Кременчуцька газета
Четверг, 20 Червня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Лікуватися – в лікарні Кременчука, а ночувати - вдома

20 травня 2024 08:30

Як і де в Кременчуці працюють денні стаціонари?

Нерідко люди, які потребують медичної допомоги, але з тих чи інших причин не погоджуються лягати в заклад охорони здоров’я, думають, що лікування в денному стаціонарі є виключно платною послугою, бо Програма медичних гарантій її не покриває. Але це не так.

У Міністерстві охорони здоров’я України наголошують: лікування в денному стаціонарі є безоплатним у тих медзакладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) на надання амбулаторної допомоги (пакет «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах»). У МОЗ також зазначають, що у такому форматі надають амбулаторну допомогу пацієнтам, які не потребують цілодобового лікарського та медсестринського догляду.

Тож без госпіталізації упродовж дня людина проходить призначені процедури, діагностичні обстеження, також можуть проводитися малі хірургічні втручання тощо. При яких медичних закладах Кременчука можна це зробити та де і в кого отримати направлення, дізнавалась «Кременчуцька газета».

Денний стаціонар у медзакладах первинної ланки
Отже, у закладах первинної медичної допомоги нашого міста (комунальні некомерційні  медичні підприємства) «Центрах первинної медико-санітарної допомоги №№1, 2, 3» наявні ліжка денного стаціонару: 17, 12 та 22 відповідно. Такі дані ми отримали із департаменту охорони здоров’я Кременчуцької міської ради у відповідь на інформаційний запит.

В умовах денного стаціонару у цих медпідприємствах пацієнти зможуть пройти діагностику та лікування найбільш поширених неінфекційних хвороб на підставі направлення лікаря загальної практики (сімейного лікаря), з яким укладена декларація. В умовах денного стаціонару він призначить курс лікування після проведення відповідних консультацій (як це було потрібно) та отримання рекомендацій вузькопрофільних спеціалістів.

Денний стаціонар на вторинному рівні
Слід зазначити, що в нашому місті у закладах вторинного рівня надання медичної  допомоги теж діють денні стаціонари, а саме: по 10 ліжок в «Кременчуцькому перинатальному центрі II рівня» та консультативно-діагностичному центрі лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька», ще 15 - у консультативно-діагностичному центрі лікарні планового лікування (колишня Центральна районна лікарня).

У пологовому будинку проводять малі хірургічні втручання, діагностичні обстеження при станах пацієнток, які не потребують цілодобового лікарського та медсестринського догляду. Послугу можуть отримати жінки, які мають декларацію про вибір лікаря, незалежно від місця її укладання. Доцільність та необхідність проведення обстеження/лікування в умовах денного стаціонару визначає лікар цього комунального некомерційного медичного підприємства, який веде пацієнтку.

В умовах денного стаціонару в лікарні «Кременчуцька» та планового лікування догляд чи обстеження проводять вузькопрофільні спеціалісти, зокрема, лікар-терапевт. Основною умовою перебування в денних стаціонарах вищевказаних закладів є наявність електронного направлення до відповідного вузькопрофільного спеціаліста від сімейного лікаря, з яким укладено декларацію (незалежно від місця проживання). Він і визначає можливість проведення лікування/обстеження в умовах денного стаціонару.

У МОЗ звертають увагу, що кожна лікарня (поліклініка чи діагностичний центр) надає той обсяг медичних послуг, який властивий закладу, відповідно до напряму надання меддопомоги та галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я. Також має значення наявність певного обладнання та лікарів за напрямом надання допомоги у штаті закладу.

«Відкапався - і йди»: із досвіду лікування
Кременчужанин Борис (ім’я змінено) нещодавно лікувався в одному із денних стаціонарів нашого міста. Він розповів, що на це пристати йому рекомендував невропатолог. Власне цей лікар зателефонував у відділення та запитав, чи є вільні місця. «Він подзвонив і поцікавився, чи можуть мене взяти на лікування, адже узгоджують кількість місць. Далі я звернувся у приймальне медзакладу, а звідти направили далі. Лікар, який вів мене, призначив курс, згідно із тими аналізами та виписками, що були в мене на руках. Окрім цього, щодня проводилися додаткові обстеження для визначення препаратів. Відкапався - і йди», - із слів Бориса.

Три дні чоловіка лікували безоплатно. Далі сам купляв медпрепарати. «Тисячі три вийшло. Загалом лікувався 8 днів», - розповів Борис та зазначив, що весь час мав триразове безкоштовне харчування.
Кременчужанці Олені пощастило менш. Лікарі, до яких вона зверталася, не пропонували скористатися послугами денного стаціонару. Тому призначені крапельці вона крапала упродовж 5-ти днів на платній основі в одному з приватних закладів. І необхідні ліки купували самостійно. Такий курс лікування обійшовся жінці понад три тисячі гривень. Однак при цьому ніякого додаткового обстеження вона не проходила і, звісно, харчування під час лікування не передбачалося. Як не було і лікарняного, який отримав Борис.

 

Світлана Павленко 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися