Кременчугская газета
Четверг, 20 Сентября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Місця, де відкриваються таємниці Космосу: унікальні лабораторії в нашій області

 

14 июля 2018 11:30

У центрах є спеціальні екскурсійні телескопи зі збільшенням у 150 разів. 

Про роботу Полтавської обсерваторії та радіотелескопу «Уран - 2», з яких найкраще спостерігати за зоряним небом, нагадує Полтавське.Громадське телебачення. 

«49,5 градусів. Саме на цій широті мала розташовуватися унікальна наукова лабораторія, котра поєднала у собі б кілька типів досліджень: геофізичні, геодезичні, астрономічні. Відомий у світі астроном і геофізик О.Я. Орлов, щоб обрати місце для обсерваторії об’їхав усю північну півкулю по цій широті і зупинився саме у Полтаві, на Павленках, у колишньому помісті художників Мясоєдових», - починає Микола Федорович розповідь про народження тут великого наукового центру.

Саме на широті 49,5 градусів можна спостерігати в зеніті дві яскраві зірки – Альфа Персея та Фекда сузір’я Великої Ведмедиці. А ще, Орлову це місце ідеально підійшло, бо у підвалах будинку Мясоєдова можна було розмістити геофізичне обладнання і вести дослідження сейсмічної активності Землі. Це було у 1926 році.

Відтоді й до сьогодні у Полтаві функціонує Полтавська гравіметрична обсерваторія - геофізичний та радіоастрономічний науково-дослідний центр, філіал Інституту геофізики імені С. І. Субботіна НАН України.

«В 1926–1938 рр. обсерваторія виконувала величезний обсяг робіт з гравіметричного картографування території України. Було створено гравіметричну карту України, що необхідна при пошуках корисних копалин. Були відкриті ряд гравітаційних аномалій, в районах яких пізніше геологами були знайдені поклади нафти і газу. Тут ведуть пошукові роботи по проблемі провісників землетрусів», - розповідає далі про унікальність обсерваторії в Полтаві Микола Тищук.

Сюди також часто приходять цікаві до таємниць Космосу дивитися на зірки. Тут є спеціальний екскурсійний телескоп, зі збільшенням у 150 разів. Колись він також використовувався з науковою метою, на ньому було встановлене фотографічне обладнання, але зараз його зняли.

«Найкраще до нас приходити пізно ввечері, десь з 21 до 23 години, в погожий день. Тоді дивитися на Місяць дуже цікаво, видно кратери, гори, долини. Видно деякі зірки, планетарні туманності, планети. Людей те все вабить і зачаровує», - каже М. Тищук.

Іще один надпотужний радіотелескоп «Уран - 2», що теж є частиною Полтавської гравіметричної обсерваторії, розташований у с. Степанівка, Полтавського району. Він займає площу біля трьох гектарів і складається з 512 великих антен чудернацької форми. «Уран – 2» має статус національного надбання України. 

За матеріалами джерела
 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Конкурсы
  • Переможців конкурсу "Перший раз - в перший клас" нагороджено

    Малеча задоволена. А ми ще раз вітаємо переможців та всіх учасників!

    Сьогодні у офісі страхової компанії «Мега-Поліс» відбулось нагородження трьох переможців фотоконкурсу «Перший раз – в перший клас».

    Нагадаємо, цей конкурс Кременчуцька газета проводила спільно з партнерами до Дня знань  і саме наші партнери визначили трьох переможців.

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться