Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 2 Квітня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Лєднік каже, що альтернативі Кременчуцькій ТЕЦ також можуть стати теплові насоси

1 червня 2022 10:45

Що таке тепловий насос, як він працює і які його переваги?

 

Начальник Кременчуцької районної військової адміністрації (КРВА) Олег Лєднік сьогодні, під час брифінгу, повідомив, що альтернативі Кременчуцькій ТЕЦ, яка вийшла з ладу в наслідок ворожих ракетних ударів, також можуть стати теплові насоси.

"Зараз в цьому напрямку йдуть активні роботи. Шукаємо іноземного інвестора. Детальніше поки зарано розповідати подробиці",- каже О.ЛЄднік.

"Кременчуцька газета" на сайті https://mycond-heatpump.com.ua/ua/shho-take-teploviy-nasos/ прочитала, що таке тепловий насос, як він працює і які його переваги?

Теплові насоси — це складні системи, які примножують теплову енергію, отриману з альтернативних джерел, а потім направляють її на опалення приміщень. В якості джерела тепла може бути земля, навколишнє повітря або грунтові води.

Теплонасоси використовуються не тільки у будинках, але й у різних технологічних процесах, промисловій сфері, будівництві. Вони також застосовуються для нагріву води, наприклад, у басейнах.

Чому теплові насоси — вигідна заміна газового та електричного опалення

Сонце та повітря є джерелами невичерпного низькотемпературного тепла. Така теплова енергія — безкоштовна та поновлювана.

Тепловий насос переносить або перекачує цю енергію з одного середовища в інше. Про принцип роботи теплового насоса — далі у статті.

Як працює тепловий насос для опалення будинку

У конструкції насосів задіяний контур з циркулюючим у ньому холодоагентом, на зразок того, як це реалізовано у холодильних агрегатах. Однак теплонасос працює інакше: пристрій забирає теплову енергію від навколишнього середовища, перетворюючи її в корисну для приміщення. Виходить своєрідний «холодильник навпаки».

Принцип дії теплонасоса

Розбираючись у тому, що таке тепловий насос і як він працює, важливо виділити 5 етапів:

 1. Закипання фреону у випарнику.
 2. Стиснення холодоагенту компресором.
 3. Передача тепла конденсатора опалювальному контуру.
 4. Проходження охолодженого сконденсованого холодоагенту через дросельний клапан.
 5. Повернення охолодженого та рідкого фреону у теплообмінник випарника.

Призначення теплових насосів — опалення та охолодження. Додатковою функцією є нагрів води для використання у побуті або на виробництві. Це найбільш функціональне обладнання у порівнянні з будь-якими котлами або кондиціонерами.

Працює тепловий насос дуже економно, адже він витрачає енергію тільки на роботу компресора та циркуляційних насосів. Енергоефективність обладнання дуже висока. Коефіцієнт перетворення енергії досягає 4-6 і навіть вище. Це означає, що кожен використаний кіловат енергії перетворюється тепловими насосами в 3-5 кіловат тепла, що йдуть на обігрів будинку або на нагрів води.

Як приклад: газовий котел, з огляду на діючі тарифи на газ, у 2-3 рази дорожче в експлуатації, ніж тепловий насос. За обігрів будинку або нагрів води тепловим насосом потрібно платити значно менше, ніж при використанні електрокотла чи бойлера. Економія витрат на опалення може сягати 75-80%!

Звідки тепловий насос може отримувати тепло

Існує багато способів знизити витрати на опалення. Одним з найбільш ефективних є саме використання теплонасосів. Це обладнання може діставати теплову енергію з:

 • підземних грунтових вод на глибині до 15-20 м;
 • майданчиків ґрунту з глибиною укладання горизонтального колектора до 1,2-1,5 м;
 • глибоких пробурених свердловин глибиною до 40-50 м;
 • найближчої водойми.

Переваги теплових насосів

Будь-який тепловий насос — це ефективне обладнання, що має безліч сильних сторін:

 • Використовуються інноваційні технології для теплопостачання, кондиціонування та гарячого водопостачання (ГВП).
 • Витрати на опалення та ГВП знижуються у кілька разів.
 • Тепловий насос характеризується екологічною чистотою: немає викидів CO2, тому навколишнє середовище не забруднюється.
 • Не потрібні нагляд, узгодження, постійний контроль за безпекою обладнання.
 • Контроль мікроклімату здійснюється за допомогою спеціальних датчиків температури та вологи.

Як вибрати теплонасос: поради фахівця

Насоси теплові представлені безліччю моделей з різними характеристиками, тому для правильного вибору цього устаткування потрібно врахувати багато нюансів. У першу чергу такі:

 • Розрахувати теплову потужність пристрою, яка повинна покрити будь-які тепловтрати будівлі, враховуючи й ті, що виникають у найбільш холодну пору року. При цьому треба розрахувати середню зимову температуру для вашого міста.
 • Враховувати кліматичні умови регіону, якщо використовується насос повітря-повітря. Важливо правильно вибрати точку бівалентності — критичну позначку, коли система теплового насоса повинна перейти на резервний обігрівач.
 • Передбачити, яка кількість тепла повинна подаватися обладнання протягом 1 години, щоб температура повітря у приміщенні відповідала заданому значенню.

Тут треба зауважити, що найкращим є точний розрахунок фахівцями. Слід врахувати розміри вікон, товщину та матеріал виготовлення стін, а безпосередньо для підрахунку потужності обладнання потрібно використовувати складні формули.

Економічні та ефективні теплові насоси

З правильно підібраним тепловим насосом ви можете забути про проблеми з опаленням приміщень і заощадити за рахунок використання теплової енергії з поновлюваних джерел. Однак тільки висококваліфіковані фахівці зможуть підібрати потрібне обладнання. При цьому професіонали будуть враховувати зв’язок з конкретною ділянкою приватного будинку, інженерні системи, планування будівлі та багато інших нюансів.

Від правильних розрахунків залежать вартість системи, її ефективність і надійність.

Для реалізації таких проектів необхідно звернутися до професіоналів, які допоможуть вам вибрати найкращий варіант, який підійде вам за потужністю та ціною.

До початку опалювального сезону жителі Кременчука мають бути з теплом ,- Лєднік

Нові котельні в Кременчуці та індивідуальне опалення побудинково: Лєднік назвав пріоритети роботи влади, які дозволять "піти" місту від ТЕЦ

Три котельні за 2,3 млрд грн до осені 2023 року: як місто хоче позбутися залежності від Кременчуцької ТЕЦ і чому програма Малецького ставить жирну крапку щодо мрій мешканців на індивідуальне опалення

Кременчужан обіцяють не залишити без тепла взимку: але як саме - остаточно у мерії Кременчука не кажуть

Поки у мерії всі обговорюють глобальне питання майбутнього опалення міста, віце-мери Кременчука на нараді "сидять у телефонах"

«Кременчук проти централізованого опалення»: які пропонують альтернативи

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися