Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Пятница, 29 Мая 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Куди в Кременчуці подівся дитячий алерголог?

 

18 сентября 2017 10:50
Куди в Кременчуці подівся дитячий алерголог?

Як кременчужанам отримати допомогу спеціаліста-алерголога в обхід приватних клінік.

Питання, куди у Кременчуці подівся дитячий алерголог, підняли близько місяця тому, коли у місті, як і у інших містах та регіонах України, розпочався період активного цвітіння амброзії.

І хоча з карантинною рослиною у місті як вміють, боряться, проблема алергії у Кременчуці та районі не зникла. До неї додалася ще одна - уже два місяці, як з Кременчуцької дитячої міської лікарні звільнився спеціаліст. 

Тетяна Каптан, лікар, котра близько 20 років консультувала і надавала допомогою дітям-алергікам, перейшла на інше місце роботи - до лікарні приватної. Відтепер - жаліються містяни, за візит доводиться платити більше 100 гривень, як це і заведено у приватних закладах. 

Причина уходу спеціаліста та сама, що й її попередніків - низька зарплатня у бюджетній сфері, на яку лікареві навіть зі стажем, котрий за це отримував надбавку до зарплатні, вижити складно. 

За словами керівника міського управління охорони здоров’я Дмитра Петращука, для дитячого алерголога у нашому місті виділена півставки. Тож на дане місце необхідна людина, котра поєднуватиме, наприклад, посаду педіатра з посадою лікарем-алергологом. 

«У лікаря, що прийде на цю посаду з інтернатури, тобто, з нульовим стажем, у середньому зарплатня буде близько 3 200 грн, тобто, чистими, менше 3 тисяч. Звідси і проблема - молодь на посаді при такій зарплатні працювати не схоче. А лікаря, який би працював на своїй попередній посаді та за допомогою курсів отримав додаткову спеціалізацію алерголога, поки що не знаходиться», - пояснює Петращук. 

Він додав, що з наступного тижня орієнтовно на лікаря-алерголога та ще кілька посад оголосять конкурс. Однак, на його думку, ситуацію наразі це не змінить. Адже поєднувати попередні обов'язки з новою посадою при такій кількості пацієнтів - нереально.

Як розповіла Кременчуцькій газеті Тетяна Каптан, у середньому за тиждень з алергічними хворобами у дітей у нашому місті на даний період звертаються близько 40 родин - і це лише у приватну лікарню. 

Начальник міськздорову Петращук каже, що чекають змін на штатний розклад від Міністерства охорони здоров'я. 

Поки що єдиний вихід для родин з дітьми- алергіками - просити у педіатрів направлення до вузькопрофільних фахівців, які працюють в інших лікарнях. Наприклад, як пояснив Петращук, лікар-алерголог у Кременчуці є у Другій лікарні. Однак чи візьме на себе відповідальність дорослий алерголог лікувати дитину - питання відкрите. 

Нагадаємо, у Кременчуці найчастіша алергія у кременчужан та полтавців - на цвітіння соняшника та амброзії. 

 

Ліна Романченко

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться