відомо, як і куди ж витрачалися кошти платників податків громади.

Загальні цифри

Відповідно до наданої нам інформації, загальний фонд Кременчуцької міської територіальної громади у 2022 році наповнився на 2 млрд 692 млн 449 тис 339 грн, з якого витратили 2 млрд 383 млн 71 тис 620 грн. Окрім того акумулювалися кошти у Спеціальному фонді, із якого витратили 376 млн 721 тис 957 грн.

Також затверджено витрати в сумі 94 тис 562 грн, проведені за рахунок коштів Резервного фонду місцевого бюджету.

До війни основними наповнювачами скарбниці завжди були потужні промислові підприємства Кременчука. Втім деякі з них через військову агресію росії проти України були вимушені призупинити свою діяльність, тому перестали сплачувати податки на доходи фізичних осіб. Але, попри цей факт, основним джерелом дохідної частини загального фонду бюджету територіальної громади залишається саме податок на доходи фізичних осіб (76,2%). Серед 4 головних платежів, що наповнюють скарбницю, також:

- Єдиний податок (8,9%)

- податок на майно в частині земельного податку (6,6%)

- акцизний податок (6%).

Торік, без урахування офіційних трансфертів, виконати план наповнення бюджету вдалося на 98,1%. План щодо наповнення Спеціального фонду реалізовано на 31,9%.

Варто розуміти, що Кременчук також отримує державні та обласні субвенції. Йдеться про 394 млн 804 тис 600 грн, з яких освітня субвенція–386 млн 207 тис 800 грн.

Хто витрачав найбільше

Користуючись отриманою нами інформацією, ми виділили 5 основних споживачів бюджетних коштів.

На першому місті – галузь «Освіта». На утримання освітян у 2022 році витратили 933 млн 429 тис грн, що на 72 млн грн більше, ніж у 2021-му році (було 861 млн 35 тис грн).

Наступна найдорожча витрата громади – «Державне управління» (зарплати посадовцям, оплата енергоресурсів тощо). У 2022 році із скарбниці витрачено 245 млн 191 тис грн, що на 33 млн грн більше, ніж у 2021-му (було 212 млн 113 тис грн).

На третьому місці галузь «Охорона здоров’я», на потреби якої торік використали 235 млн 973 тис грн, що на 55 млн грн більше попереднього року (було 180 млн 223 тис грн).

Житлово-комунальне господарство опинилося на четвертому місці з витратами у 430 млн 339 тис грн. У 2021-му році на цю галузь спрямували 179 млн 291 тис грн.

Замикає п’ятірку «соцзахист» із 156 млн 872 тис грн (було 125 млн 553 тис грн).

Зі Стабілізаційного фонду кошти витрачалися на забезпечення потреб життєдіяльності Кременчуцької міської територіальної громади та суб’єктів, що беруть участь у забезпеченні оброни країни.

Мовою цифр

Деякі пункти, за якими витрачалися кошти із бюджету Кременчуцької міської територіальної громади:

- на утримання та розвиток автотранспорту – 8 млн 500 тис грн (витрачено 100% із запланованих)

- на утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури – 60 млн 144 тис 600 грн (використано 99,8%)

- для підтримки міської телерадіокомпанії в бюджеті – 16 млн 382 тис 300 грн (використано 96,2%).

У документах, які отримала наша редакція, зазначено, що за рахунок бюджетних коштів відремонтовано 14 захисних споруд цивільного захисту комунальної форми власності.

Торік на території громади створено 998 робочих місць.

Підтримка військових

Інформації щодо загальних сум, які витрачалися на підтримку Збройних сил України, у отриманому нами документі не надається.

Втім зазначено, що на виконання робіт з капітального ремонту об’єктів критичної інфраструктури, що постраждали внаслідок агресії російської федерації, витрачено 9 млн 623 тис грн.

Також додамо, що на наш інформаційний запит у Департаменті фінансів нам відповіли, що військові облігації ні в 2022, ні в 2023 році міською радою не купувалися.

Нагадаємо, у Кременчуці виділяють майже мільйон гривень на оснащення пунктів обігріву.

На облаштування укриттів у закладах освіти із Стабілізаційного фонду Кременчука виділили 720 тис грн.

Антипрозорість влади Кременчука вражає.

Марина Соловей


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися