Кременчуцька газета
Субота, 30 Вересня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Кременчужанка написала петицію до Президента України щодо НПЗ

5 жовтня 2021 17:15

Підтримати петицію можна сайті Президента.

Вчора на сайті Президента України оприлюднили електронну петицію «Кременчужани просять облаштувати НПЗ «УКРТАТНАФТА» безвідходними системами виробництва та очистки газів».

Її авторка - кременчуцька активістка Марина Баніт.

«Мешканці міста Кременчука, звертаються до вас з проханням врятувати кременчужан від хімічного отруєння людей, повітря, грунту, води, тварин, рослин! Протягом 2021 року екологічний бот інформував, що майже щодня та щоночі лабораторії фіксували жовтий, помаранчевий, червоний рівень небезпеки атмосферного повітря! Кременчужани скаржаться на значне погіршення стану здоров’я через викиди.
їдкий хімічний сморід відчутний у той час, коли нпз відпрацьовує партію сировини, після спуску виробництва сморід зникає. Відчутний сморід на мікрорайонах міста: Молодіжному, Кохнівці, Занасипах, Лашках, Пивзаводі, нагірній частині, Київській. Значно рідко запахи накривають центральну частину міста. Навколо НПЗ є ще села, які також страждають від викидів», –
викладено в петиції.

М. Баніт нагадала, що з 2016 року у Кременчуці мешканці міста активно перекривали дорогу, виходили на мітинги і вимагали від влади захистити кременчужан від викидів.

«Чому мова саме про НПЗ? Тому що, згідно екологічного паспорту міста Кременчука його викиди у 2020 році склали 88,55% від викидів усіх стаціонарних джерел міста! Тобто,інші підприємства скидають у повітря 11,45% викидів», -  пише в петиції.

Авторка вказує, що на Кременчук припадає 27, 4 % від викидів усієї Полтавської області.

«Основним забруднювачем повітря в області залишається ПАТ «Укртатнафта» – 24,3% обласних викидів.Інститут імені Марзєєва, який проводив 2 роки дослідження у Кременчуці, зазначив, що у повітря міста Кременчука скидають онконебезпечні сполуки – ті, які не входять до переліку цих 10 досліджуваних. Але їх вміст у повітрі не вивчається і не ведуться спостереження.Протягом 2021 року НПЗ Укртатнафти офіційно збільшив обсяг продукції. Якщо у минулі роки повітря було важким надвечір, то тепер з вечора, до ранку і навіть до обіду може стояти стійкий хімічний сморід. З явним присмаком нафтопродуктів!!! Останнім часом викиди були відчутні без вихідних та навіть на свята. Щороку офіційно на місто скидають 12 тисяч тонн отрути, але це тільки по задекларованим речовинам і по офіційній версії», - йдеться в петиції.

Кременчужанка пропонує, що загалом по всій Україні, треба знайти шляхи фінансування великих підприємств (хоча б з топ-30), які мають вид діяльності хімічних (перш за все хімічні під-ва), для облаштування їх безвідходними системами виробництва та очистки газів. Кременчуцький НПЗ не єдине підприємство, яке знищує навколишнє середовище саме шляхом хімічної отрути.

Потрібно змінити законодавство:
- Розширити перелік хімічних елементів для досліджень.
- Введення цілодобового спостереження за станом повітря у промислових містах.
- Заборонити давати дозвіл на викиди у повітря та спростити процедуру відзиву дозволу на викиди при перевищенні небезпечних хімічних сполук у повітрі.
- При заміні обладнання, модернізації, при будь-яких змінах на підприємстві, зобов’язання повторно отримати дозвіл на викиди.
- Заборона розширення кількості підприємств/джерел хімічної промисловості у межах однієї території залежно від загальної кількості до того існуючих джерел викидів та при перевищенні забруднюючих речовин у повітрі.
- Проведення громадських слухань у електронному режимі, з електронною фіксацією заперечень, пропозицій, можливістю голосувати. З урахуванням при видачі дозволів на викиди електронних голосувань.
- Створення єдиної системи реєстру скарг на відчуття смороду у повітрі, (та інші порушення екології) у реальному режимі цілодобово.
- Зацікавлення підприємств у застосуванні фільтруючих установок та систем очищення газів. Жорсткий контроль.
- Замість штрафів, створити систему за якою кошти будуть направлені на екологічність підприємств. Створення умов для кредитування облаштування підприємств ХІМІЧНОЇ промисловості фільтруючим обладнанням, модернізацією.
- Зобов’язання дослідження хімічного складу викидів на стаціонарних джерелах.
- Створити програму для максимального виводу промислових підприємств за межі міст.
- Тощо.

Нагадаємо, Поки кременчужани скаржаться на сморід, підприємства промвузла звітують про дотримання норм викидів

Також нагадаємо, Забруднення повітря: і знову Кременчук обійшов Полтаву, а Горішні Плавні – останні в рейтингу

Нестерпний сморід знову діймає кременчужан: за ніч на службу «1563» надійшло 8 звернень

Тема викидів у Північному промвузлі Кременчука і досі відкрита

 

Марина Соловей

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися