Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 27 Листопада 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Медитація — найдоступніші ліки проти стресу

 

9 серпня 2020 08:00

«Здоров'я ― це стан повного фізичного, душевного і соціального добробуту, а не тільки відсутність хвороб і фізичних дефектів» (Статут ВООЗ, 1948).

У ситуації, що склалася через пандемію коронавірусу в усьому світі, експерти ВООЗ для підтримання імунітету радять займатися фізичними вправами та медитацією. МОЗ України також підтримує цю ініціативу, пропонуючи освоїти техніку медитації онлайн.

Медитація — універсальний спосіб для очищення свідомості від негативних думок та налаштування на позитивний лад. За допомогою медитації можна посилити здатність до концентрації уваги, зняти напругу й полегшити перебіг хронічних захворювань, що підтверджено медичними дослідженнями.

Так, учені з American College of  Physicians виявили, що регулярні заняття медитацією знизили показники клітинного стресу на 17%. У Медичному коледжі Вісконсину дослідники виявили, що у тих, хто займався медитацією, на 47% знижувався ризик виникнення серцевого нападу та інсульту якщо порівняти з групою людей, які отримували тільки традиційні способи лікування.

Доступна медитація

Однією з найпоширеніших у світі оздоровчих систем стала практика Фалуньгун (Фалунь Дафа). Вона містить п'ять комплексів плавних медитативних вправ.

Результатом успішних занять за цією системою є підвищення моральних якостей людини, поліпшення характеру відповідно до основних принципів Фалунь Дафа: чесність, доброта, терпіння.

1998 року на прохання Національного спортивного комітету КНР було проведено дослідження впливу Фалуньгун на психічне й фізичне здоров’я. Воно показало, що загальна ефективність цієї східної гімнастики в лікуванні захворювань становить 98,8 %.

До того ж у 88,4 % практикувальників психічний стан помітно покращився. Також, почавши самовдосконалюватися за Фалуньгун, більша частина досліджених позбулася поганих звичок. Наприклад, 99,5 % опитаних міста Ухань кинули палити й уживати алкоголь.

Схожі результати досліджень отримали й у США, Білорусі, на Тайвані та в інших країнах.

Медитація в Україні

Оздоровча практика Фалуньгун і її засновник, Майстер Лі Хунчжи, дістали широку підтримку від урядів та організацій різних країн. Про це свідчать близько 4000 нагород за особливий внесок у покращення фізичного та морального стану суспільства. Нині практикою Фалуньгун займаються люди різного віку, соціального статусу й віросповідання у понад 100 країнах світу, зокрема й в Україні.

Лариса, 68 років
«Раніше у мене була вада серця. Лікарі казали, що потрібна операція. Коли прочитала книгу Фалунь Дафа «Чжуань Фалунь», то зрозуміла, що в усьому є причинно-наслідковий зв'язок, що думки та вчинки людини визначають її майбутнє. Раніше я завжди звертала увагу на недоліки інших, хотілося переробити інших людей. Тепер я почала помічати свої недосконалості й виправляти їх. Таку роботу над собою я проробляю щодня: вдома, в офісі, в транспорті, де б я не була. За 16 років занять за Фалунь Дафа вада серця у мене зникла, тиск нормалізувався. Таблеток давно не приймаю, вони мені просто не потрібні. Якщо нічого не болить, навіщо звертатися до лікаря? Щодня виконую вправи, але головне, намагаюся стати добрішою, терпимішою до людей. Завдяки практиці Фалунь Дафа моя зона комфорту збільшилася, адже я стала здоровою, і мені все частіше вдається керувати своїми почуттями та емоціями».

Нонна, 89 років
«У мене був повний «букет» хвороб: я перенесла інфаркт, інсульт, була буквально прикутою до ліжка. Я сама лікар, але вже не сподівалася, що мені щось може допомогти. Та коли я стала потроху пробувати виконувати вправи східної практики цігун, то відчула прилив сил. Я швидко відновила своє здоров'я, тепер і домашню роботу виконую, і ходжу на заняття в парк».

Навчання медитативних вправ, музика й відео до них — у вільному доступі на сайті: https://uk.falundafa.org/

тел. +380966195044

Переслідування у КНР

Практика фізичного й духовного самовдосконалення Фалуньгун почала поширюватися в Китаї в 1992 році. Її засновник, Майстер Лі Хунчжи, адаптував давні методи вдосконалення, які тисячоліттями таємно передавалися від учителя до учня, і зробив їх доступними для всіх людей.

У 1999 році Фалуньгун у Китаї займалося приблизно 100 млн осіб, що перевищило кількість членів комуністичної партії на той час. Ідеї Фалунь Дафа, що ґрунтуються на прагненні до духовного зростання протилежні матеріалістичній та атеїстичній ідеології комунізму. Через це тодішній голова керівної комуністичної партії Цзян Цземінь порахував це як загрозу для свого авторитарного правління й розпочав масові репресії.

Факти репресій компартія Китаю ретельно приховує. Вона використовує економічні й політичні важелі впливу на інші країни, щоби не допустити розповсюдження інформації про масштаби репресій, щоби виправдати переслідування і зганьбити Фалуньгун. У 2006 році міжнародні правозахисники оприлюднили відомості про масове насильницьке видаляння органів у в'язнів совісті — послідовників Фалунь Дафа. Ці злочини також засудив Європарламент і Конгрес США у своїх резолюціях. Нещодавно репресії у КНР засудив і Міжнародний трибунал у Лондоні: http://fofg.in.ua/
 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися