Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 23 Жовтня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Лізинг або кредит: який варіант обрати для покупки авто

 

20 вересня 2021 17:05

Автівка стала наявною потребою для багатьох людей. Сім’ї з дітьми, мешканці невеликих населених пунктів, водії, які використовують авто для заробітку, намагаються будь яким чином придбати машину. Отримати власний автомобіль навіть без наявності повної суми на його придбання сьогодні насправді реально. Для цього існують такі види фінансових послуг, як автокредит та лізинг. При цьому чимало споживачів не розуміють, в чому ж полягає відмінність між ними і який варіант буде кращим.

Автокредит

Діяльність лізингових компаній в нашій країні ще не набула такого поширення, як за кордоном. Тому послуга автомобілі в кредит, яку пропонують відповідні організації, використовується поки що рідше. Автокредит, у свою чергу, має досить високий стабільний попит. По суті, позичальник укладає з банком цільовий договір на отримання певної суми в кредит для покупки авто. При цьому він має підтвердити свою платоспроможність і зібрати відповідний пакет документів. За користування кредитними коштами він сплачує банку проценти та комісії, якщо такі встановлено кредитним договором.

Майно (тобто автомобіль) виступає запорукою повернення суми боргу, тому при порушенні умов кредиту банк має право подати до суду на його вилучення.

Лізинг авто

Послуга лізингу є більш всеохоплювальною, бо включає придбання, страхування, сервісне обслуговування та супровід. На відміну від кредиту тут в користування позичальнику надається саме майно, а не грошові кошти. При цьому умови оформлення лізингу більш лояльні:

  • менш жорсткі вимоги до позичальника;
  • оперативні строки розгляду заявки;
  • більші терміни фінансування, ніж по кредиту;
  • гнучкі умови розрахунку графіка платежів і можливість його коригувати;
  • можливість обрати б/у техніку в лізинг та ін.

Конкретні умови значно залежать від пропозицій лізингової компанії, тому варто детально вивчити ринок, перш ніж укладати такий договір. Також потрібно розуміти, що право власності на лізингове майно до повної виплати залишається у лізингодавця. Таким чином, лізингоотримувач не може розпоряджатися ним – продавати, здавати в оренду тощо. Але водночас воно звільнене й від претензій кредиторів лізингоотримувача, його не можна арештувати чи вилучити при виникненні подібних суперечок. Однак при неможливості сплачувати внески лізингодавець має право вимагати повернення цього майна.

Як бачимо, обидва варіанти дають змогу позичальникові отримати можливість користуватись автомобілем без довготривалих зборів коштів. При цьому кожна з процедур має свої особливості, переваги та недоліки, на які варто зважати для прийняття зваженого рішення.

На правах реклами

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися