Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Воскресенье, 20 Октября 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчужани обурені: концентрат формальдегіду у місті у рази перевищує допустимі норми

 

18 апреля 2018 13:35

Активісти проаналізували екологічний  паспорт Полтавської області.

Про істотне перевищення концентрату формальдегіду у Кременчуці (відповідно до допустимих норм) почали сьогодні активно обговорювати містяни у соцмережах.

У одних - здивування, у інших – обурення. Адже екологічна тема піднімається чиновниками досить гучно: у потрібні періодичні моменти. А от про те, що скаржаться на номер Служби допомоги кременчужанам вечорами, та і чим дихають кременчужани щодня – активність не особлива.  

Так, відповідно до екологічного паспорту Полтавської області, що розроблений Департаментом екології та природних ресурсів Полтавської облдержадмінстрації станом на 2017 рік, оприлюднили: концентрат парів формальдегіду становить 2,842 коефіцієнту кратності при допустимій нормі у 0,003.

Активісти вказують: даний концентрат викликає найрізноманітніші подразнення очей, носа, шкіри, астми, психічні збудження, порушення сну, головні болі, порушення регуляції температури тіла та інші небезпечні для здоров’я людини симптоми. Як подає Вікіпедія, формальдегід широко застосовується у промисловості, зокрема для виробництва полімерних матеріалів, багатоатомних спиртів, ізопрену та інших продуктів. 

Про дане перевищення внаслідок промислового забруднення та іншими небезпечними речовинами у повітрі вказав у дописі Фейсбук свободівець та міський активіст Костянтин Красовський.

 На допис, відповідно, звернули увагу містяни.

«А ми кричимо ГОК,ГОК.... Може причина в інших підприємствах нашого міста..... Чому влада не вивчає цей екологічний паспорт, чи може є інші причини його не бачити???? Шановна громадо мені здається, що тільки ми взмозі заставити владу створити екологічну комісію з залученням громадськості і перевірити екологічну обстановку в нашому місті. Пора кінчати з нехтуванням громади. А то через декілька років не буде кому навіть хворіти...» - написав містянин Сергій Костецький.

Про те, що вже другий рік у місті сформована комісія та що оновлена екологічна програма –  нагадала у соцмережі кременчуцька активістка Анна Бутова.

«Зроблена громадська експертиза, фахівців дослідження нашого інституту та Марзєєва. Всі вже знають проблеми  і нпз, тец, сажевого, пропарочної, асфальтного тощо», - написала вона.

Однак за великим рахунком, віз і досі там. Міська влада без особливого ентузіазму заохочує приїзд екологічних перевірок до нашого міста, адже модернізація або перенесення у допустимі місця таких заводів як Нафтопереробного, ТЕЦ, заводу технічного вуглецю, пропарочної станції, асфальтного заводу і так далі – промерській команді не вигідна, нагадують активісти.

«Тим більше, що ж зробила місцева влада за 2 роки для того, щоб не труїти громаду Кременчука. Може з відси така кількість онкохворих в місті???? А як гарно виступав Малецький на сесії облради і ми йому повірили, виходить помилялись....» - коментують містяни далі.

Однак у таблиці можна помітити не лише формальдегід, а й викиди діоксиду азоту, оксиду вуглецю, пилу, сажі, аміаку, фенолу.

«Перше місце за концентрацією фенолу у повітрі займає м. Горішні Плавні, де середня концентрація забруднюючої речовини становить 0,719. Друге місце займає Кременчук - середня концентрація забруднюючої речовини у повітрі становить 0,642, що теж майже дорівнює гранично допустимому концентрату. Велику роль у забрудненні повітря фенолом відіграє промисловість з переробки нафти. Ставки- випарники, які є складовою виробничого процесу нафтопереробної промисловості, випаровують в повітря велику кількість забруднюючої речовини, яка мігрує у повітрі.Що може пояснювати велику кількість фенолів у повітряному просторі Кременчука і Горішніх Плавнів. Максимальна разова концентрація фенолу у Кременчуці становить 3,9, що майже у чотири рази перевищує гранично допустимий концентрат і становить 0,012 мг/м.куб», - коментує оприлюднені таблиці К.Красовський.

Показовим є той факт, що у екопаспорті, розробленому у 2016 році, показники були нижчими, а фенол у Горішніх Плавнях був відсутній.

«На це могла вплинути роза вітрів під час заміру, адже промисловість, що робить викид фенолу в Горішніх Плавнях відсутня», - зауважив К.Красовський.

Про усі забруднюючі речовини, які знаходяться у повітряному просторі міст Кременчука, Горішніх Плавнів та Полтаві, а також їх вплив на організм людини, можна ознайомитись в таблиці, що також була взята з даного допису.

 

 

Аріна Алініна

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться