Кременчугская газета
Понедельник, 22 Октября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці черговий скандал в морзі: люди з минулого року не можуть похоронити рідних

2 января 2018 13:15

Через те, що не можуть вирішити організаційні питання, страждають кременчужани, що втратили рідних.

Сьогодні морг, що знаходиться на території Першої міської лікарні знову опинився в центрі скандалу. Тут зібрались родичі померлих кременчужан, дві депутатки міськради, патрульні. Відразу у двох родин схожі проблеми: померлі літні люди, а похоронити їх не можуть,  бо не можуть отримати довідку про смерть.

76- кременчужанин помер в лікарні ще 31 грудня минулого року, але похоронити рідні його не можуть, бо потрібна довідка від паталого-анатома про розтин. На розтин направив лікар, а розтин зробити не має можливості: у морзі Кременчука плутанина через переведення установи з обласного підпорядкування в підпорядкування міста.

З 30 грудня схожа ситуація в іншої кременчуцької родини. Цього дня померла 86-річна жінка. Жінка померла в кардіологічному відділенні лікарні «Кременчуцька», перебуваючи там лише декілька годин.

З моменту смерті і до сьогодні тіла померлих знаходились в холодильнику моргу, який передано на баланс КП «Спецкомбінат ритуальних послуг».

Обидві родини зранку під’їхали до моргу, який наразі вже підпорядкований лікарні «Придніпровська».

Та тут ще знаходяться лікарі, які працювали раніше і які підпорядковані Полтавському обласному паталого-анатиомічному бюро. Тож з Полтави приїхав розібратися в ситуації лікар вищеназваного бюро Юрій Прогунов, прийшли депутатки міської ради Оксана Піддубна і Валентина Гордєєва. Навколо моргу чергують патрульні поліцейські.

Лікар Юрій Прогунов говорить, що їх фахівці готові і надалі працювати, та приміщення вже передано в місто. Юрконсульт Полтавського обласного паталого-анатомічного бюро нагадує, що обладнання, на якому проводять діагностику, місту не передано і воно належить саме  Полтавському обласному паталого-анатомічному бюро.

Родичі померлих у відчаї. І саме сьогодні дізнаються, що можна відмовитися від розтин. Це у випадку, якщо людина, що померла – літня, і до цього довго хворіла.

На це погодились родичі 86-річної кременчужанки.

Перед цим депутатка Оксана Піддубна особисто зв’язується з завідуючим кардіовідділення лікарні «Кременчуцька» Олегом Хотько і вирішує питання.

76-річному усопшому врешті-решт роблять розтин..  Робить це лікар , який представляється лікарем вищої категорії, Максим Олександрович. Саме він паталаго-анатом лікарні «Придніпровська».

Депутатка Валентина Гордєєва на камери говорить, що розтин проводиться в приміщенні, не пристосованому до цього, де раніше була їдальня.

«Наші лікарі готові працювати і надалі. Результати дослідження, які вони проводитимуть, будуть дійсні. Але бачимо, що через ситуацію, що склалась, людям доводиться працювати в напруженій обстановці», - говорить Юрій Прогунов.

Депутатка Оксана Піддубна говорить, що повідомляла меру Кременчука Віталію Малецькому, що така ситуація наразі може трапитися.

Уже під час сьогоднішній подій в морзі дізнаємося від керівника КП «СКРП» Олега Прихнича, що холодильне обладнання для зберігання тіл знаходиться в них на балансі.  А в телефонному режимі зачитує акт монтажу і пуску холодильного обладнання, який має в наявності. Йдеться, що його передали ПП «Медікус» ще 2015 році.

Представники Полтавського обласного  паталого-анатиомічного  бюро наполягають, що обладнання (і в тому числі холодильні установки) у них на балансі.

Депутатка Гордєєва стверджує, що передача приміщення моргу на баланс  КП «СКРП» в грудні минулого року була проведена з порушенням (Порушено строки оприлюднення проекту рішення міськвиконкому).

Також говорить, що чимало питань до отримання ліцензії на паталого-анатомічні дослідження лікарнею «Придніпровська».

Наразі у цих двох випадках питання вирішено, однак як далі працюватиме в цій ситуації морг – питання інше.

«До цього часу з обласного бюджету на утримання бюро виділяли від 800-850 грн. Тепер десь мільйон треба шукати місту», - говорить депутатка Піддубна.

Питання даного моргу залишається відкритим.

Нагадаємо, Піддубна і Малецький через морг «зчепилися» у Першій міській лікарні. Після відкриття операційного блоку в Першій міській лікарні депутат міськради Оксана Піддубна задала питання меру міста Віталій Малецький: що буде з 1 січня з моргом при лікарні?

Мер відповідати не захотів, сказавши чомусь «спасибі».

Раніше повідомлялося, що в Кременчуці буде два патологанатоміческіх бюро: комунальне та обласне. 

Кременчуцький міський морг може розміститися в лікарні «Придніпровська». З обласним патологоанатомічним бюро договір співпраці можна розривати через неналежне надання послуг.

 

Світлана Павленко

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Конкурсы
  • УВАГА РОЗІГРАШ: вболівай за улюблену команду «Ворскла» під час домашніх матчів ЛІГИ ЄВРОПИ!

    Що потрібно зробити, щоб отримати свій ЩАСЛИВИЙ КВИТОК і повболівати за улюблену команду – читай нижче.    

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться