Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 16 Січня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Відверто про те, що може налякати сильну стать

 

8 квітня 2020 09:15

Про небезпеки та «ворогів» чоловічої статевої сили.

Перефразовуючи відому народну мудрість «бережи сорочку з нову, а здоров'я з молоду», можна сказати, що кожна дрібниця може мати вплив на життя людини. І якщо багато жінок чи то з доброї волі, чи то через особливості роботи щороку відвідують гінеколога, то чоловіків зазвичай до лікаря і калачем не заманиш. Хіба вже, як «припече».

Про найбільш розповсюджені чоловічі хвороби та особливості обстеження розповів Кременчуцькій газеті лікар-уролог вищої категорії Юрій Куляба.

Ми – те, що ми їмо… Та інші чинники

Погана екологія, неправильне харчування, малорухливий спосіб життя – ці та багато інших факторів негативно впливають на здорове функціонування організму людини. Що ж до чоловічого здоров'я, то за словами Куляби, 15% – це спадкові хвороби. А також вагомий вплив має довкілля: де і як ми живемо.

«Наприклад, у нас вода жорстка, тому у Кременчуцькому районі досить розповсюдженим явищем є сечокам'яна хвороба, у Полтаві вода м'якіша, тому там це захворювання зустрічається рідше. Якщо взяти до уваги спекотні країни, як то Африка, Азія, де мало п'ють, але багато пітніють, то тамтешні чоловіки теж часто потерпають від сечокам'яної хвороби», – пояснює лікар.

Він також наголошує, що недуги – це віддзеркалення способу життя людини: як вона рухається, як харчується. А за інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), у пацієнтів з метаболічним синдромом (ожиріння), з інсулінорезистенцією (передцукровий діабет) і цукровим діабетом 2-го типу онкозахворювання будь-якої локалізації зустрічаються на 50% частіше, ніж рак легенів у курця.

За словами Куляби, до 20 років чоловік росте, а після – старіє, тож ближче до 50 років має вже на 30% менше статевих гормонів. Тому не дивно, що у цьому віці починаються зміни передміхурової залози (простата — одна із залоз статевої системи чоловіка). Лікар-уролог наголошує, що, досягнувши 50-річного віку, кожен чоловік задля профілактики обов'язково має раз на рік здавати аналіз на простатспецифічний антиген (ПСА, PSA) – онкомаркер, один з найважливіших діагностичних ознак захворювань передміхурової залози. Здати його можна в будь-якій лабораторії поліклінік Кременчука, за направленням сімейного лікаря. Вартість такого аналізу коливається в межах 100–150 грн.

На що хворіє сильна стать

«Будь-який чоловік повинен дожити до своєї аденоми або до раку передміхурової залози. Якщо не дожив, то просто помер раніше від інсульту, інфаркту, в автомобільній катастрофі або на війні… Адже є такі хвороби, які закладені в організмі генетикою. І будуть вони як не в 50, то у 60 чи 70 років», – говорить Куляба.

Серед найбільш розповсюджених чоловічих хвороб лікар називає аденому простати (гіперплазія передміхурової залози). Це захворювання, яке супроводжується збільшенням об’єму передміхурової залози і може перешкоджати нормальному сечовипусканню. У чоловіків після 50 років аденома простати зустрічається у 20%, а у віці 80 років – у 80%.

«Залежно від діагнозу (який розмір новоутворення, скільки залишкової сечі, який результат ПСА) визначається тактика лікування, тобто консервативне або оперативне», – розповідає Куляба.

За його словами, якщо пацієнт вчасно звертається, то аденому можна вилікувати без операції.

Також на сьогоднішній день рак передміхурової залози (захворювання, що полягає у необмеженому та неконтрольованому рості аномальних клітин в організмі) вважається однією із найбільш поширених онкологічних недуг серед чоловіків. Однак це злоякісне новоутворення теж лікується досить успішно.

«У 2011 році в Україні всього було виконано 360 радикальних простатоктамій, із них 30 – кременчужанам. Щороку близько 50 чоловікам нашого міста роблять цю операцію в Києві. Результат – 98% виліковуваності», – переконує лікар.

Щодо чоловіків молодше 50 років, то основна проблема цього віку – еректильна дисфункція (це часткова чи повна втрата здатності до ерекції та її достатньо тривалого утримання). В першу чергу, на 70% це залежить від серцево-судинної системи. Причинами хвороби також можуть бути клінічна депресія, зайва вага та діабет 2-го типу.

Куляба наголошує, що кожен чоловік має жити регулярним статевим життям до останнього подиху, до кінця своїх днів – тоді матиме здорову серцево-судинну систему, відсутність інсультів (гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого виникає пошкодження частини головного мозку) та інфарктів (ураження серцевого м'яза, викликане гострим порушенням його кровопостачання), матиме профілактику ожиріння та цукрового діабету, а також на 50% зменшиться ризик онкології.

Серед розповсюджених чоловічих хвороб лікар також виділяє простатит (запалення передміхурової залози). Щоб вилікувати його, в деяких випадках достатньо жити статевим життям, в інших – варто пройти курс антибактеріального лікування.

У більш молодому віці у чоловіків зустрічається рак яєчка (пухлинний процес, який відбувається у клітинах чоловічих статевих залоз). І хоча ця хвороба досить рідкісна (становить лише 1% від усіх ракових захворювань, з якими стикаються чоловіки і 10,3% – від усіх ракових захворювань сечостатевої системи), не варто розслаблятися. Необхідно самостійно проводити огляд, і якщо при пальпації вивили якісь новоутворення, об'язково треба звернутися до лікаря. Ознаками раку можуть бути також біль у яєчках, внизу живота, в задньому проході та ущільнення у мошонці.

Як діагностувати чоловічі хвороби

Здоров’я кожної людини, в першу чергу, в її руках. Тож, якщо дотримуватися збалансованого харчування, достатньо відпочивати, відмовитися від шкідливих звичок, то можна уникнути багатьох проблем. Кожен чоловік має щомісяця проводити самообстеження своїх геніталій і звертатися до лікаря, якщо помітив проблеми.

«Якщо в молодому віці немає негараздів із сечовипусканням та ерекцією, відсутній больовий синдром внизу живота – чоловік не потребує огляду уролога. А вже після 50 років просто необхідно принаймні здавати аналіз на ПСА», – наголошує Юрій Куляба.

Серед методів виявлення новоутворення в простаті можна назвати:

1. Пальпація або пальцеве ректальне дослідження. Доктор на дотик виявляє, чи є на залозі новоутворення.

2. Аналіз на виявлення ПСА (простатичний специфічний антиген). Якщо рівень ПСА в сироватці крові високий, можна говорити, що у чоловіка рак.

3. Трансректальне УЗД простати. У медицині цей метод називається ТРУЗД. Обстеження простати за допомоги ультразвуку методом введення діагностичного приладу в пряму кишку та інші.

 

Тетяна Красельникова

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися