Кременчуцька газета
Четверг, 18 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Кременчуку є чому повчитися у Козельщини: там зі старої бібліотеки створили громадський культурно-освітній Smart Простір

20 вересня 2022 15:45

Приклад для наслідування іншим бібліотекам і, зокрема, у Кременчуці.

Сьогодні журналісти з Кременчука завітали до Козельщини, де одним з пунктів візиту став громадський культурно-освітній Smart Простір. Ще два роки тому нинішнє приміщення Smart Простіру було звичайною двоповерховою старою бібліотекою. Про це журналістам розповіла менеджер з регіонального розвитку Благодійного фонду Миколи Сушка Smart Foundation Тетяна Бражник.

Але за справу взявся Благодійний фонд Миколи Сушка Smart Foundation і з радянщини зробив сучасне приміщення. Тут тепер є не лише бібліотека, а й зала для проведення освітніх лекцій та переглядів кінофільмів, а ще й із вбудованими системами для прослуховування аудіокниг. Тут є комп’ютерний клас, зона для відпочинку та творчості, зали для індивідуальних занять та роботи в групах.

"Такого ми побачити не очікували. Таке є в лише великих містах. Тут дуже зручно працювати", - каже переселенць з Харкова Олексій, а його дружина Анна, як вдома, лежачи на дивані з філіжанкою кави та підставкою, на якій знаходиться комп’ютер, додає, що усі послуги простору надаються громадянам безкоштовно.  

Відвідувачі бібліотеки зазначають, що окрім ремонту закладу, він отримав оновлений книжковий фонд із близько 2 тисяч бестселерів та новинок.

Тетяна Бражник каже, що в приміщенні установлені системи кондиціонування та оновлення повітря, пожежна сигналізація, є навігаційна розмітка (стрічки та стрілки, які вказують напрямки руху) та працює система відеоспостереження.

До речі, на стінах першого поверху замість портретів радянських вождів та агітаторів, знаходиться виставка «Місто в людях» із портретами та історіями місцевих жителів. Тут є портрет рятувальника та лікарки, працівниці будинку культури та фермера.

Окремо є кухня та кімната принт-центру, де можна зробити копії необхідних сторінок книги та роздрукувати потрібні матеріали.

Загалом громадський культурно-освітній Smart Простір - це приклад для наслідування іншим бібліотекам і, зокрема, у Кременчуці. Ми розуміємо, що від бібліотекарів мало що залежить в моживостях створення такого простору, але, схоже, до Козельщини слід відвести на екскурсію мера Кременчука Віталія Малецького, аби він перейняв набутий сусідами досвід.

 

Олег Булашев
Відео Кирило Воронцов 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися