Відповідно, він «вибив» собі більш м’яке покарання за зберігання наркотиків, а не за збут.
19 жовтня Кременчуцький районний суд провів останній розгляд справи №536/480/23 за обвинуваченням Романа В. – чоловіка, який народився в нашому місті й чотири рази отримував тут вироки. Раніше злочинця ловили на крадіжках, зберіганні наркотиків та пограбуванні, а цього разу йому інкримінували ч. 2 ст. 307 ККУ (придбання та зберігання з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, вчинене повторно).
Під час досудового розслідування встановили, що громадянин купував наркотики PVP та збирався їх продавати.
Шостого лютого цього року, ще до світанку, чоловік залишив у землі декілька ампул з білими кристалами, паралельно фотографуючи ці місця та роблячи скриншоти на телефоні, де було вказано геолокацію. Тобто громадянин робив славнозвісні «закладки». Цього ж дня його затримали та вилучили декілька ампул, частина яких була при ньому, частина – розкладені в землі.
Свідчення обвинуваченого
Роман в суді пояснив, що він вживає наркотики. Заборонені речовини придбав для нього друг.
Обвинувачений на шляху до гуртожитку, в якому живе, заховав дві ампули, щоб їх не відібрали за місцем проживання. Три ампули взяв з собою. Ще під час слідчих дій Роман говорив, що робив «закладки», щоб продати їх, але стоячи перед Фемідою, підсудний відповів, що його минулі слова були сказані в стресовому стані.
Телефон, на якому були фотографії та геолокації «закладок», був взятий у знайомого для того, щоб користуватися месенджером та фотографувати місця схову наркотиків. «Звідки на фото взялися дані геолокації, йому невідомо, можливо це налаштування телефону», - зазначено в судовому реєстрі.
Роман акцентував на тому, що зберігав наркотики для власного вживання, а не для продажу.
Дослідження доказів
Суд заслухав свідків, які чули, як Роман під час проведення слідчих дій показав, де лежать наркотики, та говорив, що хотів заробити кошти.
Але адвокат підсудного наполягав на тому, що орган досудового розслідування не надав достатніх доказів винуватості підзахисного саме в продажі наркотиків. Суд зауважив, що слідчі не довели, що наркотики були запаковані для збуту наркотиків, а не знаходилися в тому ж пакуванні, що й під час їхнього придбання. Також Феміда зазначила, що скриншоти нікому не направлялися, тож факту збуту зареєстровано не було.
«Щодо доказу, який виявлено в ході проведення огляду місця події 06 лютого 2023 року - металевого предмету з позначками помаранчевого кольору, суд наголошує, що стороною обвинувачення не надано жодних доказів використання зазначеного предмета ОСОБА_3 з метою збуту психотропних речовин», - вказали у суді.
Вирок суду
Феміда перекваліфікувала зберігання наркотиків з метою збуту на зберігання наркотиків без мети збуту. Таким чином підсудному перестало загрожувати ув’язнення з конфіскацією всього належного йому майна.
Роману призначили чотири роки обмеження волі, що передбачає, що громадянина не ізолюють від суспільства. Після набрання вироком законної сили, чоловік повинен буде відпрацювати покарання у виправному центрі.
З громадянина також стягнули 3 398,04 грн за залучення експертів. Наркотики постановили знищити, як і металевий предмет з позначками помаранчевого кольору, які перед цим суд не визнав достатнім доказом збуту наркотиків.
Артем Кузьменко
Фото ілюстративне