Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 6 Лютого 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Мешканцям Полтавщини пропонують добровільно роззброїтися

31 серпня 2022 11:15

Поліція на території області реалізує відповідні превентивні заходи та здійснює систематичний контроль на блокпостах.

Добровільно здана органам влади зброя – підстава для звільнення від кримінальної відповідальності.

Про це нагадує Відділ комунікації поліції Полтавщини

Зброя, боєприпаси, вибухові речовини – усі ці предмети становлять реальну або потенційну небезпеку для людини. Як свідчить практика, погроза зброєю (або, приміром, гранатою) під час побутового конфлікту або злочину збільшує ризики її використання і, відповідно, ймовірність настання негативних наслідків. Саме через потенційні загрози для життя та здоров’я людей, а також особливий правовий режим, обіг зброї та боєприпасів перебуває під постійним контролем правоохоронних органів.

Для того, щоб максимально ефективно протидіяти незаконному обігу зброї, а також кримінальним правопорушенням, вчиненим з її застосуванням, поліція на території області реалізує відповідні превентивні заходи та здійснює систематичний контроль на блокпостах.

Як раніше повідомляв Євген Рогачов, завдання правоохоронців – мінімізувати ризики застосування зброї та боєприпасів проти мирного населення. А також – унеможливити зберігання в житлових приміщеннях вибухонебезпечних предметів (снарядів, протитанкових і протипіхотних мін, гранат тощо), що можуть у будь-який час здетонувати та завдати шкоду життю й здоров’ю людей.

Відповідно до статті 263 Кримінального кодексу України, особи, винні у незаконному поводженні зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами, підлягають кримінальній відповідальності. Санкція статті передбачає від 3 до 7 років позбавлення волі.

Утім, законом передбачена можливість звільнення від кримінальної відповідальності особи, яка здала зброю ДОБРОВІЛЬНО. Така умова передбачена змінами до Кримінального кодексу України, внесеними згідно із Законом України №2150-IX від 24.03.2022.

Так, відповідно до частини 3 статті 263 Кримінального закону, особа, яка добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або пристрої, не підлягає кримінальній відповідальності за їх носіння, зберігання, придбання, передачу без законних на те підстав.

Поліція Полтавщини закликає громадян повідомляти про заборонені предмети до поліції для їх подальшого знешкодження, знищення чи передачі Збройним силам України. Це можливо зробити за номером 102 або через чат-бот Головного управління поліції Полтавської області у Telegram: @Police102Poltava_bot.

За матеріалами джерела

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися