Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 31 Січня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Кременчужанам розповіли, як заспокоїти людину старшого віку під час обстрілів

21 серпня 2022 14:30

Безбар’єрність у воєнний час.

Широкомасштабне вторгнення рф на територію України значною мірою змінило життя громадян. Щодня з новими випробуваннями стикаються сотні тисяч українців. Своєю чергою, під час війни найуразливіші верстви населення, зокрема люди старшого віку, потребують особливої уваги, порад та навіть чітких інструкцій.

Задля підтримки українців у цей складний час в онлайн-посібнику «Довідник безбар’єрності», розробленому за ініціативи першої леді Олени Зеленської, було створено новий спеціальний  розділ. Так, у відповідній вкладці «У воєнний час» висвітлюються актуальні теми, поради та алгоритми дій в умовах війни.  Однією з таких своєрідних інструкцій є збірка порад «Як заспокоїти літню людину під час обстрілів»:

1. Важливо проговорити чіткий план «до»: куди ви йдете під час обстрілу, хто що бере з собою, хто за що відповідальний. Чим більше літня людина буде готова до початку обстрілу, тим більш спокійна вона під час нього.

Варто пам’ятати, що нервові процеси з віком стають повільнішими, у зв’язку з цим літні люди мають спочатку звикнути до якоїсь інформації, сприйняти її. Тому навіть якщо у вашому населеному пункті спокійно – проговоріть деталі.

2. Для більшого заспокоєння під час обстрілу людина старшого віку, як і будь-яка інша, повинна мати завдання, які вона виконує: взяти неважкі речі чи ковдру, подивитися за онуком чи переноскою з котом у сховищі. Таким чином у людини буде зона її контролю й відповідальності і вона зможе відчувати більше безпеки.

3. Пам’ять літніх людей спрямована на далеке минуле, вони добре пам’ятають моменти з юності чи зрілості. Розпитайте або попросіть дітей розпитати щось у літньої людини. Де вони відпочивали за молодих років, як святкувала дні народження… Розповідь заспокоїть людину, поверне її у безпечне місце в голові, надасть приємних переживань і знизить рівень стресу.

Це допоможе заспокоїти та зайняти одразу і людину старшого віку, і дітей, наприклад.

4. Якщо людина не проти – візьміть її за руку чи обійміть за плечі. Найкраще заспокоюють легкі рухи, погладжування згори донизу. Якщо людина в ступорі чи близька до того, аби плакати, – обійміть за плечі і тихенько гойдайте в різні боки чи несильно назад і вперед.

5. Стежте, щоб людина пила багато рідини. Це актуально для будь-кого, і для літніх людей так само – під час гострого стресу нервова система страждає від зневоднення. Дайте води чи чаю, якщо він у вас є.

6. Спокійно проговорюйте свої дії: «Зараз я дам тобі попити», «Я обійму тебе», «Ми сядемо тут». Через сповільнену швидкість нервових реакцій літні люди можуть втрачати фокус, бути дезорієнтованими – ваш голос й інструкція, що робити, допоможуть опанувати стрес.

 

Сектор комунікації з громадськістю Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися