Кременчуцька газета
Вівторок, 18 Березня 2025
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Кременчужани штурмують ЦНАП і відділи субсидій

15 жовтня 2018 09:00
Кременчужани штурмують ЦНАП і відділи субсидій

Аби вам перепризначили державну компенсацію за житлово-комунальні послуги, до Центру надання адмінпослуг треба записатися за декілька днів. У ЦНАПі мобілізовують сили.

Вже другий тиждень у Кременчуцькому Центрі надання адміністративних послуг – черги в підрозділи, де оформлюють субсидії. На апаратній нараді, що відбулася 5 жовтня у мерії, повідомили: така ситуація спостерігається лише щодо питань, пов’язаних із послугами, які надає департамент соціального захисту і питань АТО.

«Це не залежить від нас. Багато змін в оформленні документів на субсидію, люди за два місяці мають їх переоформити», – зазначила керівниця ЦНАПу Тетяна Печериця.

За її словами, аби зменшити ці черги, працівників з відділу видання біометричних паспортів, де спав наплив людей, «перекинули» на прийом документів для оформлення субсидій. 

У чергу шикуються ті, хто не дослухався до порад

До речі, у Мінсоцполітики прогнозували, що на початку жовтня на місцях потенційні субсидіанти вишикуються у черги. Ще наприкінці серпня міністр соціальної політики України Андрій Рева констатував: близько половини їх не виявили бажання перепризначити субсидії на наступний рік. І зауважив: зазвичай пожвавлення відбувається ближче до жовтня, оскільки наближається опалювальний сезон.

Так і сталося, принаймні, як бачимо, у Кременчуці.

До рекомендацій не чекати осінніх черг і подавати документи на субсидію влітку, навіть якщо на цей період субсидію не призначали, мало хто дослухався.

Перерахунок субсидій тепер – двічі на рік

Деяким громадянам, як і раніше, державна допомога призначається в автоматичному режимі – в такому разі необхідності звертатися до органів соціального захисту немає. Це приблизно 80-85% нинішніх субсідіантов.

Але тим, хто недавно придбав предмети розкоші чи новий автомобіль, або якщо у складі родини є працездатні особи, які декларують нульові доходи, необхідно звернутися в органи соцзахисту для переоформлення субсидії. До цієї категорії потрапляють майже 15% громадян. Такі нововведення передбачалися новими правилами, які почали діяти з 1 травня цього року (дивіться Кременчуцьку газету №33 від 16 серпня 2018 року). 

Тож зверніть увагу: якщо раніше субсидію призначали на новий період раз на рік у травні і окремо розраховували її розмір на літній і зимовий час, то згідно з новими програмами житлових субсидій, тепер це відбувається двічі на рік – у травні і жовтні.

Кому потрібно повторно подати документи на переоформлення субсидії

В Автозаводському відділі нарахування субсидій нагадали, що у жовтні 2018 року повторно заяву, декларацію та необхідний пакет документів потрібно надати:

- орендарям житла,

- внутрішньо переміщеним особам.

Родинам:

- яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а на тих осіб, які фактично проживають у приміщенні, 

- де є непрацюючі люди працездатного віку, у яких або відсутні доходи, або вони менші за мінімальну заробітну плату,

- в яких відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року,

- які за станом на жовтень 2018 року матимуть заборгованість понад два місяці за житлово-комунальні послуги і не погасять її до листопада 2018 року.

Чергові зміни у призначенні субсидій

Саме цього місяця на рівні держави знову очікуються нововведення. Про це говорять працівники відділів призначення субсидій, попереджуючи потенційних субсидіантів. Проте зараз ніяких проектів документів не оприлюднили, місцеві відділи соцзахисту про майбутні зміни не інформували.

Черга на 4 дні наперед

Вранці 8 жовтня журналістка Кременчуцької газети побувала у ЦНАПі на вул. Гагаріна та дізналася, що найближчою датою, на яку можна записатися на оформлення субсидії, виявилося 11 жовтня. Працівники закладу зазначають, що така гаряча пора у них почалася з 1 жовтня. 

«Як не дивно, та багато людей думає, що необхідно переоформлювати документи на субсидію через відкриття оновленого ЦНАПу. Наші фахівці пояснюють, що це не так, що нововведення були прийняті на рівні держави», – розповів заступник керівника Кременчуцького ЦНАПу Павло Іващенко.

Варто зазначити, що для зменшення ажіотажу збільшено кількість установ, до яких жителі міста можуть звернутися для подачі документів на оформлення субсидії:

- Департамент «ЦНАП у Кременчуці»: вул. Гагаріна, 14; вул. Героїв України, 11-А; вул. Івана Приходька, 90. Запис у чергу телефонами: 15-88, (067) 405-50-80, (066) 888-02-06, 75-85-00.

Управління соцзахисту населення:

- Автозаводського району: пр. Свободи, 66. Запис у чергу телефонами: (068) 265-68-25, 79-14-88, 79-10-47.

- Крюківського району: вул. Івана Приходька, 90. Запис у чергу телефонами: (096) 403-29-69, 6-03-80, 6-01-22.

Якщо кременчужани бажають переоформити документи через відділи праці і соцзахисту населення, то в ЦНАПі надають телефони для запису:

 Автозаводського УПСЗН: (068) 265-68-25; 

Крюківського УПСЗН: (096) 403-29-69.

Що корисно знати про нарахування субсидії

Чи зберігається субсидія у працюючих пенсіонерів?

Часто пенсіонерів вводять в оману, кажучи, що субсидію заберуть, якщо вони працевлаштуються. Не треба вірити тим, хто розповсюджує таку неправду. Адже єдиним критерієм для розрахунку розміру субсидії є дохід людини. Тому працюючі пенсіонери мають право на субсидію на основі пенсії та заробітної плати. Тим, хто перестав працювати, беруть до уваги розмір місячної пенсії за місяць, що передує зверненню за субсидією. Якщо пенсіонер перестав працювати чи вийшов на пенсію, йому потрібно протягом місяця звернутися з декларацією в управління соцзахисту, і допомогу перерахують з урахуванням лише одного доходу – пенсії.

Чи впливає депозит на отримання субсидії?

Ні депозити в банку, ні відсотки від них, ні кешбек не впливають на розрахунок розміру субсидії. А от виграш в лотереї чи переказ із-за кордону, що перевищує 50 тис грн, трактуватиметься органами соціального захисту населення як дохід і братиметься до уваги під час розрахунку розміру субсидії.

Чи зберігається право на субсидію у осіб, які перебували за кордоном понад 60 днів?

Сам факт перебування за кордоном не є підставою відмовляти в субсидії, якщо людина: 

- отримує в Україні пенсію чи інші офіційні доходи – такі як стипендія, допомога при народженні дитини; 

- перебуває на лікуванні, навчанні чи у відрядженні; 

- декларує в Україні доходи і сплачує єдиний соціальний внесок (ЄСВ).

До останньої категорії відносяться заробітчани, які вправі задекларувати в нашій країні свої заробітки, сплатити (ЄСВ) і на основі цього отримати субсидію. Також є випадки, коли громадяни України працюють за кордоном офіційно і сплачують там ЄСВ. Є ряд країн, з якими Україна має угоди у сфері соціального забезпечення та пенсійного страхування. Тож, якщо такий громадянин сплачує ЄСВ за кордоном і підтверджує це документально, субсидію в Україні на домогосподарство, в якому він зареєстрований, має право отримати на загальних умовах.

Відповіді на інші запитання про субсидію можна знайти на сайті «Тарифи та субсидії».

 

Фото Кирило Воронцов

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися