
Корисні поради.
Під час війни вибухонебезпечні предмети можна виявити не лише у знищеній військовій техніці але і у найбільш неочікуваних місцях: у лісі, на полі, водоймі, будівлі, городі, залишених особистих речах (пакунках). Крім сучасних боєприпасів під час польових робіт або будівництва, часто виявляють вибухонебезпечні предмети часів другої світової війни.
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кременчуцької міської ради нагадує мешканцям міста та особливо тимчасово переміщеним особам, які планують повернуться на звільнені території, правила поведінки з вибухонебезпечними предметами (ВНП):
- Активувати вибухонебезпечний предмет легко, вибух може спричинити звичайне тертя, нагрівання, удар чи струс.
- Якщо ви виявили невідомий чи небезпечний предмет, то ні в якому разі не торкайтеся його і не пересувайте.
- Попередьте про підозрілу знахідку людей поруч і відійдіть на безпечну відстань – від 100 м. Перед цим позначте місце з ВНП. Це можна зробити за допомогою палиці, одягу, каміння тощо.
- Повідомте про підозрілий предмет за номерами «101» чи «102». Але поруч з небезпечною річчю не користуйтеся мобільним телефоном чи засобами радіозв’язку, щоб він не спрацював дистанційно.
- Ні в якому разі не намагайтеся розібрати небезпечний предмет самостійно чи витягнути з нього вибухову речовину або детонатор.
Задля вашої безпеки та обізнаності у питаннях мінної безпеки, інформуватимуємо вас про найбільш поширені вибухонебезпечні предмети, а також характеристики їхніх загроз.
За матеріалами прес-служби міськвиконкому
Бережіть себе та розкажіть про це дітям!