Кременчуцька газета
Середа, 24 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

На Полтавщині безпритульна собака під час тривожної сирени веде за собою в укриття людей: історія від поліцейської, яка опікується тваринами під час війни

29 березня 2022 15:30

В умовах війни, загальна улюблениця власним прикладом мотивує місцевих жителів відповідально ставитися до правил цивільної безпеки.

Руда 5-річна Чапа, яка мешкає в одному з районів обласного центру, підкорила серця дітей і дорослих добродушним норовом та кмітливістю. Для добросердої собаки ніколи не жаліють смаколиків та ніжності, бо на добро вона завжди відповідає тільки добром. А зараз, в умовах війни, загальна улюблениця власним прикладом мотивує місцевих жителів відповідально ставитися до правил цивільної безпеки. Про це йдеться на сайті Поліції Полтавщини.

Ще до початку роботи системи оповіщення (мабуть, спрацьовує, так зване, шосте відчуття) собака прямує до сховища, облаштованого жителями одного зі спальних районів обласного центру. А після відбою тривоги веде людей назовні.

Наталія Нечепуренко, уповноважена з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Нацполу (з дислокацією на Полтавщині), яка разом з Чапою нерідко буває в укритті, зауважила, що тварина жодного разу не проігнорувала сирени. Мало того, спочатку вона тільки супроводжувала людей до входу захисної споруди, залишаючись на варті біля дверей. Лише згодом, отримавши запрошення, наважилася спуститися у приміщення.

Офіцерка пояснила поведінку собаки так: «Тварина не може усвідомлювати, що відбувається навколо і що означають гучні звуки. Однак їй цілком зрозуміло, що це важливо для людей, які про неї піклуються. Супроводжуючи нас до безпечного місця, вона демонструє свою відданість людям». 

Зважаючи на реалії сьогодення, Наталія Нечепуренко наголошує, що кожен з нас повинен ставитися до заходів безпеки відповідально та завжди реагувати на сигнали тривоги, відповідно до рекомендацій. Адже головна мета правил, що визначають порядок дій в надзвичайних ситуаціях та під час воєнних дій, захистити найцінніше – життя та здоров'я людей. Також у важкі моменти слід завчасно подбати й про домашніх улюбленців (за можливості, і безпритульних тварин), бо зараз вони як ніколи потребують нашої підтримки. 

 

За матеріалами Поліції Полтавщини


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися