Кременчуцька газета
Понеділок, 25 Вересня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

На Полтавщині діють 142 прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу

28 травня 2023 13:30

А також 14 сімей патронатних вихователів.

У Полтавській області переїхали із зон бойових дій 14 прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу. У них виховують 64 дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, особи з їх числа. Крім того, на території області проживають 109 опікунів-переселенців, які виховують 153 дитини.

Про це 25 травня повідомляє пресслужба Полтавської обласної військової адміністрації.

Питання підтримки сімейних форм виховання та влаштування дітей-сиріт у родини обговорили на зустрічі заступник начальника Полтавської ОВА Олексій Бруслик і керівники SOS Children’s Villages International та Міжнародної благодійної організації «Благодійний фонд «СОС Дитячі містечка» Україна.

Олексій Бруслик зауважив, що в області активно розвиваються сімейні форми виховання:

«Наша основна мета – дати дитині сім’ю, в якій вона буде в безпеці і добробуті. Майже 2 тисячі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виховують у сім’ях опікунів, прийомних родинах і дитячих будинках сімейного типу. В нас діють 142 прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, 14 сімей патронатних вихователів. Але через повномасштабну війну з’явилися нові виклики, кількість сиріт збільшується. Крім того, на Полтавщині багато внутрішньо переміщених сімей із дітьми, які втратили дім, роботу, соціальну підтримку. Прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, опікунські родини теж змушені були переміститись з інших регіонів через війну».

Луганське обласне відділення Міжнародної благодійної організації «СОС Дитячі містечка» України допомогло вже трьом родинам вирішити питання оренди житла.

«У світі ми працюємо 74 роки, в Україні – 20 років, саме з сімейними формами виховання дітей. Під час війни охопили послугами переселенців із дітьми, але сімейне влаштування осиротілих дітей завжди залишається основним видом нашої діяльності. Охоплюємо діяльністю всю Україну, адже сім’ї мігрують з області в область. Готові допомагати у переселенні, супроводі, влаштуванні родин із дітьми. Окрім гуманітарної та матеріальної допомоги, ми навчаємо батьків, надаємо різні консультації», – розповів Сергій Лукашов, національний директор Міжнародної благодійної організації «СОС Дитячі містечка» України.

Благодійна організація має офіси в Полтаві та Лубнах, мобільні бригади постійно виїжджають до Новосанжарської та Кременчуцької громад. Підтримку надають прийомним, опікунськім сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах.

На зустрічі сторони домовилися й надалі сприяти створенню нових прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, проводити рекрутинг та навчання кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі, впровадити програму популяризації сімейних форм виховання. Крім зйомки соціальних роликів для роз'яснення пріоритетності усиновлення дитини, домовилися провести низку зустрічей у громадах та колективах.

 

 

За матеріалами Сайту міста Полтави


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися