Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 8 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

На лівому березі не зважають на проблеми правого

 

23 апреля 2018 13:30

Заручниками байдужості й безвідповідальності кременчуцьких чиновників є сьогодні мешканці багатоквартирних будинків на Раківці, що мають централізоване постачання тепла і гарячої води.

 

Комунальну котельню мали ввести в експлуатацію ще у 2016 році

Як відомо, починаючи з 2015 року, вони залишаються без гарячої води із закінченням опалювального періоду. Причина – борг КП «Теплоенерго» перед ПАТ «КВБЗ» за спожитий теплоносій. На сьогодні це близько 40 млн грн. Завод через таку фінансову діру не може розрахуватися за газ, придбаний для забезпечення опалення мікрорайону, із НАК «Нафтогаз України». І не може отримати необхідний ліміт газу на підігрів води у весняно-літній період.

Слід зазначити, що адміністрація КВБЗ й особисто голова наглядової ради Володимир Приходько та голова правління Анатолій Шабала неодноразово зверталися до міського голови Віталія Малецького (обій­має цю посаду з 24.11. 2015 року і саме наприкінці 2015 року "Теплоенерго" перестало дотримуватися графіка оплати) з вимогою якомога скорішого розв’язання даної проблеми. Зокрема адресували меру листи, скликали спільні наради, порушували питання на сесіях місьради та засіданнях міськвиконкому. Так, 13 квітня Анатолій Шабала, як член Кременчуцького виконавчого комітету звернув увагу на нераціональне розпоряджання бюджетними коштами. Без нової котельні потерпає цілий район, а мер вважає за потрібніше витрати 63 млн грн на будівництво архіву. Загалом із боку міської влади спостерігається лише байдужість до побуту містян та збільшення суми боргу (станом на 01.07.2015 складав 21,4 млн грн, на 01.01.2016 – 24,8 млн, сьогодні – більше 40 млн грн).

А найважливіше те, що район не має власного теплогенеруючого джерела, початок будівництво якого міська влада анонсувала ще в 2006 році.

Тоді міські чиновники, маючи на меті відмову від тепла ТЕЦ КВБЗ, розпочали роботу з оцінювання можливості впровадження власних локальних котелень на Раківці. Для планування розвитку й реконструкції ТЕЦ керівництво КВБЗ подало запит міському голові (№43-203 від 31.07.2006) з проханням вказати чіткі строки закупівлі теплової енергії. Наприкінці 2006 року надійшла відповідь за підписом міського голови Миколи Глухова, де було вказано, що теплову енергію, яку виробляє ТЕЦ КВБЗ, місто закуповуватиме для забезпечення теплом мешканців мікрорайону Раківка протягом найближчих десяти років, тобто до кінця 2016 року.

Відтоді спливло вже 12 років, а ні п’яти, ні однієї нових котелень на Раківці так і немає. Щороку перед опалювальним періодом міська влада дає обіцянки розрахуватися з боргами й побудувати котельню, тільки б підписати договір із КВБЗ. Та наразі навіть остаточного проекту котельні немає.

Зважаючи на те, що ТЕЦ КВБЗ вичерпала свій технологічний ресурс, керівництво та провідні фахівці заводу на різних рівнях постійно порушують питання нагальної необхідності будівництва комунальних теплогенеруючих потужностей. Крім цього, завод надає допомогу в розв’язанні низки технічних питань. На сьогодні, завдяки цьому, розроб­лено технічний проект будівництва котельні з двома газовими і двома твердопаливними котлами (розроб­ник ТОВ «Котлогаз»); визначено місце – ділянка на території колишнього Крюківського водозабору КП «Кременчукводоканал». Проте майже півроку в керівництва КП «Теплоенерго» не знаходиться часу для реєстрації права користування даною земельною ділянкою. А поруч із місцем майбутньої котельні, де має проходити теплотраса, як гриб після дощу, з’явилася газова заправка. Чи можливе сусідство подібного об’єкта з житловими будинками і теплогенеруючими установками? Напевно, що ні. Історія з котельнею на Раківці нагадує історію з новим мостом через Дніпро, що став предметом піару кандидатів у мери й депутати.

 

Голос громади – програма дій для влади

А що думають про це самі мешканці району? Ми запитали їх, чи вчасно вони оплачують комунальні послуги, зокрема й опалення; як впливає відсутність гарячого водопостачання на їх побут, якість життя; хто на їх думку має повноваження і ресурси для розв’язання даної проблеми?

Тамара Терентіївна, пенсіонерка, б.70, вул. Республіканська:

– І я, і мої сусіди, зокрема пенсіонери, завжди вчасно платимо комірне. Без гарячої води погано: грію холодну у відрі, потім ківшиком поливаюся, а воно ж уже важко відро тягати. Думаю, розв’язати дану проблему може міська влада, забезпечивши повернення боргу.

Лариса, приватний підприємець, б. 72, набережна Лейтенанта Дніпрова:

– Оплачую комунальні рахунки без запізнення, бо мати борги не бажаю. Знаю, що 99,9% сусідів по під’їзду також дотримуються такого правила. Через довготривалі перебої з гарячою водою, що стали повторятися щороку, виникло багато побутових проблем, тому змушена була придбати бойлер. А це у свою чергу збільшення плати за використану електроенергію. Вирішення проблеми лежить у площині відповідальності міського голови, до того ж не в далекому майбутньому, а зараз. Наприклад, якщо Теплоенерго невідомо куди діває гроші, що платять люди, хай розділять рахунки, щоб кошти за тепло й гарячу воду платили безпосередньо КВБЗ. Якщо ж зібралися робити комунальну котельню, то скільки ж можна чекати? Людям гаряча вода потрібна зараз, вони платять і хочуть отримувати якісну послугу.

Сергій, працівник КВБЗ, б. 76, набережна Лейтенанта Дніпрова:

– Тільки-но отримую заробітну плату, відразу ж іду платити за квартиру – це правило непорушне, так роблять і більшість моїх сусідів. Відсутність гарячої води створила купу незручностей, тому довелося купити електронагрівач, на бюджет молодої сім’ї такі витрати суттєво впливають. Вважаю, що міський голова як представник територіальної громади у відносинах із державними органами, установами, комунальними та приватними підприємствами зобов’язаний якнайшвидше розв’язати цю проблему. Бо навіщо нам такий голова, який не дбає про добробут мешканців міста?

Олександр, працівник КВБЗ, б. 18, вул. Олександра Білаша:

– Оплачую комунальні послуги, як і переважна більшість сусідів, вчасно. Відсутність гарячої води впливає на якість життя негативно, уявіть, як бути в цій ситуації родині з двома малими дітьми? Треба мати під рукою теплу воду постійно. У нас діти відразу захворіли, після відключення опалення й гарячої води. Розв’язувати цю проблему треба негайно, і це в компетенції міських чиновників, зокрема мера.

Віра Петрівна, пенсіонерка, б. 9, провулок Зоряний:

– Ми платимо вчасно, як і наші сусіди. Незручностей багато виникає без гарячої води. У мене син прикутий до інвалідного візка, тож це суттєво ускладнює догляд за ним. Довелося купити бойлер, що дуже вплинуло на наш пенсіонерський бюджет, а тепер ще ж і рахунки за електроенергію значно зростуть. Розв’язувати це питання має міська влада, зокрема сідати за стіл переговорів із керівництвом КВБЗ, виконувати свої зобов’язання щодо оплати, будівництва власної котельні. На жаль, надії на чиновників мало. Ось два роки тому був у нас у під’їзді мер Малецький, обіцяв посприяти з ремонтом пандуса, але далі слів діло не пішло.

Людмила Сергіївна, пенсіонерка, б. 9, провулок Зоряний:

– У нас у під’їзді всі вчасно платять і дуже потерпають через відсутність гарячої води. Тож очікуємо, що керівництво Теплоенерго та міський голова якнайшвидше розв’яжуть цю проблему. Готові підписати колективного листа про бездіяльність і невиконання своїх обов’язків міською владою до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. Хай Київ допомагає, якщо на місці неспроможні чи не хочуть дбати про мешканців міста.

Олег, приватний підприємець, б. 24, вул. Генерала Манагарова:

– Платимо за комуналку вчасно, тому не розуміємо, як Теплоенерго створило цей величезний борг. Це виходить: сплачені мешканцями кошти, можливо, використовують не за призначенням? А люди через це потерпають без гарячої води. У нас двоє дітей, щоб забезпечити їм нормальні побутові умови, купили бойлер, але ж це непередбачувані витрати й збільшення рахунків за електроенергію. На мій погляд, питання зобов’язаний терміново розв’язати міський голова.

Ми обійшли Раківку від вулиці Василя Сухомлинського до Східної, поспілкувалися з близько ста кременчужанами. Думки кожного перегукувалися з наведеними вище. Оце і є голос громади, на благо якої, відповідно до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», мають працювати чиновники.

 

Тетяна Ліненко, фото Валентини ГЕРАСИМЕНКО.

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться