
Подробиці.
KSE Foundation оголосили 150 переможців другого етапу грантової програми Talents for Ukraine, що підтримує українців, які створюють нове покоління лідерів і працюють над розвитком країни. Загальна кількість переможців вже перевищила 300 осіб.
Бюджет цього етапу програми склав $1 000 000, серед переможців науковці, освітяни, інженери, митці та громадські діячі, які реалізують важливі ініціативи.
Усього на другий етап програми заявки подали 42% чоловіків та 56% жінок. Найбільша кількість переможців представлена в галузі культури — 25% та науковій сфері — 23%. Також серед переможців 16% — у сфері розвитку людського капіталу, а 11% складають освітяни.
Серед переможців — Руслан Циганков, вчитель фізики та інформатики; Денис Христов, який евакуює цивільних із прифронтових зон; брати Рибачики, ліцеїсти-винахідники, які створюють VR-симулятор для навчання саперів; Олена Шульга, співзасновниця «Інженерного тижня»; фольклористка Дарина Салій та інноватор Олександр Аввакумов, засновник платформи Soulwall.
З усіма переможцями можна ознайомитися на офіційному сайті грантової програми Talents For Ukraine за посиланням: https://150.foundation.kse.ua
Саме там ми знайшли й кременчужан.
Це Сподін Юрій - лікар із загальної гігієни з Кременчука, що спеціалізується на розробці природоохоронних проєктів. Спільно з Фондом ім. Гайнріха Бьолля та Проєктом ПРОМІС він створив 15 проєктів для покращення якості повітря, води, управління відходами. Його проєкт Кременчук місто сталого розвитку отримав позитивний відгук від науково-технічної ради КрНУ і відповідає 17 Глобальним цілям розвитку ООН. Юрій реалізував інноваційні рішення, такі як використання нафтошламу як котельного пального, що зменшило забруднення і принесло економічні вигоди для Кременчуцького нафтопереробного заводу.
Також серед переможців Безверха Софія - культурна блогерка, відома як krapka.krapka.
Софія – філологиня, культурна блогерка, амбасадорка всього українського, відома як krapka.krapka. У соціальних мережах дівчина розповідає про відродження української культури та повернення до свого коріння. Софія популяризує автентичне вбрання, традиційну вишивку та забуті історії українських інтелігентів. Софія поставила собі за мету відродити гордість бути українцями і продовжувати надихати людей пізнавати свою культуру.
Зазначимо, програма Talents for Ukraine від KSE Foundation підтримує розвиток країни через інвестиції в її таланти.
Talents for Ukraine – програма грантової підтримки яскравих, креативних й талановитих українців, започаткована KSE Foundation за підтримки міжнародних благодійників у 2022 році
KSE 150 – це всі переможці Talents for Ukraine, яких ми щотижня відзначали протягом першого року дії програми. У 2025 році ми продовжуємо регулярно відбирати таланти і знайомити їх з вами
Клим Соколов