Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 29 Січня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці в ВПУ №7, де найбільше випускників - Героїв, з'явився музей АТО

 

12 грудня 2018 17:50

Це третій музей в навчальному закладі.

Сьогодні у Кременчуцькому Вищому професійному училищі №7 відкрили музей АТО.

Як нагадав на відкритті директор навчального закладу Микола Несен, у них вже є музей Голокосту, є музей Другої Світової війни. А тепер відкривається музей сучасності  - музей АТО.

Микола Несен нагадує, що із 36 кременчужан, що загинули на війні на Сході країни, 7 – це випускники Вищого професійного училища №7.

Дмитро Назаренко, Олексій Древаль, Євген Садовничий, Дмитро Мовчан, Микола Вашура, Антон Кирилов, Володимир Шульга – їх сьогодні згадали поіменно, їх імена навічно закарбовані на меморіальних дошках на фасаді ВПУ№7. І символічно, що батьки і родичі загиблих хлопців були серед перших відвідувачів цього музею і запалили символічні свічки пам’яті.

Микола Несен повідомив, що ініціатором створення музею АТО стала громадська організація «Координаційний центр об’єднань ветеранів АТО» і безпосередньої її керівник Володимир Поляков.

«Особисто для мене безцінними в музеї є окремі експонати. Це 8 осколків від снарядів, які вбили моїх побратимів  з 37-го батальйону», - зазначив Володимир Поляков, який не з чуток знає про війну на сході України.

До речі, ця експозиція, присвячена подіям АТО  – не перша, яку він створює в Кременчуці. У 2015 році у міському Краєзнавчому музеї було відкрито зал.

«Експозицію в Краєзнавчому музеї відвідало більше 4000 кременчужан, було проведено більше 70 екскурсій», - говорить він. І досі не розуміє, чому тоді згорнули експозиції.

«Війна горе – та це наша історія», - говорить кременчужанка Таїса Білоус, яка втратила на війні сина.

Другий син зараз служить на Сході країни. Її і ще одну кременчужанку маму бійця Олега Чарієва нагородили орденами «Мати бійця АТО».

Нагороду вручив Володимир Поляков, а далі назвав всіх, хто допоміг із створенням музею. Окремо виділив своїх однодумців Романа Пацовського та Ігоря Протасова, з якими збираються вперше у нашому місті створити Музей військової історії.

Щодо експозиції, що представили сьогодні у ВПУ №7, то це всі речі, які пов’язані з історією сучасності. Тут і чимала колекція військових шевронів, предмети військового побуту. Окремо є стенд, присвячений військовій медицині. І навіть зроблено макет бліндажу.

«Замість тисячі слів, якими можна описувати військові будні, краще показати наочно», - вважає В. Поляков і говорить, що в основному експозицію облаштовували під шкільні і студентські екскурсії.

До речі, вже до урочистого відкриття у цьому музеї побували учні однієї із кременчуцьких шкіл. Потрапити в музей можна за попередньою домовленістю. 

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися