Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 24 Жовтня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Як Кременчуцький нацуніверситет ім. Остроградського відсвяткував 100-річний ювілей

 

13 жовтня 2021 10:45

Університет приймав привітання від представників влади, іноземних партнерів, колег і друзів навчального закладу.

12 жовтня у Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського відбулися урочистості, присвячені 100-річчю навчального закладу та вищої освіти у  місті.

Досліджуючи історію нашого міста, науковці університету знайшли підтвердження того, що вища освіта Кременчука має глибоке коріння і сягає далекого 1921 року. Це були Кременчуцькі вищі педагогічні курси з українською мовою викладання. За правовим статусом їх прирівняли до технікумів, що вважалися вищими навчальними закладами. Хоча до цього у Кременчуці точилися дискусії - скільки ж насправді років навчальному закладу. Менше років університету "дав" і академік Володимир Маслов. На що в самому університеті пояснюють: "Багато достовірних фактів були засекреченими в архівах".

"Проміжок після війни пішов на відновлення вищої освіти в місті, але звичайно початки витоків вищої освіти в місті пішли звідси. До речі, викладалися державною мовою. Усе це було знайдено нашими науковцями та істориками через архіви. І всі дані віхи і етапи прописані", - прокоментував перший проректор університету Володимир Нікіфоров.

З часом вища освіта у нашому місті зазнала багато реформ. Пройшовши великий шлях від вищих педагогічних курсів до класичного університету, сьогодні КрНУ займає почесне та рейтингове місце поміж інших закладів вищої освіти Полтавщини. 

Він посідає 2-ге місце серед закладів вищої освіти області та входить у ТОП-10 закладів вищої освіти центрального регіону України. У рейтингу 2021 року серед 200 закладів вищої освіти України він займає 42 місце, 21 місце серед українських університетів, які входять до відомого міжнародного рейтингу Центральної Європи та Східної Азії (QS).

Вчора Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського приймав привітання від представників влади, іноземних партнерів, колег і друзів навчального закладу.

Урочистості не обійшлися без виступів кращих колективів міста, а також банкетного столу.

Нагадаємо, Корисні розробки з металу, радіолокаційну панель, картини з круглих «пікселів» - в КрНУ показали одні з найцікавіших робіт та винаходів

 

 

 Клим Соколов 

Ліна Романченко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися