
Головне завдання полягає в тому, аби українізувати підлітків.
У Кременчуці протягом трьох місяців проходитимуть заняття для юних містян в рамках проекту «Лагідна українізація для підлітків». Збирають дітей у бібліотеці тричі на тиждень, щоб дати нові знання за напрямками: мова, історія і народознавство.
Це грантовий проєкт за підтримки Української освітньої платформи і Фонду Ukrainian Education Platform
Як повідомив один із організаторів отець Анатолій Куліш, головне завдання полягає в тому, аби українізувати підлітків.
«Як парадоксально не звучить, але нам зараз не вистачає популяризації українського. Ми ніби говоримо, що треба говорити українською мовою, вивчати історію України, повертати культуру українському народу. І ось ми фактично взялись ці три аспекти виховувати у дітей. У нас є курс, який розрахований на три місяці. Є 15 підлітків. Наша мета, хоча б у побуті навчити їх розмовляти української, знати основні моменти історії - від давнини до сьогодення, а також традиції українських свят. Що таке хустка, вишивка, звідки з’явилось і навіщо нам це зберігати. Нам треба знати те,що робить українця – українцем. А це і мова, і культура. Те, що в нас забирали, і зараз намагаються забрати. Ми бачимо, що на окупованих територіях відразу вивозяться експонати з музеїв. Де зараз Скіфська пектораль, яка була у Херсонському музеї? В нього полізли відразу після окупації», - слова О.Анатолія.
Тож він планує охопити якомога більше дітей. А після цього курсу набрати ще групу на наступні три місяці.
Та вже багато бажаючих на ці курси серед дорослих. Тож у планах зробити таке навчання не лише для підлітків, а їх батьків, а то і навіть родин.
«Головне, щоб були люди з бажанням навчатися. Ось діти з охотою ходять, бачать, що це не урок. Тоді і ти готуєшся із задоволенням, і віддача більша», - слова о. Анатолія.
І хоч минуло лише більше тижня організатори задоволені цими заняттями.
«Батьки писали в зворотному зв’язку, що діти в родині виправляють в розмові. Мама зацікавиласть. Ми повинні починати із підлітків. Це ті, кому будувати Україну!», - говорить Анатолій Куліш.
Світлана Павленко
Фото авторки