Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Воскресенье, 26 Мая 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

«Кременчуцьке сімейно-тролейбусне управління» або Чергове свідчення безвідповідального ставлення міської влади до стратегічно важливого підприємства

 

11 марта 2019 13:30

Як пояснюють потерпілі — директор КП “КТУ” Вертюх не має жодного впливу на головного бухгалтера, яка й дозволяє собі бути таким собі “сірим кардиналом” на вказаному підприємстві.

Черговий скандал навколо комунального підприємства при нинішній управлінській системі під керуванням мера Кременчука Віталія Малецького - для пересічного жителя, схоже, не дивина.

Городяни вже майже звикли до ситуації, коли за перебування в провладній системі і небажання виконувати незрозумілі, а інколи і більш того, незаконні розпорядження керівництва міста - це може стати підставою для звільнення з посади під надуманим приводом.

Але скандал, який вже майже півроку лише тихенько тлів під час слухання деяких справ в Автозаводському районному суді міста Кременчука, останніми днями має всі шанси стати таким собі детонатором до міни дійсно значної вибухової сили.

Скандал стосується Комунального підприємства “Кременчуцьке тролейбусне управління”, яке до цього було дещо осторонь першочергових розбірок міської влади “з неугодними”, а в інформаційних блоках місцевих ЗМІ згадувалось лише в розрізі кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку на придбання нових тролейбусів.

Так от, як видно в процесі розгляду судом справи про поновлення на роботі Тетяни Шиндель, яка пропрацювала без жодних зауважень у КТУ понад 12 років, а потім раптом була звільнена за нібито невиконання систематично своїх посадових обов'язків, процес управління комунальним стратегічно-важливим підприємством набув певних “домашніх особливостей”.

Під час надання сторонами та свідками по справі пояснень, спливла цікава картина.

Так от, крім Тетяни Шиндель на КП “КТУ” працював також і її чоловік Олександр. Як стверджують обидва, вони завжди перебували в гарних стосунках з керівником підприємства Олександром Вертюхом.

Кажуть, їх стосунки були наскільки добрими, що в лютому минулого року вони спільно відпочивали на одному з курортних зимових вітчизняних комплексів.

Як з'ясувалося під час судових засідань, в одній компанії з ними відпочивала ще один з посадовців підприємства, а саме - головний бухгалтер Дитюк І.І.

Із пояснень учасників справи випливає, що в момент свого відпочинку пані головний бухгалтер, за документами, перебувала в відрядженні. Тобто, зимовий відпочинок головного бухгалтера КП “КТУ”, мабуть, став однією з статей витрат нашого з вами комунального підприємства.  

Однак, саме спільний відпочинок, за словами звільнених з роботи подружжя Шинделів і став підставою для подальшого їх звільнення з роботи. При чому жоден з них так і не може сказати: чим же вони так не догодили головному бухгалтеру. Однак з першого робочого дня після відпустки на них почався відкритий наступ.

Як кажуть самі панове Шинделі, очолив цей наступ не керівник підприємства, а колишній правоохоронець, працевлаштований за “квотою” вищезгаданого головного бухгалтера — Андрій Тарасенко. Зазначений працівник на КП “КТУ” посідає цікаву, як на наш погляд посаду - “Керівник проектів”, але як свідчать матеріали справи - в основному виконував завдання головного бухгалтера щодо якнайшвидшої організації процесу звільнення подружжя Шинделів з роботи.

Задля цього пан Тарасенко проводив справжні “детективні розслідування”, яких за ліком за півроку було понад десяток. А тексти актів, складених ним за результатами цих “розслідувань”, можуть стати чи ледь не взірцем для майбутніх слідчих поліції за своєю формою, однак, на жаль, не за змістом.

На думку подружжя Шинделів та їх адвоката Валерія Гонтара, не гоже працівнику Комунального підприємства витрачати свій робочий час, наприклад, на аналіз слова “член” згаданого Олександром Шинделем в одній з доповідних в розрізі виразу “член комісії” та й решта актів керівника проектів КП “КТУ”  радше схожа на “полювання на відьом”, а не на намагання виявити нерадивого працівника.

У той же час, головним наслідком такої “роботи” керівника проектів стало по декілька доган на кожного з подружжя Шинделів та їх подальше звільнення з посад.

Як пояснюють потерпілі — директор КП “КТУ” Вертюх не має жодного впливу на головного бухгалтера, яка й дозволяє собі бути таким собі “сірим кардиналом” на вказаному підприємстві.

Саме вона, справді, веде та контролює кадрову політику підприємства. Середній вік керівної управлінської ланки підприємства далеко перевалив за пенсійний і звісно ж головному бухгалтеру підприємства легше управляти таким колективом, а ніж молодими та креативними спеціалістами, які в пошуках роботи вимушені виїзжати за кордон.

Тому, виникають дуже серйозні сумніви у здатності такої “управлінської команди” належно управляти таким підприємством та ще “відробити” мільйонні кредити витрачені на придбання нових тролейбусів.

Якщо підприємство й надалі буде вести подібну політику, не гребуючи звільненнями “неугодних” та не думаючи про можливі наслідки у вигляді багатотисячних позовів від колишніх працівників-то, мабуть, довго ще доведеться тим, хто все ж купився на обіцянки цього підприємства про гідну зарплатню водіям та кондукторам. Адже, схоже, саме по причині безвідповідальної політики керівництва — підприємству постійно бракує саме таких працівників. Натомість, за словами екс-працівників підприємства, деякі члени управлінської бригади та “друзі головного бухгалтера” отримують по декілька окладів та ще й мають пенсію. Звісно, що тоді треба любити слухатись та поважати “головного бухгалтера” ще більше, ніж начальника.

Редакція газети має намір надалі відслідковувати процес розгляду судом справ про поновлення подружжя Шинделів на роботі, адже ними вже анонсовані досить цікаві для жителів міста та його керівників епізоди “тихого сімейного життя Кременчуцького тролейбусного управління” і особливостей його фінансово-господарської діяльності. 

Так, вже на цьому тижні відбудеться чергове судове засідання по справі родини Шинделів, а у квітні на допит прийдуть свідки, які мають пролити цікаві факти роботи підприємства.

Нагадаємо, на директора КТУ Вертюха складено протокол про адмінправопорушення: не надав належної відповіді на запит.

Директор КТУ Вертюх за минулий рік заробив майже на 146 тис грн більше, ніж в 2017 році.

 

 

Марина Соловей

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться