Кременчуцька газета
Неділя, 21 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Лєдніку - в докору, а про бездіяльність інших Устенко та Мовчан чомусь мовчать: аналізуємо та думаємо

15 травня 2024 11:40

Ми перевірили, як депутати - члени фракції «Слуга народу» у міських та селищних радах району відвідують пленарні засідання і побачили прогульників. Однак їх ніхто з депутатства не жене. Це свідчить про подвійні стандарти обласного керівництва партії «Слуга народу».
 

Наприкінці квітня у Полтавській обласній організації партії «Слуга народу» відбулася конференція обласного партійного осередку, на якій розглянули питання про відкликання за народною ініціативою депутата Глобинської міської ради Олега Лєдніка (див. №18 від 2 травня 2024 року). Зазначимо, паралельно з депутатством, за призначенням Президента України, у березні 2021 року він став начальником Кременчуцької районної військової адміністрації.

У конференції партії Олег Лєднік особисто приймав участь, на відміну від голови обласного партійного осередку «Слуги народу» Олексія Устенка та народного депутата від «Слуги народу» Олексія Мовчана (на фото), які приєдналися до неї в режимі онлайн.

В основних пунктах провини, які висувалися головою осередку Устенком, зокрема йшлося про відсутність депутата упродовж року на частині сесійних засідань Глобинської міськради, про відсутність депутатського звіту перед виборцями та не проведення земельних комісій.

Заслухавши це, зі свого боку, Лєднік по кожному пункту надав пояснення та заявив, що пропозиція виключення його, як депутата Глобинської міської ради, є безпідставною, як і звинувачення щодо невиконання ним повноважень депутата місцевої ради. Тим більше, на нещодавній сесії депутати Глобинської міської ради висловили йому одностайну підтримку. Адже їм видніше, хто дійсно працює, організовує повноцінну тероборону, допомагає Збройним силам України, забезпечує стабільний розвиток економіки в Глобинському регіоні (незважаючи на складний час), а хто зводить рахунки.

Але давайте покроково розберемося з пред’явленими Лєдніку претензіями.

Перша: пропуск частини сесійних засідань Глобинської міськради.
За даними, які надав міський голова Глобиного Станіслав Джусь на наш запит, Олег Лєднік у 2021 році працював на 16 з 20 пленарних засіданнях, у 2022-му - на 4 з 15, у 2023-му - на 13 з 24, у 2024 році – на 5 з 7.

Депутат пояснив, що у 2022 році пропускав засідання через необхідність організувати територіальну оборону та інші види оборони Кременчуцького району, збереження економіки району та проведення заходів мобілізації, що стало наслідком початку повномасштабного вторгнення росіян на територію України.

Саме за цю роботу упродовж 2-х останніх років Лєднік отримав від Президента України та Міністра оборони України нагороди:
- 5 серпня 2022 року - відзнаку  Президента України За оборону України
- 23 лютого2023 року - медаль за сприяння Збройним силам України наказом Міністра оборони України
- 6 липня 2023 року - медаль за сприяння обороні наказом Міністра оборони України
- 8 березня 2024 року - почесний Нагрудний знак Головнокомандувача Збройних сил України за сприяння війську.

Але повернемося до питання відвідування сесій. Серед депутатів – членів фракції «Слуга народу» у міських та селищних радах району є такі, хто взагалі не відвідують пленарні засідання, однак їх ніхто з депутатства не жене.

Не вірите? А ми це перевірили!

Для цього надіслали до міських та селищних рад Кременчуцького району запити, в яких попросили надати дані, хто з депутатів фракції політичної партії «Слуга народу» особисто чи дистанційно відвідував сесії у 2021, 2022, 2023 та 2024 роках. Крім того, ми просили надати нам діючий на сьогодні графік прийому громадян депутатами фракції політичної партії «Слуга народу» у радах та сповістити, як саме звітувалися перед виборцями депутати зазначеної фракції.

Отримавши відповіді, ми зрозуміли, що виключати прогульників можна пачками. Але чи є на це бажання в Устенка та Мовчана? Можливо вони не знають, про прогульників? То ми їм розповімо. А ще можемо надіслати офіційного листа керівництву партії, аби воно не користувалося подвійними стандартами, звільняючи тих, хто їх колегам не до вподоби, а інших навіть не насваривши.

І так, Новогалещинська селищна рада, де є депутати від партії «Слуга народу» Олександр Бредун та Сергій Троцький. І якщо перший у 2021 році з 13 засідань відвідав хоча б 4, то з 2022-го року в сесійній залі його ніхто вже не бачив.

«Бредун Олександр Васильович у 2022, 2023, 2024 роках не відвідував сесійні засідання в зв’язку зі зміною місця проживання», - сказано у відповіді на наш запит.
Слуга народу Троцький у 2022 році відвідав 1 з 10 засідань, у 2022 році – так само, а у 2024 році не відвідав жодного сесійного засідання.
Тож, як вам така присутність, а точніше відсутність депутатів від слуг народу на сесіях?
Більше того, селищна голова Нової Галещини Світлана Самсонова повідомила, що у неї немає інформації про проведення цими депутатами прийомів громадян та звітів перед виборцями.

Йдемо далі. Подивимося, чи є прогульники від слуг народу в Козельщинській селищній раді. Ознайомившись з відповіддю селищного голови Олександра Троцького, бачимо депутатку Світлану Білан. У 2021 році вона відвідала 9 з 13 засідань, у 2022-му – три з 7, у 2023-му - 2 з 12, у поточному - з 4 засідань депутатка не відвідала жодного засідання.
У Козельщинській раді є і слуга народу Анатолій Григор. Він до 2023 року ходив на сесії, а потім був мобілізований до лав ЗСУ, тому не відвідує сесії. Тут все зрозуміло.

У Кам’янопотоківській селищній раді також є депутат від слуг народу, який у 2023 році не відвідував сесії через службу у ЗСУ. Честь йому за це і хвала. Прізвище цього депутата Сергій Дзюбан. Але ж у 2024 році він вже не служить у ЗСУ, але й не ходить на сесії. З 4-х сесій цього року він не був на жодному пленарному засіданні. Зауважимо, що Дзюбан під час останніх виборів балотувався на посаду голови Кам’янопотоківської громади.

Далі аналізуємо інший населений пункт - Горішні Плавні. Там є депутат Валерій Бучок. У 2021 році він з 13 сесій відвідав 5, у 2022-му з 12 - 7, у 2023-му - з 11 – 1, а у 2024 році з 5 – жодного разу його не було на засіданні.

Можливо цей депутат призваний до лав ЗСУ? Саме з таким запитанням ми зателефонували до міськради Горішніх Плавнів. Там нам відповіли: «Офіційної інформації про це ми не маємо». Уже інші джерела редакції у сусідньому місті повідомили, що Бучка дійсно призвали до армії, але він часто буває у місті і люди його бачать.

Проте, якщо з депутатом Бучком ситуація зрозуміла, то депутатка Марина Мельникова у 2021 році відвідала 8 сесій міськради з 13, а потім зникла. У 2022-24 роках її в сесійній залі ніхто не бачив. Обізнані в депутатських колах люди кажуть, що вона виїхала за кордон і ніяких прийомів чи депроботу не проводить. Чому ж тоді її не виключають з депутатів за народною ініціативою?

У Кременчуцькій районній раді депутати від "Слуг народу" взагалі не відвідують сесійні засідання. 

Розповімо вам і про ситуацію у Піщанській сільській раді. Там є депутат – слуга народу Олександр Батва. У 2021 році він відвідав 8 з 10 сесій, у 2022-му - 1 з 6, у 2023-му - 1 з 11, а у 2024 році – жодної!
Ще у цій громаді є депутат Михайло Самбур. Вірніше сказати був. Він у 2021 та 2022 роках ходив на сесії, а у 2023-2024 роках перестав. Але депутат поступив гідно та у 2024 році самостійно, не чекаючи рішення згори, склав депутатські повноваження.

Чому б не вчинити так іншим прогульникам, наприклад, тим, хто перевантажений на роботі або виїхав за кордон? Це питання їхньої особистої совісті та партійного керівництва. Останнє на це закриває очі, користуючись подвійними стандартами?

Друге обвинувачення: не проведення земельних комісій.
Лєднік на це відповів наступне: «Засідання постійної земельної комісії, головою якої я являюся, проводилися регулярно. У мене є заступник голови постійної земельної комісії Царенко, з яким ми в режимі зуму проводили постійні відео конференції. Тож рішення щодо земельних питань, починаючи з 22-го, 2023 і 2024 року приймаються 100%. І всі засідання екологічних комісій відбувалися 100% на протязі як повномасштабного вторгнення, так і до цього - в 2021 році».

А ви думаєте, ті прогульники, про яких ми писали вище, відвідували комісії? Відповідь напрошується сама по собі, але, знову таки, їх не карають виключенням з депутатства.

Ще одне звинувачення: начебто відсутність звіту перед виборцями.
І тут ми маємо листа з Глобинської міської ради.

«Відповідно до частини першої статті 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» Глобинська міська рада, своїми рішеннями затвердила орієнтовні строки звітування депутатів перед виборцями за 2021, 2022, 2023 роки…
На сайті міської ради розміщені звіти депутатів, з текстами яких можна ознайомитися за посиланням https://globynska-gromada.gov.ua/deputat-zvitue-10-50-45-20-09-2021/»,- сказано у листі.

І що ви думаєте ми там побачили? Наприклад, за 2023 рік на сайті є звіт лише депутата від фракції «Слуга народу» Олега Лєдніка.

Це ще раз підкреслює, що рішення обласного керівництва політичної партії «Слуга народу» позбавити Лєдніка депутатства є вибірковим. Працюючи у Верховній Раді, їм з Києва, мабуть, не видно, як керівник КРВА на початку повномасштабного наступу росіян щодня через ЗМІ інформував громаду про ситуацію, аби не допустити паніки? Або їм не видно, що до нього на прийом йдуть люди набагато частіше та більше, ніж до них самих? А ще, на відміну від Мовчана, Лєднік щотижня спілкується з головами громад. Проте горе-нардеп серед 64 пленарних засідань тієї ж Глобинської міськради, починаючи з 2021 року, не був на жодному з них. Мовчану можливо не цікаво, чим живе громада?

Разом з тим, наближений до нардепа Мовчана сайт, який в народі називають «Бред тудей», постійно паплюжить ім’я Олега Лєдніка, видумуючи таке, що, як кажуть, і на голову не налазить.

Поки одні тиражують фейки про якісь корупційні діяння Лєдніка та депутатів від «Слуг народу» з Глобинської міськради, очільник КРВА зазначає: «Ви стверджуєте, що депутати, які замішані в якихось корупційних скандалах, це депутати, яких відносите до мене. Але ж списки депутатів, коли ми йшли на вибори, ми погоджували з вами, ми разом з вами набирали цю команду. І тому, відверто кажучи, перекладати всю відповідальність незрозуміло поки що за що, на мене одного особисто, це також не є дуже правильним».

А чи правильно лупцювати одного, а мовчати про тих, хто дійсно завинив перед виборцями? Невже у «Слуги народу» прийнято знищувати політичного конкурента, який є лідером громадської думки в регіоні та якому довіряють мешканці громади?

Усунути політичного конкурента: одні хочуть позбавити Лєдніка депутатства, а інші висловлюють підтримку

«Прояв політичного канібалізму»: на обласній конференції осередку «Слуги народу» у режимі онлайн вирішили відкликати Олега Лєдінка як депутата

Лєднік не відкликаний: він продовжує виконувати обов’язки депутата Глобинської міськради

Лєднік у листі до голови партії «Слуга народу» Шуляк припустив «звідки ростуть ноги» на його позбавлення повноважень депутата

 

Олег Булашев
Колаж Ігоря Борисевича

 

"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися