Кременчугская газета
Четверг, 20 Сентября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Лікарі закликають кременчужан вакцинуватися проти дифтерії

 

12 июля 2018 13:05

Дифтерія руйнує тканини дихальної системи.

Лікарі закликають кременчужан вакцинуватися проти дифтерії. Інформацію про цю хворобу розмістив у Фейсбук Центр громадського здоров'я МОЗ України.

Міністерство охорони здоров'я рекомендує якнайшвидше зробити необхідні щеплення проти дифтерії дітям і дорослим. За інформацією Міністерства, якісна та безпечна вакцина є в усіх регіонах України, і надається безоплатно як для дітей, так і для дорослих. Водночас, рівень вакцинації проти дифтерії залишається низьким — лише половина українських дітей отримала захист третьою дозою вакцини АКДП у віці 18 міс. минулого року, і менше половини дорослих.

Як запевняє завідувач відділення епідемічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Лариса Коровіна, кременчуцькі лікарні забезпечені вакциною  проти дифтерії як для дітей, так і для дорослих у достатній кількості. За її словами,у нашому місті випадки дифтерії не фіксувалися ще з 2000-х років. Профілактичні щеплення проти захворювання проводяться  немовлятам в тримісячному віці, далі в 16 років та потім через кожні 10 років.

«Зараз проводиться реформа первинної ланки медицини. Сподіваюся, що лікарі, які складуть договори, почнуть свою роботу саме з імунізації населення», - говорить Лариса Коровіна.

За її словами, систематичне щеплення проходять освітяни та медпрацівники. Також відправляють на імунізацію людей, які влаштовуються на роботу. Неконтрольованими в цьому питанні  залишаються безробітні, пенсіонери та  ті, що не звертаються до лікарень. Пані Лариса закликає кременчужан свідомо імунізуватися проти дифтерії та інших захворювань.

Адже, дифтерія — вакцинокерована інфекція. Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і запобігти розвитку небезпечних ускладнень — вакцинація для дітей і ревакцинація для дорослих. МОЗ рекомендує якнайшвидше зробити щеплення проти дифтерії дітям, які пропустили його за календарем вакцинації, вчасно вакцинувати дітей за графіком, згідно з календарем профілактичних щеплень, а також нагадує про обов’язкову ревакцинацію дорослих.

Як відомо,  інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, що руйнує тканини дихальної системи. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли у горлі утворюються плівки, які дуже погано знімаються з поверхні. Це може ускладнювати дихання та ковтання. Токсин може спричинити:
- загальну слабкість;
- біль у горлі;
- лихоманку;
- набряк мигдаликів, слизових оболонок ротоглотки.

 

Антоніна Озерна

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Конкурсы
  • Переможців конкурсу "Перший раз - в перший клас" нагороджено

    Малеча задоволена. А ми ще раз вітаємо переможців та всіх учасників!

    Сьогодні у офісі страхової компанії «Мега-Поліс» відбулось нагородження трьох переможців фотоконкурсу «Перший раз – в перший клас».

    Нагадаємо, цей конкурс Кременчуцька газета проводила спільно з партнерами до Дня знань  і саме наші партнери визначили трьох переможців.

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться