Кременчуцька газета
Субота, 30 Вересня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

У Кременчуці почали проводити мамографію безкоштовно

18 лютого 2019 12:45

Обстеження безкоштовне лише для жінок з місцевою реєстрацією. 

Відсьогодні на базі Кременчуцького перинатального центру ІІ ступеню відкрили мамограф для обстеження жінок. Його закупили за більш, ніж за 2 мільйони гривень в минулому році, у вересні-жовтні змонтували і декілька місяців витратили на отримання необхідних дозволів і ліцензії. Про це нагадав головний медик Кременчука Максим Середа на нараді директорів Центрів первинної медико-санітарної допомоги.

За його словами, ідея покупки мамографа для пологового будинку Кременчука належить меру Олегу Бабаєву. Ще у 2014 році він вважав, що таке обладнання нашому місту необхідне. Проте тоді не було вдосталь коштів в міському бюджеті.

Зараз же кременчужанки матимуть можливість БЕЗКОШТОВНО пройти мамографію.

Проводитимуть обстеження щодня. По суботах – за записом.

Про те, що мамографія – рентгенівське дослідження молочних залоз, нагадав директор Кременчуцького перинатального центру ІІ ступеню Радомир Сербін.

Він зазначив, що це діагностика, а не лікування. Знімки молочної залози роблять в двох проекціях. При необхідності лікар-рентгенолог збільшує чи зменшує знімки, виводить на цифрову плівку. Це необхідно, аби у разі підозри на хворобу, результати обстеження надати лікарю - мамологу.

У планах керівництва Кременчуцького перинатального центру ІІ ступеню почати проводити ще одне обстеження – пункцію молочної залози.

Як розповів Р. Сербін і порядок направлення на мамографію: перед направленням на обстеження лікар обов’язково має оглянути молочні залози жінки (адже є форми онкохвороби грудей, які не проявляються на мамографії).

Направлення виписує лікар –геніколог, чи сімейний лікар в ЦМПСД.

Жінкам варто пам’ятати, що проведення мамогграфії з 5 по 12 день менструального циклу.

Тож після того, як на рукаїх є направлення запис проводиться за телефоном (0536) -75-86-33.

При собі обов’язково мати паспорт.

Відділення мамографії знаходиться на першому поверсі Кременчуцького перинатального центру ІІ ступеню (вхід з вулиці Майора Борищака).

Жінки, які не мають реєстрації в Кременчуці, обстеження проводять власним коштом. Р. Сербін запевняє, що оплачуватимуть витратні матеріали. І коштуватиме мамографія дешевше, ніж в приватних клініках, де за обстеження беруть 350-400 грн.

Радомир Сербін говорить, що від 15 до 18 жінок можуть обстежуватися щодня, у рік це до 5000. За кошти міста, окрім обладнання, щороку треба закуплятьи плівку. Вже з міського бюджету на неї витратили 100 тис грн.

 

Світлана Павленко

Фото Кирила Воронцова

Відео Олексія Орлова

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися