Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 24 Січня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

На Полтавщині депопулюють диких кабанів

 

2 листопада 2017 14:50
На Полтавщині депопулюють диких кабанів

Усе через африканську чуму свиней.

Вчора відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Полтавській облдержадіністрації (ОДА) щодо ситуації з африканською чумою свиней (АЧС) на території Полтавської області.

Заступник голови комісії — начальник ГУ Держспоживслужби в Полтавській області Геннадій Пікуль доповів про надзвичайно складний епізоотичний стан щодо АЧС у Полтавській області та необхідність провести депопуляцію диких кабанів на території мисливських угідь всіх форм власності Глобинського, Оржицького та Семенівського районів.

«Випадки АЧС зумовлюють велику соціальну напругу та економічні збитки. Лише упродовж 10 місяців цього року з місцевих бюджетів за вилучених у населення тварин відшкодовано 1 млн грн.», — говорить Геннадій Пікуль.

Посадовець зазначає, що ситуація ускладнюється через невідповідність дій мисливських господарств. Останні повідомляють про відсутність поголів’я, а згодом трапляється випадок захворювання, і виявляють з десяток відстріляних голів.

Так, у Карлівському районі зафіксований випадок АЧС і відстрілу тварин. В Оржицькому, знайдено муміфікований труп і встановлено АЧС. Також існує проблема з лабораторіями, які не працюють у вихідні, коли зазвичай відбувається полювання.

Щоб не допустити розповсюдження АЧС на свійських тварин, комісія розглянула можливість депопуляції дикого кабана. Це рішення допоможе локалізувати проблему. Доведеться також відкликати ліцензії на полювання, що, певно, викличе невдоволення мисливців. Утім, фахівці вважають, де немає дичини, там немає на що полювати.

Вердикт нещадний — спалити всі відстріляні туші, незалежно від результату досліджень. Заходи проводитимуться під контролем ветеринарної служби та поліції.

«Турбує неякісна і невідповідальна робота мисливських господарств та відповідальних управлінь щодо ведення статистики перебування звіра на місцях. Це пряме порушення, що тягне за собою відповідальність. Не може бути, що згідно поданих даних кабана немає, а ліцензії беремо, Витрачаємо мільйони державних коштів на ліквідацію наслідків, а якийсь недолугий місцевий чиновник зводить нанівець усі наші зусилля», - говорить заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий.

На сьогодні у приватному секторі, домогосподарствах ситуація контрольована, але дика фауна складає небезпеку. Тож посадовець висловив позицію провести повну депопуляцію на території цих районів, попри невдоволення мисливців. Адже для області інтереси підприємств-виробників, які мають колосальну кількість голів свиней, превалюють над іншими.

«Перед зимою кабан мігрує, і вже маємо два прикрих випадки захворювань АЧС у дикій фауні Карлівського й Оржицького районів. Їхні території знаходяться впритул до Нижньосульського Заказника, де за законом ми не можемо проводити жодних заходів. Утім звертатимемося до міністерства, щоб отримати цей доступ. Звісно, отримаємо й обурення з боку мисливців, але ми готові піти на цей крок», - додав Р. Товстий

Комісія одностайно проголосувала за депопуляцію на території мисливських угідь Глобинського, Оржицького та Семенівського районів. Адже бездіяти — означає допустити розповсюдження захворювання та отримати заборону на експорт продукції нашої області.

 

Прес-служба Полтавської ОДА

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися