Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 4 Июня 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Містам Полтавщини загрожує припинення теплопостачання – які загрози несе рішення Уряду

 

1 июля 2019 17:20

Проект цього рішення розглядався на минулому засіданні Уряду 19 червня.

Рішення Уряду про встановлення граничних тарифів на теплопостачання та послугу з гарячого водопостачання, несе загрозу припинення теплопостачання міст. Таке рішення Кабміну вважають популістським в Асоціації міст України (АМУ).

«Щоб теплопостачання не припиняти, органи місцевого самоврядування будуть змушені припинити фінансувати соціальні програми, зарплати педагогам та лікарям, будівництво шкіл та дитячих садочків, ремонт та будівництво вулиць, скоротити працівників комунальних підприємств»,– наголошують в АМУ.

Нагадаємо, 26 червня на засіданні Уряду було схвалено постанову, якою пропонується встановити граничні тарифи на:

   - послугу з постачання теплової енергії для населення 1 тис 400 грн (з ПДВ) за 1 Гкал (за наявності приладів обліку) та 35 грн 21 коп (з ПДВ) за 1 кв м (без приладів обліку).

  - послугу з гарячого водопостачання становитиме 83 грн 66 коп (з ПДВ) за 1 м куб. за умови підключення рушникосушильників, та 75 грн 74 коп (з ПДВ) за 1 м куб. за відсутності рушникосушильників.

При цьому, за даними НКРЕКП, середньозважений економічно обґрунтований тариф по Україні на теплову енергію станом на 1 травня 2019 року складає 1 тис 807 грн за 1 Гкал.

Проект цього рішення розглядався на минулому засіданні Уряду 19 червня. АМУ виступила категорично проти прийняття такої постанови і звернулася до Прем’єр-міністра з пропозиціями щодо покращення стану підприємств комунальної теплоенергетики (читати більше).

Результатом цього рішення Уряду будуть додаткові витрати місцевих бюджетів за час опалювального сезону 2019/2020 року в обсязі 7 млрд грнАМУ наголошує, що для абсолютної більшості міст такі видатки є непосильними.

Додамо, що рішення прийнято не одноголосно, частина міністрів проголосували проти або утрималися.

«Дивно, що це рішення Уряду не стосується державних підприємств теплоенергетики, якими він управляє, а лише комунальних, яким тарифи встановлюються органами місцевого самоврядування. Асоціація міст України заявляє, що прийняття популістських рішень Уряду за рахунок місцевих бюджетів є недопустимим і несе загрозу припинення теплопостачання міст», – зазначають на сайті АМУ.

Нагадаємо, у Кременчуці продовжується обговорення проекту модернізації теплопостачання на правобережжі Кременчука.

 

Полтавське регіональне відділення Асоціації міст України

 

 

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться