Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 29 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Про посади, що цінуються на ринку праці в Україні, розповіли у КрНУ

 

29 января 2020 09:05

У Кременчуцькому національному університетів ім. М.Остроградського під час круглого столу обговорювали актуальні питання вибору професій їх абітурієнтами та учнями місцевих шкіл. Зустріч проводилася у формі інтерактивних розмов з учасниками заходу. 

Як розповіла вчений секретар ради університету Світлана Сошенко, останні роки в Україні прослідковується тенденція, коли громадяни отримували престижну професію, але не завжди могли по ній працевлаштуватися. Тому під час зустрічі намагалися давати слушні поради - як обрати професію вірно, а потім не жалкувати та не шукати нових спеціальностей. Як порадив абітурієнтам проректор університету Сегій Сергієнко, майбутнім студентам бажано визначитися з майбутньою спеціальністю років за три до завершення школи. Це допоможе сконцентрувати увагу при складанні зовнішнього незалежного оцінювання і дасть змогу краще прослідкувати навчальні заклади, у яких би студент хотів навчатися. 

Як зауважили, на сьогодні на ринку праці користуються популярністю філологічні напрями, правознавчі, менеджмент, економіка.

Також додають, що зараз набуває популярності середня освіта. Також завжди цінувалися IT-технології. Не менш важливою складовою є знання англійської мови. До прикладу, якщо ти впевнено володієш іноземною, можеш без проблем отримати високоякісну освіту та подальшу робота на посаді архітектора, дипломата чи менеджера. І або в іншій країні, або уже в Україні знайти високооплачувану роботу за даною спеціальністю. 

«Працевлаштовуються практично всі. Хоча, звісно ж, вибір професії громадянином і потреби на ринку праці не завжди співпадають. Тому знайти роботу за освітою на сьогодні важко, а держпідприємства пропонують не високу зарплатню. На жаль, через це досить часто Україна втрачає своїх студентів. Адже їх підхоплюють спонсори і вони опиняються за теренами України», - розповіла Світлана Сошенко.

На сьогодні в КрНУ навчається близько 200 студентів на бюджетній формі навчання. Подібні цифри були і минулого навчального року. Потрапляння на бюджет здійснюється виключно через державний конкурс. І ті, хто пройде з вдалим ЗНО, можуть бути у їх числі. Для цього абітурієнти упродовж останніх 6 місяців перед вступом приходять на підготовчі курси до вишу.

На даний круглий стіл запросили і просто бажаючих навчатися в університеті і тих, хто уже проходить курси. Так, учень школи №30 Ілля мріє бути юристом і незабаром планує вступити на абітурієнтські курси. Учень цієї ж школи Даніель уже відвідує додаткову підготовку і мріє стати IT-шником. А майбутня студентка Марина мріє опанувати інженерію програмного забезпечення. Їй, як і ще деяким абітурієнтам, пощастило отримати допомогу від Всеукраїнського благодійного фонду «Джерело Дніпра», що оплачує дані курси. 

«Після вдалих показників у навчанні та мотивованого листа ми можемо обрати тих, за кого оплатимо їх навчання», - розповіла виконавчий директор фонду Ірина Андрюшкіна.

Грошова допомога може продовжитися і під час студентського навчання - при участі у стипендіальних програмах фонду. 

«Зараз у нас 312 стипендіатів. І якщо на самому початку заснування такої практики у нас було 3 людини із стипендією із 252 грн у 2005 році , то зараз це і студенти університетів із допомогою у 1430 і професійно-технічних училищ 930 грн», - прокоментувала Ірина Андрюшкіна.

На призначення допомоги впливає не лише матеріальна забезпеченість родини, а й  у першу чергу, успішність та активність студента у навчальному закладі. 

«І у допомозі отримання не малу роль відіграють навчальні ради, далі з ними узгоджує адміністрація нашого фонду. Тобто, нам важливо, щоб студент займався і соціальним життям, був волонтером», - розповіла вона.

Отримати допомогу на підготовчі курси - варто подати свої документи із успішністю, характеристику зі школи, довідками про доходи батьків. 

Цього року фонд допомагає 7 дітям. За все існування так допомогли з курсами 55 учням. 

 

 

Ліна Романченко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться