Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 7 Декабря 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчужан запрошують промоніторити закупівлі в місті

 

10 декабря 2018 10:10

Прес-конференція в Просторі ідей.

10 грудня о 15.00 в приміщенні Простору ідей (вул.Софіївська, 36-Б) відбудеться презентація нового проекту ГО КІПЦ “Європейський клуб” - Моніторинг закупівель зі сфери соціальної інфраструктури та комунальних послуг у Кременчуці.

У нас є дві новини.

Спершу хороша: бюджет Кременчука щороку зростає. У 2018 році плановий показник доходу становить 2,8 мільярда гривень (за даними порталу http://openbudget.in.ua, де міська рада оприлюднює дані про бюджет). Звіт за 2017 рік показав дохід в сумі 2,3 мільярда гривень. У цифрах бачимо реальне покращення - 500 мільйонів!

Друга новина погана: незважаючи на ріст доходів у бюджет, інфраструктура Кременчука залишається далекою від ідеалу. Куди ж ідуть гроші? Наша громадська організація КІПЦ “Європейський клуб” зацікавилася цим питанням та розробила проект моніторингу закупівель зі сфери інфраструктури Кременчука. Міжнародний фонд “Відродження” підтримав наш проект, що триватиме до жовтня 2019 року.

Що робитимемо в рамках проекту?

Будемо здійснювати моніторинг допорогових закупівель і тендерів, які проводять комунальні підприємства та бюджетні установи зі сфери інфраструктури Кременчука. У першу чергу беремо до уваги такі важливі та близькі для кожного жителя підприємства: водоканал, “Теплоенерго”, “Міськсвітло”, тролейбусне управління, ШРБУ та деякі інші.

Основними інструментами для нашої роботи будуть відкриті ресурси: портал закупівельhttps://prozorro.gov.ua/, модуль аналітики https://bi.prozorro.org, https://youcontrol.com.ua, https://clarity-project.info й інші. Така робота потребує професійних знань, тому нашими наставниками в моніторингу будуть громадські організації з великим досвідом у закупівлях: Інститут аналітики та адвокації (Полтава) та ГО “Залізниця без корупції”.

Хочемо проаналізувати тендери і допорогові закупівлі, показники економії та інші критерії. Очікуємо, що моніторинг покаже окремі тенденції у використанні бюджетних коштів у Кременчуці. Сподіваємося, що результати нашої роботи сприятимуть прозорості та ефективності витрат, розбудовуватимуть діалог і довіру між жителями міста та владою (чи комунальними підприємствами).

Таким чином, ми плануємо повідомляти про результати моніторингу установи (розпорядників коштів), які входять в коло моніторингу, а також депутатів Кременчуцької міської ради, адже вони затверджують бюджет міста. Для вас, шановні журналісти, щомісяця готуватимемо розсилку про поточні результати моніторингу. Щиро сподіваємося, що наші матеріали будуть цікаві та корисні для вас, підніматимуть популярність ваших видань.

Наприклад, минулого року ми промоніторили витрати на святкування Дня міста. Було виявлено, що Кременчуцька міська рада розподілила кошти на три парки, які уклали прямі договори на організацію святкування загальноміського заходу із одним і тим же ФОПом, що був співробітником місцевого комунального підприємства. Суми усіх договорів максимально близькі до порогу в 200 тис.грн., копії самих документів директори парків приховували і надали лише після скарги до Уповноваженого ВР з прав людини. Договори складені формально, акти виконаних робіт підписані за тиждень до проведення свята. Цей факт спонукав до детального розслідування схеми. У результаті ми направили скаргу до регіонального управління Держаудиту та написали заяву в поліцію. У січні 2018 року нашу заяву було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, триває слідство. У 2018 році ми продовжили періодично моніторити витрати на організацію святкових заходів і побачили, що парки більше не організовують загальноміські заходи, а вищезгаданий ФОП у минулому році отримав замовлень від місцевих замовників на суму 989 тис.грн, а в цьому році - жодного. Цей факт дає нам підстави стверджувати, що виявлення та оприлюднення схеми закупівель із корупційною складовою змусило владу відмовитися від неї. Проте, ми розуміємо, що викриття схеми змушує зацікавлених посадовців шукати інші варіанти. Відповідно, ефективним є постійний контроль та заміна непрозорих процедур укладення й оприлюднення договорів. Тому ми розпочинаємо наш проект і закликаємо вас бути нашими партнерами. Долучайтеся!

На прес-конференцію ми підготували аналітику про допорогові закупівлі. Їх вважають дрібними, не вартими уваги. Але! суми допорогових закупівель деяких місцевих розпорядників сягають мільйонів! А економія при цьому дорівнює…

Про це дізнаєтеся на прес-конференції.

Обіцяємо багато цікаво і трохи смачного). Як завжди, у нас кава-чай та приємне спілкування.

Реєстрація не потрібна.

Контактна особа:

координаторка проекту Лариса Гориславець, 0680006418, Larysakor@gmail.com

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у

межах проекту “Моніторинг закупівель зі сфери соціальної інфраструктури та комунальних послуг у Кременчуці”. Матеріал відображає позицію авторів і не

обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться