Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 27 Февраля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Менш, ніж за 30 км від Кременчука росте один з найстаріших дубів Полтавщини

30 мая 2019 08:15

Київський еколого-культурний центр разом із картографічним онлайн-сервісом Visicom Maps створили інтерактивну онлайн-карту старих дерев України.

Менш, ніж за 30 км від Кременчука росте один з найстаріших дубів Полтавщини. Про це повідомляє Agronews з посиланням на dyvys.info.

З карти можна дізнатися, де і які саме ростуть рослини, а також отримати про них інформаційну довідку. Там описано стан, вік, висота й особливості кожного дерева чи куща.

«Ми нанесли більше 400 дерев. Джерелом інформації, як було зауважено вище, стали наші давні партнери з ККЕЦ, котрі люб’язно надали нам свій список. До нього, крім інших, увійшли кілька дерев, котрі розпочали свій життєвий шлях ще за часів князів. Всього в Україні 43 дерева (станом на 2009 рік, прим. авт), котрим за 1000 років. Згідно з неофіційною українською традицією це здебільшого дуби. А двоє стали дорослими ще за життя Христа! На жаль, обидва дерева знаходяться на території тимчасово окупованого Криму і доступ до них обмежений. Йдеться про оливу в Нікітському ботсаду і ялівець на мисі Сарич. Взагалі, варто відзначити, що більшість найстаріших дерев України знаходяться в Криму», – інформують у Visicom Maps.

Згідно з картою, нині на Полтавщині є такі найстаріші дерева:

  • дуб у селі Обознівка Глобинського району (вік близько 500 років);

  • дуб Остроградського у Козельщинському районі (вік більше 600 років);

  • дуб у Решетилівському районі (вік більше 600 років);

  • дуб у Великій Багачці (вік понад 700 років) та ін.

Видання нагадує: у 2009-2010 роках завдяки екологам в Україні був проведений конкурс «Національне дерево України». За його результатами сімнадцяти найстарішим і найвидатнішим деревам на території України було присвоєно відповідне звання. Крім того, це дозволило звернути увагу громадськості на такий неймовірно важливий фактор як статус дерева. Ним став відомий раніше принцип «заповідання», надання котрого дозволяло взяти дерева під державний захист і, хоча би теоретично, захистити від вирубки.

Всього ж, за даними екологів, в Україні може бути біля 2600 офіційно заповіданих дерев. Щоправда, відсотків 20% можна відбракувати, оскільки, швидше за все, вони загинули. У цьому відношенні варто відзначити дві очевидні проблеми:

Першість у змаганні за збереження дерев-свідків, дерев-символів тримає Київ — біля 350, за ним йдуть Львівська і Тернопільська області (по 200). «Бронза» за Вінницькою, Чернігівською, Хмельницькою і Черкаською областями.

 

 

Світлана Павленко,

за матеріалами джерела 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться