Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 23 Марта 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Вперше у Кременчуці жінки зможуть обстежувати груди на мамографі безкоштовно

 

2 января 2019 12:30

У приватних клініках це коштує від 250 до 350 грн.

Сьогодні директор Кременчуцького перинатального центру ІІ ступеню Радомир Сербін показав кременчуцьким чиновникам і журналістам новий мамограф, який куплено у 2018 році за гроші міського бюджету.

На його придбання з міського бюджету виділено 3 мільйона 200 тисяч гривень. Придбано обладнання в рамках міської програми "Охорони материнства і дитинства".

До цього комунального мамографа у нашому місті не було. Жінок направляли у приватні клініки. Коштувало обстеження від 250 до 350 гривень.

За словами Радомира Сербіна, кожній жінці після 40 років треба щороку проходити обстеження грудей. І розповів про те, як потрапити на безкоштовне обстеження в їх медзаклад. Спочатку жінка має звернутися до свого сімейного лікаря чи лікаря-гінеколога в жіночій консультації. Там дають направлення на мамографію. І з тим направлненям вже треба йти до Кременчуцького перинатального центру ІІ ступеню.

Результати обстеження направляють до лікаря-мамолога, який працює тут, і саме він дає висновок. Жінок, в яких є проблеми, направляють на ультразвуково обстеження. Воно теж є безкоштовними і теж встановлено в перинатальному центрі.

Працюватиме мамограф на першому поверсі цього медичного закладу. До березня цього року у тестовому режимі, далі у звичайному. 

Р. Сербін нагадує, що окрім мамографа, за кошти міського бюжету у 2018 році закуплено ще лапароскопічне обладання. Це дозволить робити деякі гінекологічні операції без надрізів. Та це обладнання ще не надійшло. Очікують надходження найближчим часом.

Довідка

Мамографія (мамографічне обстеження) - рентгенографічне дослідження молочних залоз за допомогою мамографа. Використання мамографії дозволяє виявити пухлинні утворення до їх клінічного прояву, тобто тоді, коли їх не можна визначити при пальпації. Мамографія є методом, який здатний виявити захворювання на ранній стадії, проведення регулярних таких обстежень скорочує смертність від онкологічних захворювань на 30%. Мамографію рекомендовано проходити всім жінкам після 35-40 років 1 раз на 1-2 роки, навіть якщо у жінки немає ніяких скарг з приводу стану її молочних залоз. Жінкам після 45-50 років проходити мамографію необхідно щорічно.

 

Світлана Павленко

Відео Олексій Орлов

 

 

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться